У м. Рівне з 30 вересня по 4 жовтня проходив Всеукраїнський огляд-конкурс дипломних проєктів випускників архітектурних та мистецьких спеціальностей закладів вищої освіти України.
На огляді-конкурсі дипломних проєктів випускників архітектурних і художніх спеціальностей були представлені роботи випускників 28 закладів вищої освіти, у тому числі й закордонних – з Азербайджану, Лівану і Білорусі.
До складу компетентного журі огляду-конкурсу дипломних проєктів увійшли: президент Національної спілки архітекторів України В.М. Гусаков, декан архітектурного факультету КНУБА О.В. Кащенко, голова архітектурної палати НСАУ О.П. Чижевський, голова Рівненської обласної організації НСАУ М.П. Пасічник, професор кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП П.А. Ричков; директор ІАРХ НУ «Львівська політехніка» Б.С. Черкес, зав. кафедри архітектури будівель і споруд та дизайну архітектурного середовища ХНУМГ ім. О.М. Бекетова Г.О. Осиченко, зав. кафедри основ архітектури ХНУБА О.П. Буряк, зав. кафедри інформаційних технологій в архітектурі КНУБА В.В. Товбич та директор архітектурно-художнього інституту ОДАБА В.П. Уреньов.
Роботи на конкурс були представлені у номінаціях: громадські будівлі і споруди; житлові будівлі і комплекси; промислова архітектура; містобудування; ландшафтна архітектура; дизайн архітектурного середовища; дизайн інтер’єру; графічний дизайн; реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування; експериментальне проєктування (футуристичний проєкт, енергоефективна архітектура, інноваційні технології).
Студенти факультету будівництва та архітектури ЛНАУ під керівництвом викладачів кафедр архітектури і планування сільських поселень та дизайну архітектурного середовища взяли участь у конкурсі та здобули дипломи І та ІІ ступеня. Студенти представили роботи на теми: «Особливості формування архітектурного середовища виробничо-житлового комплексу на прикладі села Тухлі Сколівського району Львівської області» (Борис Владислав), «Особливості архітектури закладів культури в селах Волинської області» (Віталій Ковальчук), «Гуртожиток для студентів творчих спеціальностей у м. Львові» (Мар’ян-В’ячеслав Леонтьєв).
Участь у Міжнародній конференції «Grodnae et orbi»
Місто Гродно – одне з найдавніших поселень Білорусі, її туристична родзинка. З 3 по 5 листопада 2017 року тут проводилась конференція «Grodnae et orbi». Серед близько 60 учасників була й наша колега – викладач кафедри архітектури і планування сільських поселень Надія Василівна Черевко. У своїй доповіді «Громадський уклад життя у багатоквартирних будинках приміських сіл Львова» доповідач подала напрацювання з тематики власних досліджень. Набуту в ході конференції інформацію можна буде використати у навчальному процесі.
З 24 жовтня по 28 жовтня 2017 р. в Івано-Франківську було проведено XXVI Міжнародний огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних і дизайнерських вищих шкіл.
Захід проходив у холі Драмтеатру та зібрав учасників з України, Польщі, Румунії та Молдови.
На огляд журі було представлено близько 400 дипломних робіт, які виконали випускники 30 навчальних закладів, представивши архітектурні школи Києва, Львова, Харкова, Полтави, Одеси, Чернівців, Івано-Франківська, Дніпра.
Активну участь у заході взяли студенти Львівського національного аграрного університету, які представили на огляд чотири бакалаврські та дві магістерські дипломні роботи: «Будинок дитячої творчості в місті Івано-Франківську» Костянтина Сенюка (Арх-51), керівник – доцент О.І. Сільник; «Проект церкви на 200 парафіян у м. Баранівці Житомирської області» Віталія Цимбалюка (Арх-51), керівник – доцент А.В. Степанюк; «Тепличне господарство на 600 м2 з вирощування квітів у с. Заріччі Овруцького району Житомирської області» Ілони Кобилинської (Арх-52), керівник – доцент О.І. Колодрубська; «Проект виробничо-житлового комплексу вівцеферми на 800 голів у с. Тухлі Скольського району Львівської області» Владислава Бориса, керівник – доцент Я.Є. Фамуляк; магістерська робота Марії Ментух «Формування архітектури хуторів у системі сільських поселень», керівник – доцент Л.Б. Гнесь; магістерська робота Володимира Гринішина «Особливості формування архітектури автодромних виставкових комплексів», керівник – доцент А.В.Степанюк.
Роботи студентів-дипломантів відзначилися креативністю та оригінальністю, і тому були нагороджені призовими дипломами ІІ ступеня у номінаціях «Містобудування», «Громадські будівлі та споруди», «Житлові будівлі і комплекси».
Наступний ХХVІІ огляд-конкурс заплановано провести у м. Полтаві. Наші студенти уже приступили до творчої роботи над своїми бакалаврськими та магістерськими роботами. Сподіваємося, що в наступному конкурсі своїми доробками вони здобудуть ще кращі результати.
Культурні фортеці: переосмислення, збереження й меморіальна архітектура
У квітні та травні викладачі Львівського національного аграрного університету студіювали семінарський курс магістрантки Єльського університету.
Західна Україна, а особливо Львівщина, дуже багаті на пам’ятки архітектури та містобудування. Проте найчастіше вони потребують нагального оновлення. У реставрації, консервації та збереженні архітектурних цінностей у світі постійно застосовують нові підходи. Двоє викладачів з кафедри архітектури і планування сільських поселень, а саме Боднарчук Наталія Манолівна та Черевко Надія Василівна у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи пройшли курс дослідниці фулбрайтівської програми Ешлі Біґгем, магістрантки Єльського університету.
Основною темою семінарів було ознайомитись із зарубіжним довсідом проведення реставрації та консервації історичних об’єктів. Згідно програми на підсумковому занятті всі учасники презентували свої дослідження, пов’язані з архітектурним середовищем історичної архітектури. Боднарчук Наталія Манолівна презентувала підходи до створення меморіальної архітектури, а саме «Пам’ятки писанкарства у світі та в Україні», а Черевко Надія Василівна презентувала ісоричне середовище м. Дубляни у доповіді «Пам’ятки архітектури Львівського національного аграрного університету».
Здобуті знання викладачі використовуватимуть у навчальному процесі.