У 1972 р. закінчив хімічний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка за спеціальністю «Основні процеси хімічного виробництва і хімічна кібернетика».
1982 року у Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України захистив дисертацію «Вплив структури, корозійного середовища та неперервного оновлення поверхні на витривалість титанових сплавів» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.16.01.
У 2008 році – дисертацію «Закономірності і механізм корозії та корозійно-втомного руйнування титанових сплавів у середовищах різної протогенності» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.17.14.
1996 року присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника.
У 2006 році – вчене звання доцента кафедри фізики металів та матеріалознавства НУ «Львівська політехніка».
У 2013 році здобув вчене звання професора кафедри машинобудування Львівського національного університету природокористування.
З 2010 року постійно працює у Львівському національному університеті природокористування на посаді професора кафедри машинобудування (2010– 2014), завідувача кафедри електротехнічних систем (із 2015 р.).
Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти – 50 років, зокрема у цьому закладі – 14 років. Читає такі навчальні дисципліни для здобувачів ступеня доктора філософії: «Методологія наукових досліджень», «Сучасні методи та засоби вимірювань фізичних величин»; для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти: «Теорія та технологія наукових досліджень»; для здобувачів першого (бакалаврського) рівня: «Електротехнічні матеріали», «Електротехніка, електропривод та електрообладнання».
Відомий учений у галузі матеріалознавства та захисту матеріалів від корозії, автор фундаментальних і прикладних досліджень у цій царині. Наукова діяльність пов’язана з розробленням методів і засобів підвищення надійності та довговічності систем електропостачання, дослідженнями стану та поведінки поверхонь конструкційних електротехнічних матеріалів за умов експлуатації, вивченням фізико-хімічних процесів, які відбуваються під час контактної взаємодії матеріалів, розробкою моделі сумісності модифікованих поверхонь із матрицею сплавів, їх довговічністю при корозійно-механічному зношуванні.
Займається науково-організаційною та громадською діяльністю. 2001–2006 рр. виконував функції ученого секретаря Республіканської міжвідомчої науково-технічної ради з проблем корозії та протикорозійного захисту металів при Президії НАН України, член Наукового товариства ім. Т. Шевченка, Української асоціації корозіоністів, член оргкомітету міжнародних конференцій-виставок, член редакційної ради та редакційної колегії Вісника Львівського національного університету природокористування, член спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій. Під його керівництвом за останні роки 19 студентів посіли призові місця ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт і отримали диплом 1 ступеня – 4 студенти; ІІ ступеня – 10 студентів; ІІІ ступеня – 5 студентів.
У 2015 році пройшов закордонне стажування у Люблінській політехніці (м. Люблін, Республіка Польща) на тему «Освоєння сучасних методик навчання та методів експериментальних досліджень в галузі електротехніки, електротехнічного матеріалознавства, електричних машин і енергетики». У 2020 році – підвищення кваліфікації в Навчально-науковому інституті заочної та післядипломної освіти Львівського національного аграрного університету на тему «Використання платформи ZOOM для дистанційного навчання та роботи. Користування платформою Moodle. Методика ведення заняття в дистанційному режимі».
За якісну підготовку спеціалістів нагороджувався грамотами, нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти» (2020 р.). У грудні 2022 року вручено почесну нагороду – диплом «Почесний професор ЛНУП».
Автор і співавтор понад 230 наукових і методичних праць, із них – 31 публікація, включена до міжнародної наукометричної бази даних Scopus (Індекс Гірша 3),монографії, має Авторське свідоцтво та Патент України.
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-8083-5045