19 листопада на кафедрі технологій у рослинництві відбулося урочисте відкриття 302 аудиторії від компанії «Ерідон».
В присутності в.о. декана факультету доцента О.М. Андрушка, професорсько-викладацького складу кафедри та гостей заходу з вітальним словом виступив директор Львівської філії компанії «Ерідон» Ігор Богданович Павлишин.
Також захід відвідав доктор наук з державного управління, професор, голова реорганізаційної комісії ЛНУП Іван Орестович Парубчак, який побажав усім присутнім подальшої плідної праці.

Колектив кафедри технологій у рослинництві щиро вітає професора, доктора сільськогосподарських наук, заслуженого діяча науки і техніки України Івана Антоновича Шувара з присвоєнням звання Почесного професора Люблінського природничого університету (Profesor honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie). Це велике досягнення є справжнім визнанням Ваших наукових здобутків та незгасної праці у сфері науки. Бажаємо Вам подальших успіхів, нових наукових відкриттів та невичерпної енергії у професійній діяльності.


На кафедрі технологій у рослинництві факультету агротехнологій та екології ЛНУП відбулася чергова зустріч стейкхолдера факультету, директора Львівського підрозділу МПП фірми «Ерідон» Ігоря Богдановича Павлишина зі здобувачами РВО «Магістр», гарантом ОПП «Агрономія» РВО «Магістр», д.с.-г.н., професором І.А. Шуваром та науково-педагогічними працівниками кафедри. Впродовж зустрічі було обговорено питання удосконалення освітньої програми зі спеціальності «Агрономія» та забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних агропідприємств.
Стейкхолдер І.Б. Павлишин поділився зі студентами досвідом роботи у фірмі «Ерідон», яка є провідним українським аграрним підприємством з постачання якісних засобів захисту рослин, насіння та добрив. Ігор Богданович зазначив, що готовий і надалі співпрацювати з факультетом агротехнологій та екології ЛНУП у практичній підготовці здобувачів вищої освіти, надаючи можливість проходження виробничої практики на базі МПП фірми «Ерідон» та подальшого працевлаштування.
Дякуємо за співпрацю з ЛНУП!


З метою перевірки на кафедрах факультету агротехнології та екології ЛНУП загального агротехнічного стану і методичного рівня закладки польових досліджень 27 червня 2024 року на дослідному полі кафедри технологій у рослинництві проводилась перевірка і приймання стану проведення польових дослідів комісією у складі: в.о. ректора ЛНУП, доктора с.-г. наук, професора В.І. Лопушняка; голови комісії, в.о. декана факультету, доцента О.М. Андрушка, проректора з наукової роботи, доцента Б.І. Гулька; заступника голови комісії, доцента В.С. Борисюка; в.о. завідувача кафедри технологій у рослинництві, доцентки М.Л. Тирусь; завідувачки кафедри садівництва і овочівництва, доцентки О.Й. Дидів; доцента кафедра агрохімії та ґрунтознавства В.Я. Іванюка; в.о. професора кафедри генетики, селекції та захисту рослин П.Д. Завірюхи. Усі відповідальні виконавці кафедри технологій у рослинництві продемонстрували свої польові досліди, розказували про методику їх ведення. У процесі обговорення виконавцям ставились численні запитання, на які було отримано ґрунтовні пояснення. Комісія відмітила своєчасність проведення обліків та спостережень за сільськогосподарськими культурами в польових дослідах науково-педагогічних працівників, аспірантів і докторантів кафедри, задовільну якість ведення первинної документації з питань науково-дослідної роботи.


На кафедрі технологій у рослинництві факультету агротехнологій та екології ЛНУП відбулася зустріч стейкхолдера факультету, генерального директора ТОВ «Сервіс-Агрозахід» Романа Романовича Проця зі здобувачами РВО «Бакалавр» та робочою групою ОПП «Агрономія». Впродовж зустрічі було обговорено питання удосконалення освітньої програми зі спеціальності «Агрономія» та забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам сучасних агропідприємств.
Стейкхолдер Р.Р. Проць поділився цінним досвідом, ознайомив студентів із роботою очолюваної ним компанії. ТОВ «Сервіс-Агрозахід» – це компанія, яка є офіційним дистриб’ютором багатьох світових компаній-виробників високоякісних засобів захисту рослин, посівного матеріалу, добрив та сільськогосподарської техніки, в тому числі в ексклюзиві.

