12 грудня 2024 року на факультеті агротехнологій та екології відбулося розширене засідання вченої ради. Порядок денний: 1) про стратегії підвищення рівня практичної підготовки фахівців у галузі агрономії та екології з урахуванням запитів, очікувань та інтересів роботодавців (стейкхолдерів); 2) аналіз висновків експертних груп за результатами акредитацій ОПП «Агрономія» та «Екологія» РВО «Магістр»; 3) розгляд та рекомендація до друку навчально-методичної літератури; 4) різне.
На засіданні був присутній голова Комісії з реорганізації ЛНУП Іван Парубчак та запрошені роботодавці, більша частина з яких є випускниками факультету, зокрема: Оксана Лесь (ТОВ «Галич Екофрукт»), Артем Омельчук (BAYER), Тарас Блятник («Західний Буг»), Тарас Борух («Corteva Agriscience»), Степан Андрушко («Контінентал Фармерз Груп»), Ігор Павлишин (Фірма «Ерідон»), Роман Проць («Сервіс-Агрозахід»), Оксана Війтик (Департамент екології та природних ресурсів), Оксана Годованець (Яворівський національний природний парк), Світлана Бундз (ЛКП «Зелене місто»), Юрій Салига (Інститут біології тварин НААН України), Мирослав Мальований (Національний університет «Львівська політехніка»), Мар’яна Гоздог (компанія ландшафтного дизайну «Сади Едема»), Людмила Ілітич (ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія»), Юлія Бекас («Плантпол-Україна»).
Ведмежий притулок «Домажир» – це унікальний центр порятунку та реабілітації бурих ведмедів в Україні, створений за підтримки міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS, що базується у Відні (Австрія).
Ведмежий притулок «Домажир» – це не лише місце, де живуть врятовані ведмеді, а й великий освітньо-відпочинковий простір, де є нагода взяти участь у цікавих навчально-розважальних заходах, підвищити пізнавальну активність. Так, 15 листопада 2024 р. студенти Львівського національного університету групи Еко-11 разом з викладачами П.Р. Хірівським та Г.А. Лисак брали участь в інтелектуальній вікторині – квізах. Також були присутні студенти з 6 закладів вищої освіти: Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Національного лісотехнічного університету України, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, Художнього професійно-технічного училища № 14 (Івано-Франкове). Учасники перевірили своє IQ у знаннях червонокнижних рослин і тварин. Наша команда «Зубри» зайняла II місце й отримала подарунки та безкоштовні квитки для відвідування притулку.
Вітаємо з почесним місцем у квізах і бажаємо перемоги в інших випробуваннях.
У Львівському національному університеті природокористування 11 листопада 2024 р. в рамках Всесвітнього дня науки задля миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) відбувся конкурс «Хімічна Ліга – 2024», організований викладачами кафедри екології для студентської спільноти університету.
Студентів та викладачів привітав голова Комісії з реорганізації ЛНУП Іван Парубчак, наголосивши на важливості хімії для всіх сфер життя людини. Студенти з цікавістю довідалися, що професор І.О. Парубчак є хіміком за першою освітою. Це стало для них ще однією мотивацією у командній грі.
Журі конкурсу у складі деканів Олега Андрушка (факультет агротехнологій та екології), Андрія Мазурака (факультет будівництва та архітектури) та Степана Ковалишина (факультет механіки, енергетики та інформаційних технологій), завідувача кафедри екології Петра Хірівського та викладачів кафедри Оксани Мазурак, Ганни Уйгелій, Ірини Соловодзінської, Галини Лисак, Романа Шкумбатюка та Наталії Панас оцінювало команди за наступними критеріями: відповідність представлених контентів команд основним компетентностям, вміння застосувати знання курсу «Хімія» (загальна, неорганічна та аналітична) на практиці, командна робота, креативність, винахідливість та комунікативність учасників.
29 жовтня 2024 року закладено магнолієву алею з 32 саджанців вегетативного і насіннєвого матеріалу у відкритий ґрунт. Концепція заходу – школярі Дублянського опорного ліцею імені Героя України Анатолія Жаловаги мріють після випускного пройтися заквітчаною магнолієвою алеєю. Допомагали реалізовувати мрію здобувачі вищої освіти Львівського національного університету природокористування спеціальностей 101 «Екологія», 206 «Садово-паркове господарство», 202 «Захист рослин», 201 «Агрономія», викладачі кафедри екології та вчителі ліцею.
Також 28-29 жовтня проведено семінар-практикум «Закладання алеї з участю Magnolia Soulangeana Alexandrina в дендропарку «Дублянський» та вивчення екологічних умов її проростання». В рамках круглого столу обговорювалися екологічні, агротехнічні, ландшафтні особливості посадки рослин. Учні та студенти брали проби ґрунту різних ділянок парку та визначали в лабораторних умовах його Ph. Дійшли згоди, що ділянка для посадки саджанців повинна не лише мати відповідні умови проростання, але й забезпечувати протиерозійні заходи.
25 жовтня 2024 року уже традиційний Радіодиктант національної єдності об’єднав здобувачів вищої освіти спеціальностей 101 «Екологія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища» та викладачів кафедри екології ЛНУП.
Учасники зібралися разом, щоб продемонструвати не лише свою грамотність, а й підтримку ідеї єдності українського народу. Атмосфера в аудиторії була натхненною, кожен уважно слухав диктора, зосереджено виводячи кожне слово на папері. Радіодиктант став чудовою нагодою перевірити знання української мови, а також підкреслити важливість збереження культурної та національної ідентичності.
Спільна участь у цьому заході стала символом єдності, прагнення до розвитку та самовдосконалення. Студенти та викладачі показали, що турбота про довкілля починається з відповідального ставлення до рідного слова та своєї країни!
