«Можливо, не кожному з вас спадало на думку, що поряд ходять генії, що талант народжується поміж нас, та ми цього не зауважуємо. А можливо, велике бачиться здалека – і, напевно, потрібен час, щоб оцінити всю глибину і неповторність істинної творчості», – такими словами розпочався усний літературний журнал «На жертовник Свободи свій талант я кинув». Підготували цю зустріч із поезією учні 10-А класу Миколаївської гімназії під керівництвом учителя української мови та літератури Лілії Василівни Онишко.

Уже не перший рік викладачі кафедр українознавства та архітектури і планування сільських поселень запрошують до себе учнів Миколаївської гімназії, щоб розказати їм про перспективи та переваги професій архітектора та будівельника і допомогти творчим дітям обрати професію за покликанням.

На цей раз учні гімназії здивували студентів та викладачів факультету будівництва та архітектури власною програмою, яку представили у читальному залі Наукової бібліотеки університету.

Слухачі потрапили в гості до поетичної країни творчості нашого земляка – багаторічного політв’язня Воркутинських та Мордовських таборів, письменника, громадського діяча – Романа Петріва. «Хоча літературознавці уже відзначили неперевершеність краси творчості Р. Петріва, ми поки що не маємо змоги насолодитися цією красою, оскільки видання його творів не є багатотиражним». З перших хвилин звучання журнал заполонив слухачів і ніжністю рядків, і прекрасною мелодією, і слайдами, на котрих фотографії Романа Петріва знайомили глядачів із моментами життя майстра слова.

«Істина звучить у словах: народжуються поезії лише у тих, хто вміє слухати і відчувати життя навкруги. Хто вміє через серце передати побачене. А побачити і пережити Роману Петріву довелося дуже багато… Справедливо говорять, що біографія і погляди поета – в його віршах…». Доля його тісно переплелася з долею України – попри життя у вогких бараках, тяжку працю у шахтах, виживання між зеками, дала можливість зустрітися зі знаковими людьми в історії України: Йосифом Сліпим, поетом А.Патрусом-Карпатським, поетом Б.Бобинським, художником Опанасом Заливахою, Левком Лук’яненком, Іваном Гелем, братами Горинями та іншими представниками української, німецької, польської, єврейської інтелігенції.

Ведучі цього вечора пам’яті, учні гімназії Наталія Лозінська та Петро Петрівський, перегортали сторінки журналу «Життєвий шлях митця», «Україно моя», «А я все пишу», «Лиш любов – невінчана дружина», «Одвічні питання» і розповідали про долю та ліричні думки Романа Петріва.

Завідувач кафедри українознавства Анжела Михайлівна Куза щиро подякувала гімназистам за пережиті трепетні хвилини неповторного звучання поезії Романа Петріва.

Від адміністрації факультету будівництва та архітектури виступив заступник декана Юрій Іванович Боднар, який запросив талановиту молодь Миколаївщини поповнити студентські лави ЛНАУ.