Історія кафедри 

Кафедра гуманітарної освіти була створена шляхом об’єднання кафедр філософії та українознавства відповідно до наказу ректора Львівського національного аграрного університету від 31 серпня 2018 р. Новостворена кафедра покликана сприяти самореалізації кожної молодої людини як духовної особистості, свідомого громадянина та патріота, плекати на найкращих європейських засадах середовище, яке мудро шанує власну національну традицію і чужу історичну пам’ять та здатне навчати цієї пошани наступні покоління. Метою кафедри гуманітарної освіти є передача майбутнім фахівцям агропромислового комплексу знань з філософії, історії, мови, культури, психології тощо, розвиток їхніх навичок критичного мислення та формування глибоких узагальнень на основі загальнолюдських цінностей, духовних та національно-патріотичних засад.

У 2018–2020 рр. кафедру очолював кандидат філософських наук, доцент Р.А. Наконечний. З вересня 2020 р. завідувачем кафедри стала кандидат філософських наук, доцент М.Л. Лазарева.

Колектив кафедри гуманітарної освіти нараховує 9 науково-педагогічних працівників і 1 особу навчально-допоміжного персоналу, а саме: завідувач кафедри, кандидат філософських наук, доцент М.Л. Лазарева; кандидат історичних наук, доцент І.В. Баран; кандидат історичних наук, доцент А.Д. Копитко; доктор політичних наук, в. о. професора І.І. Бегей; кандидат політичних наук, доцент О.С. Дмитроца; кандидат філологічних наук, доцент О.В. Дерпак; кандидат філологічних наук, доцент А.М. Куза; кандидат філософських наук, доцент Р.А. Наконечний; доктор біологічних наук, професор О.М. Микитюк; старший лаборант Л.В. Дерпак.

Кафедра гуманітарної освіти забезпечує викладання 14 дисциплін для студентів усіх спеціальностей та рівнів вищої освіти. Також кафедра проводить підготовку аспірантів та претендентів на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Працівники кафедри беруть активну участь у конференціях, профорієнтаційних та виховних заходах, продуктивно взаємодіють з коледжами ЛНАУ та університетами України, публікують наукові праці та методичні розробки, здійснюють підготовку студентів для участі в олімпіадах та конкурсах як регіонального, так і всеукраїнського рівнів.