15 квітня 2025 р. у залі Наукової бібліотеки Північного кампусу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького з ініціативи кафедри соціальної сфери та культурної спадщини для наставників академічних груп було проведено науковий комунікативно-виховний захід «Юліан Бачинський – політик, дипломат і науковець», приурочений 155-річчю від дня його народження.
Розпочав захід в.о. завідувача кафедри, к.і.н., доцент Ігор Баран, який зазначив, що метою зустрічі є поєднати науковий підхід із виховною місією: поглибити знання про ідейні витоки українського державотворення, сформувати розуміння значення національної ідентичності, а також розвивати навички критичного мислення в контексті історико-політичних подій.
Далі прозвучали слова подяки Збройним Силам України, які стоять на сторожі нашого спокою, і хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять полеглих Воїнів.

Доктор наук з державного управління, професор, в.о. ректора ЛНУВМБ імені С. Ґжицького Іван Парубчак у своєму виступі наголосив на значенні діяльності Юліана Бачинського як політика, який обґрунтовував потребу створення незалежної української держави, чий світогляд формувався в непростий час на засадах українського національного відродження та європейських соціалістичних ідей кінця XIX ст. Сповнений надій на українське відродження, Ю. Бачинський повірив обіцянкам радянської влади й переїхав до УРСР, сподіваючись реалізувати свої ідеали, та замість участі в державотворенні став жертвою репресій і трагічно загинув у сталінських таборах.
У своєму виступі доктор політичних наук, професор кафедри соціальної сфери та культурної спадщини Ігор Бегей детально розкрив життєпис політичної та наукової діяльності Юліана Бачинського, віхи його становлення як політика і державника, а також політичні погляди діяча.
Продовжив захід старший науковий співробітник відділу нової історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, кандидат історичних наук Павло Артимишин, який у своїй доповіді розкрив особливості становлення етнонімів «русини» та «українці» в баченні Юліана Бачинського.
Також у Науковій бібліотеці було презентовано книжкову виставку, присвячену Юліану Бачинському.
Сподіваємось, що сьогоднішня зустріч стане джерелом нових знань, роздумів і натхнення, а діяльність Ю. Бачинського спонукатиме на подальші кроки до правди, справедливості та сильної України.