Студентська наукова робота

Науково-дослідна робота студентів – один із дієвих засобів підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців. До наукової діяльності на кафедрі залучаються студенти, які виконують індивідуальні науково-дослідні роботи в контексті пріоритетних напрямків досліджень кафедри тваринництва і кормовиробництва. Участь у роботі наукового гуртка допомагає студентам розвивати творчі здібності для набуття ними необхідних фахових (професійних) і особистісних компетенцій.

За результатами наукової роботи студенти щорічно беруть участь у міжнародних студентських конференціях і публікують наукові статті. Дані своїх досліджень студенти використовують для написання дипломних робіт.

Науковий гурток «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві»

Керівництво студентським науковим гуртком на кафедрі тваринництва і кормовиробництва здійснює к.с.-г.н., в.о. доцента Т.І. Багай. Засідання учасників наукового гуртка здійснюються у формі семінарів, демонстраційних показів, круглих столів та дискусійних клубів.

Під час засідань наукового гуртка представляються результати досліджень, присвячених проблемам тваринництва й кормовиробництва в аграрному секторі України. Акцентується увага на важливості проведення ґрунтовних наукових досліджень у кормовиробництві, впровадження отриманих результатів у тваринництво і їх застосування у навчальному процесі при викладанні дисциплін.

 

Вітаємо з нагородою студента наукового гуртка «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві»

29-30 березня 2021 р. відбулась звітна студентська наукова конференція за результатами науково-дослідної роботи, проведеної у 2020 році на факультеті агротехнологій та екології. За результатами засідань гуртків факультету представляти свої результати на пленарному засіданні звітної конференції було удостоєно гуртківця кафедри тваринництва і кормовиробництва, студента групи Аг-51 Ю.Р. Трускавецького (науковий керівник – завідувач кафедри, д.вет.н., с.н.с. Н.З. Огородник).

За активну участь у роботі звітної студентської наукової конференції і доповідь на тему «Вплив сортових особливостей люцерни на урожайність й поживну цінність її зеленої маси» Юліана Трускавецького нагороджено грамотою.

Вітаємо нашого студента-гуртківця і наукового керівника з нагородою, зичимо подальших наукових звершень!

Вдосконалення форм і методів виховної роботи серед студентської молоді

Викладачі кафедри постійно поєднують навчальний процес з виховною роботою. Під час лекцій, лабораторно-практичних занять, навчальних практик, бесід зі студентами формують у студентів загальнолюдські цінності: чесність, патріотизм, гуманність, справедливість. Виховна робота проводиться і в позааудиторний час – під час чергування у гуртожитку № 6, проведення навчальних практик. Викладачі кафедри є керівниками-наставниками академічних груп. Постійно проводиться роз’яснювальна робота зі студентами з метою забезпечення покращення відвідування занять.

Національно-патріотичне виховання студентів на кафедрі тваринництва і кормовиробництва передбачає: формування у них національної свідомості та відповідальності за долю України; виховання любові до рідної землі, її історії, сприяння відновленню і збереженню історичної пам’яті; культивування найкращих рис справжньої української ментальності (працелюбності, індивідуальної свободи, шанобливого ставлення до природи тощо); виховання дбайливого ставлення до національного багатства країни, мови, культури та народних традицій.

 

Святкування 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця

14 червня 2021 р. завідувач кафедри тваринництва і кормовиробництва Н.З. Огородник та доцент С.Я. Павкович разом зі студентами факультету агротехнологій та екології побували на урочистостях, присвячених відзначенню 130-річчя від дня народження полковника армії Української народної республіки, творця і команданта Української військової організації, основоположника Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця. Поминальна панахида і святкове дійство відбулось у селі Зашків Львівської області біля родинної садиби, а тепер музею, де 14 червня 1891 р. народився Є. Коновалець. Полковник Євген Коновалець був командиром корпусу Січових Стрільців, засновником й першим головою Організації українських націоналістів, а його державотворчі ідеї звучать особливо актуально: «Україна мусить бути єдиною, соборною державою, що веде рішучу боротьбу з будь-якими, інспірованими ззовні, проявами внутрішнього національного сепаратизму».

«У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії», – ці слова, промовлені на Конгресі українських націоналістів у Відні в 1929 р., не втратили свого значення і сьогодні.

День вишиванки

20 травня 2021 р. з нагоди відзначення Дня вишиванки працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва взяли участь в організованому на території університету флешмобі, приуроченому до цього свята.

День вишиванки – свято, покликане сприяти відродженню національної культури, вшануванню і збереженню її традицій, адже вишиванка є унікальним оберегом українського народу, що символізує нашу самобутність.

Профорієнтаційна робота кафедри

На кафедрі тваринництва і кормовиробництва для забезпечення необхідного набору студентів проводиться профорієнтаційна робота з випускниками загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій та коледжів у закріплених районах Львівської області. Разом із цим вдосконалюються форми і методи профорієнтаційної роботи, підвищується їх ефективність. Окрім розповсюдження друкованої продукції (буклетів), анкет та усної реклами, на кафедрі здійснюється низка заходів: організовуються круглі столи, закріплено групу авторитетних викладачів для виїзду у загальноосвітні школи, ліцеї, коледжі, забезпечуються їх зустрічі з педагогічними колективами шкіл відповідно до складених графіків.