Пам’ятаючи вислів Івана Франка «Книги – морська глибина», студенти групи Арх-21 Львівського національного університету природокористування разом із заступницею декана факультету будівництва та архітектури, доценткою Оленою Дерпак та своєю наставницею, доценткою кафедри гуманітарної освіти Анжелою Кузою 30 жовтня 2024 р. відвідали Наукову бібліотеку ЛНУ ім. І. Франка. Метою екскурсії було не тільки побувати в одній із найдавніших в Україні книгозбірень, яка була заснована 1608 р. і має надзвичайно багату колекцію видань та неповторну історію, а й ознайомитися з особливостями архітектурних рішень історичної будівлі бібліотеки на вулиці Драгоманова.
Це стало можливим завдяки надзвичайно цікавій та ґрунтовній екскурсії, яку провела для студентів нашого університету завідувачка сектору промоції НБ ЛНУ імені Івана Франка, к. філол. н. Вікторія Грень. А також слова вдячності адресуємо пані Оксані Іваніцькій, завідувачці сектору бібліографічної інформації науково-бібліографічного відділу НБ ЛНУ ім. І. Франка, за сприяння в організації цієї неповторної екскурсії, яка надовго запам’яталася майбутнім архітекторам та сприятиме їхньому професійному розвитку.
3 жовтня 2024 року в рамках XXV Міжнародного студентського наукового форуму «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК» у змішаному форматі відбулася конференція «Духовне виховання молоді та культурне відродження села». Студентство досить активно долучилося до обговорення важливих гуманітарних тем української сучасності, з-поміж яких були вплив російсько-української війни на різні сфери суспільного життя (культуру, політику, волонтерський рух, мовне законодавство, духовне виховання молоді), українські персоналії в історії, літературі, педагогіці, вплив української еміграції на духовний розвиток української молоді, фізичне виховання як чинник гармонійного розвитку, аспекти морально-патріотичного виховання української молоді, студентський сленг.
Серед учасників наукового заходу були як представники усіх факультетів Львівського національного університету природокористування, так і студенти інших навчальних закладів, зокрема Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Горохівського, Івано-Франківського та Золочівського коледжів ЛНУП.
Дякуємо нашим доповідачам за успішні виступи і бажаємо подальшого розвитку їхніх наукових пошуків!
Вітаємо нашого колегу, професора кафедри гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування, доктора політичних наук, члена Національної спілки журналістів України Ігоря Бегея з почесною нагородою – відзнакою Конфедерації журналістських організацій України «Михайло Грушевський. Наука і журналістика»! Нагороду було вручено за поданням Всеукраїнської асоціації політичних наук під головуванням Валерія Бебика за плідну діяльність пана професора у професійній сфері.
Бажаємо подальшої наснаги для всіх Ваших звершень!
Професор кафедри гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування, доктор філософських наук Ігор Дуцяк став активним учасником XVIII Науково-практичної конференції СловоСвіт 2024 «Проблеми української термінології», яка відбулася 3–5 жовтня 2024 р. у Національному університеті «Львівська політехніка».
Зокрема, у доповіді «Московські технології асиміляції мов: уміщення до національного тлумачного словника слів-дублетів, які є запозиками з мови метрополії» об’єктом аналізу став спосіб зміни української мовної норми, який полягав у внормуванні запозик із московської мови через заведення до 11-томного тлумачного Академічного словника української мови слів-дублетів за допомогою словосполуки «те саме, що». Заналізовано вміщені у згаданому словнику віддієслівні іменники з московськими словотвірними формами, які є дублетами віддієслівних іменників із кінцевим -ання.
У контексті проведення XXV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» 3 жовтня 2024 року відбулася міжнародна науково-практична конференція «Гуманітарні дослідження в аграрній сфері: філософський, історичний та мовознавчий аспекти».
Учасники представили цікаві та змістовні доповіді. Зокрема, було розглянуто актуальні проблеми з галузі термінології, української фразеології, дидактичні аспекти вивчення англійської мови. Обговорено тематику російсько-української війни у студентській науковій роботі як важливу складову патріотичного виховання сучасної молоді. Доповіді історичного напряму було сфокусовано на міжнародній геополітиці та українських землях напередодні Першої світової війни, а також на дослідженнях природи сільськогосподарської кооперації в Україні. Висвітлено дослідження рукопису Юліяна Бачинського «Управа рилі» як джерело для вивчення української діаспори у Канаді, а також геральдичні та генеалогічні установи діаспори після Другої світової війни.
