27 червня 2023 р. на кафедрі гуманітарної освіти відбулась презентація оздобленого громадського простору, участь у якій взяв ректор Львівського національного університету природокористування, академік НААНУ Володимир Снітинський, члени кафедри гуманітарної освіти, виконавці та керівник арт-проєкту, а також викладачі та студенти різних факультетів. Напередодні святкування Дня Конституції України і у зв’язку з тематикою представленого мистецького проєкту захід розпочали з виконання аспірантом Юрієм Перогом гімну нашої держави, голос якого злився з голосами усіх присутніх.
У привітальному слові ректор Володимир Снітинський нагадав усім присутнім про важливість пам’ятати, цінувати та плекати здобутки української культури, історії та мови, особливо сьогодні, коли наш народ опинився у ситуації не лише збройного, але й культурного та ідейного протистояння з агресором. За активну участь у громадському житті університету ректор вручив подяки усім виконавцям арт-проєкту – студентам групи Арх-11 Анастасії Лукач, Ніколіні Гичці, Іллі Ільницькому, Вікторії Сарані, Андрію Домашовцю, Лесі Гуньці та Вікторії Піцик, а також керівнику – старшому викладачу кафедри архітектури Любові Баранович.

Романа Яцик, студентка спеціальності «Архітектура та містобудування» факультету будівництва та архітектури ЛНУП, отримала сертифікат переможниці конкурсу есеїв серед учнів та студентів України під назвою «Чим важливий для України статус кандидата на членство в ЄС?», який проходив у Національному університеті «Львівська політехніка» за участю команди Проєкту «Ініціатива ЄС "Східне партнерство: можливості для України"» в рамках програми ЄС Еразмус+ Жан Моне.

Вітаємо Роману і наукового керівника, доцента кафедри гуманітарної освіти, к.і.н. Ігоря Барана, та бажаємо нових звершень!

З нагоди вшанування Дня Героїв 23 травня 2023 року здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» академічної групи Буд-12 разом зі своїм наставником Ігорем Бараном відвідали музей-садибу Героя України, командира корпусу Січових Стрільців армії УНР, співзасновника Української Військової Організації, а згодом Організації українських націоналістів – полковника Євгена Коновальця.
Учасників екскурсії гостинно зустрів директор музею Ігор Якович Сілецький, який провів цікаву та змістовну екскурсію про життя Євгена Коновальця. Присутні ознайомилися з активною громадською і політичною діяльністю Є. Коновальця, оглянули експозицію музею, автентичні речі родини Коновальців, які вдалося зберегти, та почули про внесок цієї родини в розвиток села Зашкова та його громади.
Учасники отримали багато цікавих та позитивних вражень і емоцій, відчули дух та велич місця, де народився славний син українського народу.

Вшановуючи пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу, на кафедрі гуманітарної освіти провели науковий круглий стіл «Сторінками історії кримськотатарського народу». У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти академічної групи Арх-11.

У вступному слові доцент Ігор Баран акцентував увагу присутніх на злочині, який здійснило сталінське керівництво супроти кримськотатарського етносу. Аудиторії було запропоновано переглянути документальний фільм про ці події, після чого здобувачі взяли активну участь в обговоренні цієї трагічної сторінки в історії кримських татар та України в цілому. Детально було проаналізовано причини, методи і наслідки цієї операції.

Співорганізатор заходу доцент Андрій Копитко закликав берегти пам’ять про усіх тих, хто постраждав від тоталітарних режимів.

 

З нагоди вшанування 150-річчя від дня народження гетьмана Павла Скоропадського на кафедрі гуманітарної освіти відбувся науково-виховний захід – круглий стіл, в якому взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня ОП «Будівництво» академічних груп Буд-11 і Буд-12.
У вступному слові доцент кафедри Ігор Баран акцентував увагу присутніх на непростій та неординарній особистості гетьмана Павла Скоропадського. Було висвітлено основні етапи його життя та становлення як військового діяча і політика.
Присутні переглянули документальний фільм про діяльність Скоропадського. А далі відбулася цікава змістовна дискусія, де було обговорено неоднозначну політику гетьмана, складну геополітичну ситуацію, в якій опинилася українська держава, здобутки гетьманського уряду та суперечливі моменти цього періоду історії нашої державності.

10 травня 2023 р. кафедра гуманітарної освіти організувала та успішно провела Всеукраїнську студентську наукову конференцію «Українознавчі студії у контексті сучасної доби: філософський, історичний та філологічний аспекти». Оскільки конференція проводилась у змішаній формі, до роботи вдалось залучити чимало гостей з різних міст України, серед яких Одеса, Запоріжжя, Харків, Полтава, Дрогобич, Івано-Франківськ, Стрий, Горохів, Золочів, Тлумач, село Вишня. Студенти, курсанти, магістри та аспіранти, які взяли участь у робочій зустрічі, підняли низку важливих питань української мови та культури, нашого історичного минулого й актуального сьогодення, соціально-філософських пошуків та інтерпретацій і, звісно, тему війни. Риторика і сучасний жаргон, омонімія й англіцизми, стріт-арт і блогерство, комп’ютерні ігри та геймерський сленг, віртуальна реальність та штучний інтелект, музика і медіа, бізнес і туризм, церква і волонтерські рухи – ці та ще багато інших цікавих тем були розглянуті учасниками конференції. Курсанти з Національної академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного розважили аудиторію особливостями їх професійного жаргону та підняли важливу на сьогодні проблему дерусифікації повсякденного спілкування. І майже кожна доповідь торкнулась болючої для усього нашого народу теми війни: її жертв і героїв, руйнувань і здобутків, поразок і перемог. Жваві дискусії та цікаві запитання збагатили виступи і презентації доповідачів.
Ми щиро дякуємо усім учасникам конференції за активність та виконану роботу. Попри важкі часи та складні умови ми продовжуємо єднатись і творити нашу спільну історію та науку.
Сподіваємось, що результати конференції знайдуть своє відображення у ваших подальших пошуках, і чекаємо на нові зустрічі!

