Історія кафедри

Історія кафедри своїм корінням сягає періоду діяльності Дублянської рільничої школи 1856–1878 років. Хоч кафедри як такої тоді ще не існувало, проте навчальний план вишколу фахівців включав такі дисципліни: «Зоологія», «Анатомія і фізіологія тварин», «Спеціальне тваринництво», «Ветеринарія», «Зоотехнія».

У період діяльності Вищої рільничої школи та Рільничої академії в Дублянах (1878–1919 рр.) студентам, крім вказаних дисциплін, викладали такі предмети: «Селекція свійських тварин», «Шкідники свійських тварин», «Вирощування свійських тварин», «Годівля свійських тварин і птиці», «Технологія молочних продуктів», «Рибництво», «Бджільництво».

Унаслідок заснування в 1919 році рільничо-лісового факультету при Львівській політехніці на базі рільничої академії в Дублянах відкрито перші кафедри тваринницького профілю. У 1919 році на вказаному факультеті відкрито кафедру зоології і анатомії тварин. У 1920 році на цьому ж факультеті засновано кафедру загальної годівлі тварин, яку в 1930 році перейменовано на кафедру годівлі сільськогосподарських тварин.

У 1920 році на рільничо-лісовому факультеті Львівської політехніки відкрито кафедру спеціальної годівлі тварин, яку в 1930 році перейменовано спочатку на кафедру живлення і фізіології тварин, а пізніше – на кафедру фізіології та розведення сільськогосподарських тварин.

У 1939 році кафедри зоології та анатомії тварин, годівлі сільськогосподарських тварин і фізіології та розведення сільськогосподарських тварин було об’єднано у кафедру тваринництва.

У 1947 році на базі рільничо-лісового факультету Львівської політехніки засновано Львівський сільськогосподарський інститут. Кафедра тваринництва увійшла до складу новоствореного агрономічного факультету.

У 2007 році, після отримання Львівським державним аграрним університетом статусу Львівського національного аграрного університету, кафедру тваринництва перейменовано на кафедру тваринництва та біотехнологій.

На підставі рішення Вченої ради Львівського національного аграрного університету наказом ректора В.В. Снітинського (наказ № 141 від 31.08.2015 року) на факультеті агротехнологій та екології створено кафедру тваринництва і кормовиробництва.