У стінах Львівського національного університету природокористування завершився навчальний освітній курс з оцінки пошкоджень конструкцій та збереження архітектурної спадщини, який проходив з 18 по 22 листопада 2024 року, щодня із 9:30 до 18:00. Проведення курсу стало можливим за підтримки Бюро ЮНЕСКО в Україні спільно з Інженерною школою при Мінюському університеті (Португалія), яку очолює професор Пауло Б. Луренсо, президент Міжнародного наукового комітету ICOMOS з аналізу та відновлення споруд Архітектурної спадщини (ISCARSAH).
Комплексну навчальну програму було призначено для інженерів-будівельників, архітекторів та студентів з усієї України. Навчання передбачало застосування наукових принципів в аналізі, інноваціях та практичних вміннях для збереження пам’яток та історичних споруд.
Під час навчання розглядались питання наявних будівель, з акцентом на ті, що мають культурну цінність, оскільки їх збереження є питанням ідентичності, має суспільний та економічний ефект. Кожна з тем лекцій, передбачених програмою, висвітлювалась з використанням прикладів реальних будівель з усього світу. Під час дискусій обговорювали важливі нюанси, визначали проблеми та пропонували способи їх вирішення на основі різних варіантів реалізації підходів до методів, аналізу та виконання будівельних робіт.
Учасники курсу мали змогу набути практичних навичок технічного обстеження будівель і споруд, оглядаючи пошкоджений внаслідок російської агресії землевпорядний корпус університету. З цією метою для них провели низку щоденних практичних занять із застосування традиційних і новітніх засобів та методів неруйнівного контролю, використовуючи як приклад реальні конструкції будівлі.
Для учасників навчальної програми і лекторів було організовано та проведено низку заходів на території ЛНУП, включаючи відвідування Музею університету, зустріч із професорсько-викладацьким складом факультету будівництва та архітектури, представлення реалізованих на факультеті проєктів з реновації та відновлення об’єктів архітектурної спадщини.
Завдяки програмі її учасники здобули неоціненний досвід, тож висловлюємо вдячність Бюро ЮНЕСКО в Україні та Інженерній школі при Мінюському університеті в Португалії за надані можливості та блискучу реалізацію проєкту.