 

27 і 28 квітня 2023 р. члени гуртка «Плекання рідної мови» кафедри гуманітарної освіти ЛНУП мали нагоду взяти участь у поважній події – VII Міжнародній науковій конференції молодих дослідників у Вроцлавському університеті «O Ukrainie Interdyscyplinarnie na UWr». Конференція відбувалася у змішаному форматі, і наші учасники працювали в режимі онлайн на платформі Microsoft Teams. Захід охопив сорок молодих дослідників з Польщі, України, Великобританії, Словаччини, які ділилися напрацюваннями з різних галузей знань: історії, політики, права, економіки, мовознавства, медіа та літературознавства.
Ольга Назарук (Арх-21), Данило Процишин (Аг-12) і Юстина Сухорука (Буд-11) під керівництвом доцентів кафедри Анжели Кузи та Олени Дерпак представили свої доповіді на актуальні теми сьогодення: дерусифікація і декомунізація як важливий крок до зміни свідомості суспільства, образ Маріуполя в сучасній пісенній творчості та проєкт Артема Пивоварова «Твої пісні. Мої ноти» як спроба осучаснення української поетичної класики. Ми вдячні організаторам заходу за неймовірний досвід для наших молодих науковців.

29 березня 2023 р. на кафедрі гуманітарної освіти відбулося звітне засідання студентського наукового гуртка «Краєзнавство». У роботі гуртка взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти усіх факультетів університету, які презентували результати своєї наукової роботи за звітний період.

Тематика доповідей була досить широкою, в основному увага була зосереджена на історичному минулому наших територій у різний період, особливостях взаємовідносин з іншими народами, особливостях культурного та економічного розвитку, а також на подіях новітньої історії України.

За результатами роботи гуртківців для участі в підсумковому засіданні Звітної студентської наукової конференції факультету будівництва та архітектури за результатами науково-дослідної роботи 2022 року було рекомендовано роботу студентки групи Арх-31 Романи Яцик на тему «Єврейська архітектурна спадщина на західноукраїнських землях».

 

 

За результатами роботи у 2022–2023 н.р. 29 березня на кафедрі гуманітарної освіти відбулося підсумкове засідання студентського наукового гуртка «Плекання рідної мови» (староста – студентка гр. Арх-41 Вікторія Старша).

Керівник гуртка, доцент Анжела Куза розпочала засідання, привітала учасників, відзначила активну участь гуртківців у наукових та виховних заходах кафедри та університету, окреслила основні завдання, які виконують студенти, і побажала подальших успіхів у провадженні наукових досліджень.

У гуртку займаються студенти з усіх факультетів університету, вивчаючи та аналізуючи актуальні питання українського мовознавства. За звітний період гуртківці досліджували питання української мови, культури, комунікації в контексті російсько-української війни. До розгляду було запропоновано 14 доповідей. З особливим зацікавленням аудиторія сприйняла виступи студента гр. Аін-12 Андрія Бендюка «Лідерство в сучасній Україні», студентки гр. Арх-21 Ольги Назарук «Декомунізація та дерусифікація як етапи деколонізації під час російсько-української війни», студента гр. Аг-11 Владислава Яслинського «Символіка паляниці в сучасній українській культурі», студента гр. Аг-12 Данила Процишина «Образ Маріуполя в сучасній українській пісенній творчості», а також доповідь студентки гр. Арх-21 Олени Манько «Функціонування державної мови в середовищі українських біженців», студентки гр. Арх-41 Вікторії Старшої «Григорій Сковорода очима наших сучасників» та студентки гр. Аг-13 Анастасії Хруленко «Патріотичні пісні періоду російсько-української війни». Оскільки теми відзначаються особливою актуальністю, їхнє обговорення відбувалося у формі запитань-відповідей, дискусії та наведення прикладів з особистого досвіду.

Завершила захід заступниця декана факультету будівництва та архітектури з виховної роботи, доцент Олена Дерпак, яка подякувала усім за плідну працю та активну участь в обговоренні, а також побажала успіхів в подальшій студентській науковій роботі.

   

 

На виховній годині 20 березня 2023 року у групах Буд-11 і Буд-12 вшановували 93-річчя геніальної української поетеси Ліни Костенко і Всесвітній день поезії, який відзначають 21 березня. Разом із наставниками Ігорем Бараном та Оленою Дерпак студенти переглянули надзвичайно цікавий відеопроєкт режисера Олега Кулика «Ліна Костенко: відповідь кожному». У ролику відомі українці – Ніна Матвієнко, Ада Роговцева, Тарас Тополя, волонтерка і меценатка Валерія Кузема, мати Кузьми Скрябіна Ольга Кузьменко, Джамала, Монатик та Олександр Усик – читають глибокі і дуже актуальні поетичні рядки Ліни Василівни в дуеті з восьмирічною дівчинкою Кірою Касинець. Олена Володимирівна розповіла про історію проєкту, а потім групи долучилися до обговорення переглянутого відео і подискутували про значення поезії для кожної пересічної людини у воєнний час.