6 грудня 2016 року на запрошення завідувача кафедри агрохімії та ґрунтознавства доктора сільськогосподарських наук, професора Василя Івановича Лопушняка представник науково-виробничої компанії «Квадрат» Анатолій Іванович Ковбель прочитав проблемну лекцію на тему «Препарати корекції мінерального живлення як засіб розкриття генетичного потенціалу рослин».

Лектор доступно пояснив основні закономірності процесів мінерального живлення рослин, розкрив сучасне розуміння стрес-факторів, які на нього впливають. Виходячи з власного досвіду і результатів наукових досліджень, лектор запропонував шляхи корегування живлення і нівелювання стресів, викликаних несприятливими ґрунтово-метеорологічними і агротехнічними факторами.

Викладачі кафедри та студенти, присутні на лекції, щиро подякували представнику НВК «Квадрат» агроному-досліднику А. І. Ковбелю за змістовну лекцію і на знак вдячності вручили навчально-довідковий посібник з агрохімії авторства науковців кафедри.