У 1975 році закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Електропостачання міст, промислових підприємств та сільського господарства» з відзнакою.
З 1975 до 1978 року працював у науково-дослідній лабораторії на посадах інженера, старшого інженера та старшого наукового співробітника.
З 1978 року – на науково-педагогічній роботі.
1989 року захистив дисертацію «Електромагнітні процеси систем електропостачання дугових сталеплавильних печей з тиристорними компенсаторами» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.02.
У 1991 році отримав вчене звання доцента.
2002 року захистив дисертацію «Методи та засоби керування режимами систем електропостачання потужних дугових сталеплавильних печей» на здобуття наукового ступня доктора технічних наук за спеціальністю 05.09.03.
У 2007 році отримав звання професора.
Веде навчальні дисципліни для здобувачів ступеня «Бакалавр»: «Теоретичні основи електротехніки», «Математичні задачі в електроенергетиці», «Основи електропостачання» та «Електроенергетичні системи».
У 2019 році пройшов стажування у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
У 2020 році пройшов підвищення кваліфікації в Навчально-науковому інституті заочної та післядипломної освіти Львівського національного аграрного університету на тему «Використання платформи ZOOM для дистанційного навчання та роботи. Користування платформою Moodle. Методика ведення заняття в дистанційному режимі».
Бере участь у підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації. Підготував 4 кандидатів технічних наук. Із 2006 до 2017 рр. – член спеціалізованої вченої ради зі захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук. Був опонентом 1 докторської та 2 кандидатських дисертацій.
За сумісництвом працював на посадах професора у Ченстоховській політехніці (2003–2008 рр.) та Краківській політехніці (2009–2018 рр.), Республіка Польща, де з 2013 р. до 2014 р. очолював кафедру електроенергетичних систем. У Польщі викладав такі дисципліни: «Електроенергетика», «Передача електричної енергії», «Якість електричної енергії», «Електроенергетичні системи», «Електротехніка та електроустановки». У Ченстоховській політехніці та Краківській політехніці був членом спеціалізованих вчених рад на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.
Член редакційної колегії науково-технічного журналу «Пожежна безпека» у 2004–2017 рр.
Основні напрями наукових досліджень: вивчення режимів систем електропостачання різкозмінних нелінійних приймачів електричної енергії та їх вплив на якість електричної енергії; розвиток і дослідження технічних засобів для підвищення якості електричної енергії в системах електропостачання дугових електропечей методами математичного моделювання; розвиток теоретичних засад щодо оцінки показників якості електричної енергії.
Автор 238 наукових і навчально-методичних праць.
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-7470-3644
Індекс Гірша в Google Академія – 5.