Приємно відзначити, що 24-25 жовтня 2024 року студенти-гуртківці кафедри генетики, селекції та захисту рослин факультету агротехнологій та екології Мар’яна Якимів, Дмитро Боднарчук, Анастасія Хруленко та Ангеліна Мацан під керівництвом в.о. доцента кафедри Ганни Корпіти взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції науково-педагогічних працівників та молодих науковців «Актуальні аспекти розвитку науки і освіти», яка була організована Одеським державним аграрним університетом.
Організатори конференції відзначили високий професійний рівень підготовки студентів, а за результатами конференції учасники отримають сертифікати.
Бажаємо студентам подальших успіхів!

 У рамках XXV Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» 3 жовтня 2024 р. відбулася конференція «Захист і карантин рослин: історія і сьогодення. Інноваційні методи захисту рослин», яку організовувала кафедра генетики, селекції та захисту рослин. Учасниками конференції були науковці закладів вищої та фахової передвищої освіти та науково-дослідних установ України, що працюють у сфері захисту й карантину рослин: Одеського державного аграрного університету, Херсонського державного аграрно-економічного університету, Сумського національного аграрного університету, Поліського національного університету, Державного біотехнологічного університету, Білоцерківського національного аграрного університету, Української науково-дослідної станції карантину рослин, Інституту захисту рослин НААНУ, Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААНУ, Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Любарського професійного ліцею, Івано-Франківського фахового коледжу Львівського НУП, Вишнянського фахового коледжу Львівського НУП.


1 жовтня 2024 р. куратором групи Аг-13, в.о. доцента Мариною Олександрівною Стюрко була проведена відкрита виховна година, присвячена трьом українським святам: Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисників і захисниць України та Дню українського козацтва.
З групою обговорили передумови, що привели до утворення козацтва, та його долю; створення Української повстанської армії та сучасне українське військове формування – Збройні Сили України.
Тільки вільний духом українець з розумінням цінності рідної землі та свого народу поведе Україну до стабільного та успішного устрою держави.

Важливою частиною діяльності науково-педагогічних працівників факультету агротехнологій та екології Львівського НУП є тісна співпраця з  академічною спільнотою України. Завідувачка кафедри генетики, селекції та захисту рослин к.б.н. Ю.С. Голячук та доцент кафедри к.б.н. Г.О. Косилович у відповідь на запрошення колег взяли активну участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні вектори розвитку аграрної науки», присвяченої 150-річчю створення Херсонського державного аграрно-економічного університету, що відбувалася 17-18 вересня 2024 року. У рамках конференції 18.09.2024 Галина Косилович виступила на секційному засіданні «Сталий розвиток аграрного сектору. Інноваційні технології в агровиробництві» з доповіддю «Захист рослин в умовах сталого розвитку».

Заняття з дисципліни «Карантин рослин» для студентів, що навчаються на ОПП «Захист і карантин рослин» Львівського НУП, передбачають ознайомлення з порядком проведення фітосанітарної експертизи підкарантинного матеріалу.
11 вересня 2024 р. заняття для групи Зр-31 було проведено безпосередньо в ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія», де завідувачі та провідні фахівці відділів фітосанітарного аналізу та молекулярно-генетичних досліджень продуктів рослинного походження ознайомили студентів із порядком і процедурою проведення лабораторної експертизи підкарантинних матеріалів. Студенти мали можливість перевірити свої теоретичні знання із фаху та спробувати визначити запропоновані працівниками лабораторії шкідливі об’єкти рослин.

17 червня 2024 року на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт студентів, що здобувають ОС «Бакалавр» за ОПП «Захист і карантин рослин». Студенти представили результати своїх досліджень за темами кваліфікаційних робіт. Усі роботи викликали жваве обговорення, а студенти змогли відчути атмосферу захисту своїх кваліфікаційних робіт перед екзаменаційною комісією, який відбудеться 27 червня 2024 року.

13 червня 2024 р. у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся II етап Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство».
Рішенням конкурсної комісії на основі результатів рецензування 354 проєктів з українських та закордонних закладів вищої освіти були визначені фіналісти (25% від загальної кількості учасників відповідно до рейтингу), які запрошені до участі у другому турі II етапу конкурсу.
Студентка групи Аг-23 факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування Мар’яна Якимів спільно зі студенткою першого курсу аграрного факультету рівня «Магістр» Міжнародної академії прикладних наук в Ломжі (Польща) Ксенією Іванець нагороджені дипломом III ступеня. Роботу виконано на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин під керівництвом кандидата с.-г. наук, в.о. доцента Г.М. Корпіти.
Вітаємо переможців та бажаємо здобуття нових вершин у науковій діяльності!

Студентське життя – це завжди море емоцій, а також цікавий, корисний досвід. Важливою складовою освітнього процесу у Львівському національному університеті природокористування є практична підготовка здобувачів вищої освіти. Під час навчальних практик студенти мають можливість закріпити здобуті теоретичні знання практичними навичками не лише в лабораторіях і на дослідних полях, а й побувати на сучасному аграрному виробництві.
У рамках співпраці з виробництвом здобувачі вищої освіти факультету агротехнологій та екології спеціальностей 201 «Агрономія» та 202 «Захист і карантин рослин» мали екскурсійну поїздку на агрокомплекс ВП «Північний» компанії ПрАТ «МХП».


Під час проходження ознайомчої практики з дисципліни «Захист і карантин рослин» студенти першого курсу долучилися до закладки демонстраційних дослідів кафедри генетики, селекції та захисту рослин під керівництвом викладачів І.Л. Тригуби, М.О. Стюрко, О.В. Ковтун.

Вітаємо студентку третього курсу факультету агротехнологій та екології Христину Стемпіцьку, яка навчається за ОПП «Захист і карантин рослин», з перемогою (Диплом II ступеня) в II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Агрономія», який відбувся 23 травня 2024 р. на базі Вінницького національного аграрного університету.

 

21 травня 2024 року в Українському католицькому університеті міста Львова відбулася конференція «На шляху до ЄС – розвиток сільських територій». Конференція організована Представництвом Польської академії наук у Києві. Від Львівського національного університету природокористування у конференції взяли участь професор Юрій Губені, завідувач кафедри підприємництва та торгівлі, який виступив із доповіддю про інноваційність на сільських територіях, та в.о. доцента кафедри генетики, селекції та захисту рослин Олена Ковтун.
Під час конференції українські й польські науковці та практики обговорили своє бачення щодо сталого розвитку та бажаної моделі сільських територій в Україні, закордонні колеги поділилися досвідом розвитку сільських територій Польщі.