23 жовтня 2024 року студенти першого курсу освітньо-професійної програми «Екологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Львівського національного університету природокористування відвідали Наукову бібліотеку університету. Екскурсію провела директор бібліотеки Марія Грицевич, яка розповіла про історію, сучасні можливості та унікальні ресурси, доступні для студентів.
Захід розпочався з ознайомлення з історією бібліотеки, яка є одним з важливих культурних осередків університету. Студенти мали змогу побачити рідкісні та цінні видання, представлені на виставці стародруків. Під час екскурсії Марія Грицевич звернула увагу на унікальні видання, які зберігаються у фондах бібліотеки, та поділилася історіями про те, як ці книги виготовлялись та зберігались. Особливе враження на студентів справили стародруки, які дозволили зануритися в атмосферу наукових відкриттів минулих століть.
23 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри екології ЛНУП взяли участь в онлайн-презентації результатів дослідження на тему «Перше дослідження забруднення донних відкладень Каховського водосховища». Захід відбувся на платформі Zoom і зібрав науковців, екологів та громадських активістів, зацікавлених у вивченні екологічної ситуації в басейні Дніпра.
Презентація висвітлювала результати першого дослідження донних відкладень, що було проведене після знищення Каховської ГЕС. Під час зустрічі учасники обговорили важливість моніторингу стану водосховища, екологічні наслідки забруднення важкими металами та іншими токсичними речовинами, а також можливі шляхи вирішення проблем.
Участь викладачів кафедри екології Львівського НУП стала ще одним кроком до посилення співпраці наукових установ та розширення їхнього внеску у вирішення актуальних екологічних викликів України.
У нашому навчальному закладі на кафедрі екології триває (16-18 жовтня 2024 року) робота експертної комісії щодо акредитації освітньо-професійної програми «Екологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. До складу експертної групи увійшли:
- Олег Миколайович Мандрик, керівник експертної групи, доктор технічних наук, професор кафедри екології (Івано-Франківський національний технічний університет нафти i газу);
- Тетяна Сергіївна Тихомирова, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімічної техніки та промислової екології (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»);
- Павло Костянтинович Ломазов, здобувач вищої освіти (Національний технічний університет«Дніпровська політехніка»).
Ця акредитація є важливим етапом у розвитку освітньо-професійної програми та скерована на підтвердження її відповідності сучасним вимогам в галузі екології. Експертна група оцінює не лише якість освітнього процесу, але й матеріально-технічну базу, а також результати науково-методичної діяльності викладачів та студентів.
Ми щиро сподіваємося, що результати акредитації підтвердять належний рівень програми, що акредитується, та нададуть нові можливості для наших здобувачів у майбутньому.
Юлія Ковалів, студентка третього курсу освітньо-професійної програми «Технології захисту навколишнього середовища» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Львівського національного університету природокористування, нещодавно повернулася з Університету сільськогосподарських та екологічних наук у Відні, де проходила стажування в межах міжнародного проєкту UniClaD «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інноваційності та сталості» за програмою ERASMUS+ К2. Стажування тривало з 14 вересня до 10 жовтня 2024 року.
Протягом цього часу учасники мали можливість не лише глибше ознайомитися з навчальним процесом в Університеті Відня, але й відвідати інші міста Австрії. Під час цих подорожей вони завітали до кількох шкіл, де поділилися своїм досвідом зі студентами та вчителями. Це стало важливою можливістю дізнатися більше про регіональні екологічні проблеми та рішення в контексті місцевих особливостей.
Програма стажування була насичена різними заходами, серед яких особливо виділялася конференція «Klimakonferenz», присвячена глобальній проблемі зміни клімату.
З 30 вересня до 4 жовтня представники Львівського національного університету природокористування – доцент П.Р. Хірівський, доцент Б.В. Кректун та старший викладач О.Я. Іщенко – взяли участь у низці заходів, які проводились в рамках фінальної конференції, організованої в рамках міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 UniClaD в Азербайджанському технічному університеті, м. Баку, Республіка Азербайджан.
Основною метою цих заходів було обговорення перспектив розвитку інноваційних та сталих кластерів у сфері сільського господарства та зеленого туризму. Учасники воркшопу, фінальної конференції та засідання координаційного комітету, що відбулися на базі Азербайджанського технічного університету, мали змогу обмінятися досвідом та визначити подальші кроки для розвитку агропродовольчих та агропромислових кластерів.
Академічна спільнота Львівського національного університету природокористування (ЛНУП) та Національного лісотехнічного університету України (НЛТУУ) продемонструвала високий рівень співпраці в галузі екологічної освіти. Зустріч гарантів освітньо-професійних програм (ОПП) «Екологія» другого магістерського рівня, професора Леоніда Копія (НЛТУУ) та доцента Наталії Качмар (ЛНУП), членів робочих груп стала важливою подією для обговорення шляхів подальшого розвитку екологічної освіти в Україні.
Під час зустрічі представники робочих груп обох університетів детально обговорили актуальні питання екологічної освіти, зокрема специфіки магістерських програм, сучасних підходів до викладання освітніх компонентів, співпраці щодо практичного навчання, особливостей проходження акредитаційних експертиз.
Учасники зустрічі обмінялися досвідом у розробці та реалізації магістерських програм з екології, визначили спільні та відмінні риси, а також обговорили можливості їх подальшого розвитку. Були представлені нові методики та інструменти навчання, які дозволяють зробити освітній процес більш інтерактивним та ефективним. Учасники наголосили на важливості залучення до навчального процесу фахівців з різних галузей, що працюють в екологічній сфері. Такий всебічний аналіз дозволить оптимізувати навчальний процес та підвищити його ефективність.
Сторінка 1 із 6