Факультет будівництва та архітектури – важливий підрозділ ЛНАУ, де здобувають освіту майже 900 студентів на денній та заочній формі навчання.

Підготовка фахівців здійснюється:

  • за 2 напрямами підготовки ОС «Бакалавр» – «Будівництво» та «Архітектура»;
  • за 2 спеціальностями  ОС «Спеціаліст» – «Промислове та цивільне будівництво» та «Архітектура будівель та споруд»;
  • за 3 спеціальностями ОС «Магістр» – «Промислове та цивільне будівництво», «Архітектура» та «Дизайн архітектурного середовища».

Навчально-виховний процес і проведення наукових досліджень забезпечують 48 науково-педагогічних працівників, зокрема 3 професори,  3 доктори наук та  35 доцентів, кандидатів наук.

На факультеті працює міжкафедральний методичний кабінет, 4 кабінети курсового і дипломного проектування, кабінет гуманітарної освіти, лабораторії будівельних матеріалів та будівельних конструкцій, три спеціалізовані комп’ютерні класи, майстерні малюнку і скульптури. В новому приміщенні запрацювала макетна майстерня.

Міжнародні зв’язки факультету будівництва та архітектури базуються на співпраці із вищими навчальними закладами і підприємствами Польщі, Латвії, Чехії, США, Німеччини. Починаючи з 2015 року, здійснюється навчання за програмою подвійних дипломів в Державному університеті «Люблінська політехніка». Налагоджено добру співпрацю з Технологічно-природничим університетом в м. Бидгощі (Польща), де викладачі проходять стажування, а студенти проходитимуть навчальну практику. Університет забезпечує участь співробітників та студентів факультету у програмі Еразмус+ .

Важливою складовою частиною підготовки висококваліфікованих спеціалістів з будівництва та архітектури є навчальна, виробнича та переддипломна практики. Для якісного проходження  практик укладено угоди з відповідними підприємствами  та створено філії кафедр на виробництві. У філіалах кафедр студенти проходять стажування і разом із викладачами здійснюють науково-дослідну роботу, результати якої  відображають у наукових публікаціях.

Великі можливості із вдосконалення практичних навиків відкриває використання студентського проектно-технологічного бюро ЛНАУ.  Зокрема, упродовж 2013-2015 рр.  в СПТБ  ведеться робота над наступними об’єктами:

Храм Успіння Пресвятої Богородиці  (м. Львів, вул. Максимовича; у листопаді 2014 року відбулось відкриття церкви); Храм мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (м. Львів, на розі вулиць Миколайчука-Орлика; завершено спорудження фундаменту, споруджено стіни на висоту до 5 м, влаштовано перекриття хорів, розпочато спорудження склепінь); Храм на 300 вірних в с. Нижнє Синьовидне Сколівського району Львівської області (завершено спорудження фундаменту, споруджено стіни на висоту до 3 м ), Храм святої Параскеви у с. Забір’я Жовківського району Львівської області ( завершено спорудження фундаменту), Церква в с. Стронятин Жовківського району Львівської області ( завершено спорудження фундаменту), Церква у м. Львів (вул. Роксоляни, завершуються передпроектні роботи),  Духовний центр Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ в урочищі Мочило с. Туринка Жовківського району Львівської області (завершуються передпроектні роботи, виданий ескізний проект), реконструкція дитячого дошкільного закладу  у с. В’язова Жовківського району Львівської області, розроблено і вже виконано низку індивідуальних проектів садиб та  реконструкції приватних помешкань і квартир.

Студенти факультету беруть активну участь у конкурсах дипломних проектів та отримують нагороди. Традиційно на факультеті виконують дипломні проекти, які впроваджують у виробництво.

Факультет співпрацює із коледжами і ВПУ, випускники яких беруть участь в олімпіадах, а пізніше - у вступних випробуваннях, і стають студентами факультету будівництва та архітектури.

Виховну роботу спрямовано на плекання у молодих людей переконань, які ґрунтуються на засадах християнської моралі, працелюбності, високої духовності та патріотизму. Підтвердженням цього є активна участь студентів факультету у Революції Гідності, допомозі військовим, робота у волонтерських громадських організаціях. Протягом усього навчального року в гуртожитку №1 студенти виготовляють маскувальні сітки для військової техніки та «Кікімори» для солдатів-розвідників.

Приділяється увага розвитку спорту, студенти беруть участь у всіх загально університетських заходах,  традиційно на факультеті проходить волейбольний турнір на кубок  «Декана».