22 листопада 1722 р. за юліанським календарем народився відомий український філософ, письменник, талановитий байкар і педагог Григорій Савич Сковорода. Саме сьогодні, у цей святковий день, кафедра гуманітарної освіти віддала шану цій великій людині, зібравши науковців з різних куточків нашої країни для участі у науковій конференції «Григорій Савич Сковорода: філософ, письменник, педагог».
Сродна праця і нерівна рівність, елементи екзистенційної філософії і проблема віри у Бога, педагогічні методики і освітня діяльність, афоризми і фразеологія – лише декілька аспектів творчості Г. Сковороди, які були обговорені учасниками заходу. Звісно, постать і життєвий шлях українського Сократа сповнені чималою кількістю здогадок та інтерпретацій, але не викликає сумнівів актуальність тих істин, які він закладав у своїх учнів, і та філософська спадщина, яку він залишив для своїх нащадків. Навіть у такий кризовий для нашої країни час настанови представника нашої духовної інтелігенції набувають нового звучання і змушують замислитись, що і відбулось з нашими учасниками. Окремою темою дискусій для останніх стала й проблема залучення молодого «ТікТок-покоління» до цінностей, окреслених у вченні Г. Сковороди: дружби, любові, віри, честі, знання.
Ми дякуємо усім учасникам конференції за активну роботу і оригінальні інтерпретації вчення Григорія Сковороди!