14 листопада 2016 року студенти факультету будівництва та архітектури відвідали з екскурсією Львівський завод залізобетонних виробів, заснований 1963 року. Завод виготовляє плити перекриття, плити покриття, сходові марші та площадки, перемички, балки тощо. Під час екскурсії студенти ознайомились із виробничим процесом виготовлення залізобетонних виробів та конструкцій, а також на власні очі змогли побачити кожен із технологічних етапів виробництва. Студентам демонстрували різноманітні матеріали, з яких виготовляють конструкції та вироби, і ознайомлювали з їхніми технічними характеристиками.

Завод оснащений стрічковим конвеєром, який подає кожен із необхідних матеріалів на приймальну станцію, а далі, завдяки вертикальному плануванню будівлі та самої виробничої станції, матеріали поступово з верхніх поверхів будівлі надходять до нижніх, де вже безпосередньо виготовляється бетон. Окрім залізобетонних виробів, завод також виробляє бетон на продаж. Він оснащений своєю технічною лабораторією, в якій перевіряють бетон та його механічні властивості, зокрема міцність, для того щоб надалі визначити марку бетону та пройти технічну експертизу, що покаже придатність бетону.

У великих цехах весь час відбувається процес виробництва. У першому цеху працюють безпосередньо з залізом, а точніше з арматурою, де її зв’язують у необхідні для кожної конструкції каркаси та вузли. Також арматуру попередньо напружують завдяки електротермічній обробці, для того щоб конструкції та вироби ставали дедалі міцнішими та стійкішими. У другому цеху вже працюють над виготовленням самих конструкцій. Студентам показали на прикладі великопустотних плит перекриття, як відбувається процес їх виготовлення, розповіли, як відбувається пришвидшене тужавіння бетону за допомогою пропарювальних камер, які дозволяють лише за одну добу набрати 90% міцності, що значно пришвидшує виробництво.

Для студентів така екскурсія дає повніше розуміння своєї майбутньої професії, а також неоціненний досвід для подальшого розвитку як спеціалістів своєї галузі. Висловлюємо подяку за чудову екскурсію та за приділену нашим студентам увагу Львівському заводу залізобетонних конструкцій та виробів.