Протягом 30 вересня – 10 листопада 2024 року в.о. доцента кафедри гуманітарної освіти Олександр Мазепа пройшов міжнародне науково-педагогічне стажування «Основи професійного становлення фахівця у сфері суспільствознавства» у дистанційному форматі, яке проводилося в стінах Вищої школи менеджменту інформаційних систем (ISMA) в м. Рига (Латвійська республіка), зі спеціальності «Історія та археологія» обсягом 6 кредитів (180 год).
Стажування було актуальним та охопило чимало важливих складових професійного зростання викладачів-суспільствознавців.

Вітаємо студентку Львівського національного університету природокористування Тетяну Якимів та її наукового керівника, доцентку кафедри гуманітарної освіти Анжелу Кузу з вагомим результатом – Дипломом II ступеня за підсумками обласного етапу XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка.
Бажаємо подальших успіхів у науковій роботі та утвердженні престижу української мови як державної!

21 листопада 2024 р. на кафедрі гуманітарної освіти відбувся навчально-методичний семінар на тему «Особливості роботи ВНС Moodle: створення та налаштування тестових завдань».

Керівник КІТ Львівського національного університету природокористування, к.е.н., доцент Богдан Шувар продемонстрував присутнім можливості ВНС стосовно різного типу тестових завдань для студентів, особливості їхнього складання, завантаження і налаштування, а завідувач кафедри, к.і.н., доцент Ігор Баран поділився з колегами власним досвідом стосовно створення тестів з курсу «Історія України» і на практиці проілюстрував вдалі зразки тестового оцінювання студентів.

14 листопада 2024 року на кафедрі гуманітарної освіти було організовано науковий семінар на тему «Роль та можливості науково-педагогічних працівників у розвитку української науково-технічної термінології», який провів професор, доктор філософських наук Ігор Зенонович Дуцяк.
Доповідач наголосив, що науково-педагогічні працівники можуть впливати на розвиток української термінології й, загальніше, на утвердження української мови різними способами. Головні з них є такими:
1. Натрапляючи на випадки прояву неграмотности студентів, треба використовувати ці ситуації не тільки для підвищення культури мови студентів, а й для формування мотивації прагнути підвищувати згадану культуру мови, для демонстрації своєю небайдужістю вартости досконалого володіння українською мовою.
2. Дуже важливим напрямом боротьби за утвердження української мови є боротьба супроти мовлення суржиком, оскільки суржик є проявом імперської політики, спрямованої на зближення національних мов з московською (імперською) мовою. З’ясовуючи це питання, доповідач стисло, але спресовано подав інформацію про історію лінгвоциду української мови в московській імперії.
3. Боротьба за повернення питомо українських особливостей української мови, повернення забороненої лексики та усунення москвофільських мовних спотворень може вестися під час спілкування не тільки зі студентами, а й з колегами, а також у процесі наукового та практично орієнтованого фахового мовлення.
4. Один із напрямів боротьби викладачів на мовному фронті – дотримання вимог до фахового мовлення, вимог до мовної форми термінів, уміщених у ДСТУ 3966.
Ігор Зенонович детальніше висвітлив також діяльність технічного комітету ТК-19 «Науково-технічна термінологія»; розповів про конференції «СловоСвіт», організовувані згаданим комітетом, а також про ресурси мережі Інтернет, які можуть бути корисними під час роботи над фаховим мовленням.

Пам’ятаючи вислів Івана Франка «Книги – морська глибина», студенти групи Арх-21 Львівського національного університету природокористування разом із заступницею декана факультету будівництва та архітектури, доценткою Оленою Дерпак та своєю наставницею, доценткою кафедри гуманітарної освіти Анжелою Кузою 30 жовтня 2024 р. відвідали Наукову бібліотеку ЛНУ ім. І. Франка. Метою екскурсії було не тільки побувати в одній із найдавніших в Україні книгозбірень, яка була заснована 1608 р. і має надзвичайно багату колекцію видань та неповторну історію, а й ознайомитися з особливостями архітектурних рішень історичної будівлі бібліотеки на вулиці Драгоманова.
Це стало можливим завдяки надзвичайно цікавій та ґрунтовній екскурсії, яку провела для студентів нашого університету завідувачка сектору промоції НБ ЛНУ імені Івана Франка, к. філол. н. Вікторія Грень. А також слова вдячності адресуємо пані Оксані Іваніцькій, завідувачці сектору бібліографічної інформації науково-бібліографічного відділу НБ ЛНУ ім. І. Франка, за сприяння в організації цієї неповторної екскурсії, яка надовго запам’яталася майбутнім архітекторам та сприятиме їхньому професійному розвитку.

