З 26 до 28 квітня 2023 року під егідою Міністерства освіти і науки відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Синергія науки і бізнесу у відновленні Херсонщини». З вітальним словом на заході виступив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

До конференції долучилися понад 300 науковців і підприємців з 17 країн світу, зокрема Німеччини, Туреччини, Польщі, Аргентини, Словаччини, Болгарії, Іспанії, Молдови, Казахстану, Латвії, Швеції, Японії. Вони обговорили перспективи об’єднання науково-освітньої спільноти та бізнесу для створення сприятливих умов в економічній трансформації регіону, його відновлення, реконструкції та модернізації, а також презентували інноваційні проєкти відбудови всіх сфер життєдіяльності громади.

Львівський національний університет природокористування представляли завідувач кафедри архітектури Андрій Степанюк та д. мист., доцент Романа Кюнцлі, доповідь яких викликала жвавий інтерес у присутніх і цікаві запитання.