20 вересня 2024 р. проведено черговий захід Всеукраїнського товариства «Самбірщина» ім. гетьмана П. Сагайдачного, очільником якого є Ігор Бегей – доктор політичних наук, професор кафедри гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування.
Зокрема, в інформаційно-освітньому і дослідницькому центрі «Добромильський край» відбулися Треті «Лукашівські читання», присвячені 70-річчю Михайла Кріля – доктора історичних наук, професора, члена товариства, знакової, яскравої особистості в українській гуманітарній науці та освіті, авторитетного фахівця з всесвітньої історії, славістики. Вели захід Ігор Бегей та голова Добромильського осередку товариства Оксана Гельжинська.
Ювіляра вітали представники влади, науково-освітянської спільноти та громадськості. Михайло Михайлович виголосив змістовну доповідь «Наукова майстерня історика: написане і бажане», а згодом на неї відгукнулись своїми виступами директорка Самбірського ліцею Світлана Якубовська, видавець Мирон Іваник, к. т. н. Михайло Яворський.
На заході було презентовано книгу «Михайло Кріль: біографія та бібліографія», а також підтримано пропозицію висунути кандидатуру М. Кріля на здобуття премії імені Митрополита Андрея.
3-10 вересня 2024 р. викладачі кафедри гуманітарної освіти провели на всіх факультетах Львівського національного університету природокористування цикл лекцій на тему «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ…». Лекції було присвячено 33-й річниці з дня проголошення Незалежності України.
Основну увагу було зроблено на подіях, які передували незалежності нашої держави та наближали її. Український народ боровся за свою незалежність упродовж не одного століття, сотні й тисячі кращих синів та доньок віддали своє життя і далі віддають його за цю мету сьогодні.
Зокрема, в XX ст. варто відзначити боротьбу Українських січових стрільців, вояків Української Галицької армії та Дієвої армії УНР, діяльність ЗУНР, УНР, Організації українських націоналістів, УПА, боротьбу шістдесятників і дисидентів, та всіх, хто наближав нашу свободу.
Упродовж липня – серпня 2024 року в.о. завідувача кафедри гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування, доцент Ігор Баран взяв участь у дистанційному стажуванні на базі Європейського інституту інноваційного розвитку (Острава, Чехія) на тему «Впровадження інновацій у гуманітарних науках. Досвід Чехії» тривалістю 180 годин (6 кредитів ЄКТС). Стажування було цікавим та пізнавальним.
З 2 по 21 серпня 2024 р. доцент кафедри гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування Олена Дерпак пройшла міжнародне стажування на тему «Distance education. Course for university teachers», організоване в рамках міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці» (DEFEP) у Державному університеті Молдови.
Заняття, які проходили в асинхронному режимі в середовищі Moodle, висвітлювали тонкощі сучасного синхронного та асинхронного дистанційного навчання, світову і зокрема європейську законодавчу базу стосовно дистанційного навчання, форми проведення занять у дистанційному навчанні, роль викладача та студента в таких заняттях, ефективні методи оцінювання синхронних та асинхронних занять тощо.
Усі ці знання, звісно ж, стануть у нагоді в умовах сучасного освітнього середовища.
19 червня 2024 р. у нашій столиці відбулася урочистість, організована Міністерством освіти і науки України, Міжнародним благодійним фондом «Ліга українських меценатів» та Інститутом української мови НАН України за підтримки Міністерства оборони України, на якій було нагороджено переможців конкурсу, їхніх вчителів і керівників. Учасників заходу привітали міністр освіти Оксен Лісовий, заступниця Керівника Офісу Президента України Олена Ковальська, меценат Володимир Загорій, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та інші почесні гості.
Студентку Львівського національного університету природокористування Тетяну Якимів відзначено Дипломом за здобуте третє місце в конкурсі, а її наукового керівника – доцента кафедри гуманітарної освіти Анжелу Кузу – Подячним дипломом за високий професіоналізм, державницький підхід до справи, патріотизм при підготовці конкурсантів до змагань у XXIV Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика.
Сторінка 1 із 6