3 жовтня 2024 року в рамках XXV Міжнародного студентського наукового форуму «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК» у змішаному форматі відбулася конференція «Духовне виховання молоді та культурне відродження села». Студентство досить активно долучилося до обговорення важливих гуманітарних тем української сучасності, з-поміж яких були вплив російсько-української війни на різні сфери суспільного життя (культуру, політику, волонтерський рух, мовне законодавство, духовне виховання молоді), українські персоналії в історії, літературі, педагогіці, вплив української еміграції на духовний розвиток української молоді, фізичне виховання як чинник гармонійного розвитку, аспекти морально-патріотичного виховання української молоді, студентський сленг.
Серед учасників наукового заходу були як представники усіх факультетів Львівського національного університету природокористування, так і студенти інших навчальних закладів, зокрема Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Горохівського, Івано-Франківського та Золочівського коледжів ЛНУП.
Дякуємо нашим доповідачам за успішні виступи і бажаємо подальшого розвитку їхніх наукових пошуків!

Вітаємо нашого колегу, професора кафедри гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування, доктора політичних наук, члена Національної спілки журналістів України Ігоря Бегея з почесною нагородою – відзнакою Конфедерації журналістських організацій України «Михайло Грушевський. Наука і журналістика»! Нагороду було вручено за поданням Всеукраїнської асоціації політичних наук під головуванням Валерія Бебика за плідну діяльність пана професора у професійній сфері.
Бажаємо подальшої наснаги для всіх Ваших звершень!

Професор кафедри гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування, доктор філософських наук Ігор Дуцяк став активним учасником XVIII Науково-практичної конференції СловоСвіт 2024 «Проблеми української термінології», яка відбулася 3–5 жовтня 2024 р. у Національному університеті «Львівська політехніка».
Зокрема, у доповіді «Московські технології асиміляції мов: уміщення до національного тлумачного словника слів-дублетів, які є запозиками з мови метрополії» об’єктом аналізу став спосіб зміни української мовної норми, який полягав у внормуванні запозик із московської мови через заведення до 11-томного тлумачного Академічного словника української мови слів-дублетів за допомогою словосполуки «те саме, що». Заналізовано вміщені у згаданому словнику віддієслівні іменники з московськими словотвірними формами, які є дублетами віддієслівних іменників із кінцевим -ання.

У контексті проведення XXV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» 3 жовтня 2024 року відбулася міжнародна науково-практична конференція «Гуманітарні дослідження в аграрній сфері: філософський, історичний та мовознавчий аспекти».
Учасники представили цікаві та змістовні доповіді. Зокрема, було розглянуто актуальні проблеми з галузі термінології, української фразеології, дидактичні аспекти вивчення англійської мови. Обговорено тематику російсько-української війни у студентській науковій роботі як важливу складову патріотичного виховання сучасної молоді. Доповіді історичного напряму було сфокусовано на міжнародній геополітиці та українських землях напередодні Першої світової війни, а також на дослідженнях природи сільськогосподарської кооперації в Україні. Висвітлено дослідження рукопису Юліяна Бачинського «Управа рилі» як джерело для вивчення української діаспори у Канаді, а також геральдичні та генеалогічні установи діаспори після Другої світової війни.

20 вересня 2024 р. проведено черговий захід Всеукраїнського товариства «Самбірщина» ім. гетьмана П. Сагайдачного, очільником якого є Ігор Бегей – доктор політичних наук, професор кафедри гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування.
Зокрема, в інформаційно-освітньому і дослідницькому центрі «Добромильський край» відбулися Треті «Лукашівські читання», присвячені 70-річчю Михайла Кріля – доктора історичних наук, професора, члена товариства, знакової, яскравої особистості в українській гуманітарній науці та освіті, авторитетного фахівця з всесвітньої історії, славістики. Вели захід Ігор Бегей та голова Добромильського осередку товариства Оксана Гельжинська.
Ювіляра вітали представники влади, науково-освітянської спільноти та громадськості. Михайло Михайлович виголосив змістовну доповідь «Наукова майстерня історика: написане і бажане», а згодом на неї відгукнулись своїми виступами директорка Самбірського ліцею Світлана Якубовська, видавець Мирон Іваник, к. т. н. Михайло Яворський.
На заході було презентовано книгу «Михайло Кріль: біографія та бібліографія», а також підтримано пропозицію висунути кандидатуру М. Кріля на здобуття премії імені Митрополита Андрея.