18 квітня 2024 року на факультеті агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування відбулося засідання робочих груп з підготовки відомостей про самооцінювання ОПП «Агрономія» та ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Заступник декана факультету з навчально-методичної роботи Галина Косилович ознайомила членів робочої групи з етапами та вимогами процедури проходження акредитації відповідних освітніх програм у 2024–2025 н.р. Гарант ОПП «Агрономія» Іван Шувар та гарант ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» Іванна Рожко доповіли про стан готовності освітніх програм до процесу акредитації та забезпечення освітнього процесу на відповідність кадровим вимогам. Робочими групами визначені заходи, необхідні для забезпечення ефективного процесу акредитації, та погоджено відповідальних осіб за підготовку проєкту Відомостей про самооцінювання відповідних освітніх програм.

 


6 березня 2024 року на кафедрі технологій у рослинництві під керівництвом кандидатки сільськогосподарських наук, доцентки Руслани Панасюк відбулося засідання студентського наукового гуртка «Рослинництво» за результатами наукових досліджень 2023 року. Гуртківці кафедри представили презентації та доповіли про отримані результати досліджень. Основна тематика доповідей, представлених гуртківцями кафедри, була присвячена особливостям технології вирощування сільськогосподарських культур.
Згідно з результатами засідання кафедрального наукового гуртка для участі у Звітній студентській науковій конференції на засіданні студентських наукових товариств факультету рекомендовано заслухати доповіді наступних студентів: М. Юричко, студентка групи Аг-32, тема доповіді «Продуктивність вівса сорту Закат залежно від норми висіву в умовах Лісостепу Західного»; М. Гайвась, студент групи Аг-51, тема доповіді «Формування врожайності бульб картоплі залежно від сорту».
Всім учасникам конференції найщиріші побажання щедрих врожаїв на науковій ниві!

З 12 лютого 2024 року розпочалася серія зимових онлайн-конференцій від міжнародної компанії «Bayer», присвячених актуальним проблемам і перспективам вирощування кукурудзи, соняшнику, картоплі та озимих культур. Кафедра технологій у рослинництві організувала участь науково-педагогічних працівників і студентів факультету агротехнологій та екології в конференції. Такі заходи дозволяють студентам краще розуміти предметну область навчання за обраною спеціальністю, а також збагатитися знаннями з базових дисциплін. Для викладачів проблематика конференції дозволяє перебувати в авангарді сучасних технологічних рішень вирощування основних польових культур.

Факультет агротехнологій та екології має давню історію підготовки фахівців агрономічного профілю. Сучасний стан економіки країни потребує створення нової системи інноваційного розвитку агропромислового сектору «аграрна освіта – аграрна наука – аграрне виробництво». Серед основних напрямів професійної підготовки фахівців аграрного профілю агрономія займає чільне місце і має ознаки фундаментальної науки. Над забезпеченням високого рівня підготовки спеціалістів для аграрної галузі постійно працює адміністрація університету, факультету та його науково-педагогічний колектив і допоміжний персонал. Важливе місце у цьому комплексі посідає зміцнення матеріально-технічної бази та готовність майбутніх фахівців брати на себе відповідальність у прийнятті практичних рішень.

Впродовж місяця (1-28 лютого 2023 року) тривали наукові змагання I Міжнародного наукового чемпіонату країн Європи, Азії та Африки у Дубаї, організованого International Historical Biographical Institute (Dubai – New York – Rome – Jerusalem – Beijing), в якому взяли участь 1027 учасників – науковців із 59 країн світу. Наукові роботи були подані з 36 галузей науки.
Міжнародна експертна суддівська комісія з авторитетних вчених (понад 50 Нобелівських лауреатів серед журі та експертів) визначала переможців відповідно до галузей наук. В загальнокомандному заліку Україна посіла почесне 11 місце.
У галузі «Природничі науки» звання Срібного призера з науки країн Європи, Азії та Африки отримала кандидатка сільськогосподарських наук, викладачка кафедри технологій у рослинництві Львівського національного університету природокористування Руслана Миколаївна Панасюк з науковою роботою на тему «Research results of Nitroamophoska-M fertilizer in the Western Forest-Steppe zone of Ukraine».