17 квітня 2024 року на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин відбулося засідання робочої групи з підготовки відомостей про самооцінювання ОПП «Захист і карантин рослин» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти. Гарант освітньої програми Галина Косилович ознайомила членів робочої групи з етапами процедури проходження акредитації вказаної освітньої програми у 2024–2025 н.р. Робочою групою були визначені заходи, необхідні для забезпечення ефективного процесу акредитації, та погоджено відповідальних осіб за підготовку проєкту Відомостей про самооцінювання ОПП «Захист і карантин рослин».

 

Згідно з планом роботи в II семестрі 2023/24 н.р. 17 квітня на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин проведено методичний семінар на тему «Методичні засади підготовки та проведення лекційних, практичних і лабораторних занять у вищій школі. Роль викладача як суб’єкта освітнього процесу». Завідувач кафедри Юлія Голячук представила колегам основні види освітньої діяльності у вищій школі, а також на самостійно розроблених на платформі віртуального навчального середовища університету Moodle курсах навела приклади наповнення їх навчально-методичним контентом. Заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи Галина Косилович охарактеризувала навчально-методичний комплекс освітнього компонента з урахуванням проєктів освітньо-професійних програм на 2024/25 н.р. Колектив кафедри мав змогу поділитися власним досвідом зі створення навчально-методичних комплексів та використання платформи Moodle.

 


10 квітня 2024 р. факультет агротехнологій та екології відвідали учні випускних класів ЗОШ Івано-Франківської громади Яворівського району Львівської області. Профорієнтаційну зустріч із майбутніми студентами провели науково-педагогічні працівники кафедри генетики, селекції та захисту рослин.
Завідувач кафедри Юлія Голячук розповіла учням про університет і факультет агротехнологій та екології, а також про особливості вступної кампанії 2024 року, заступник декана факультету Галина Косилович відповіла на запитання щодо організації навчального процесу за освітніми програмами факультету. Професор Петро Завірюха провів захоплюючу екскурсію музеєм історії університету, а доценти Олег Андрушко, Інна Тригуба та в.о. доцента Ганна Корпіта представили матеріально-технічну базу факультету агротехнологій та екології, а також провели ознайомчу екскурсію студентським містечком. Окрім цього, цікавий екскурс в історію життя Степана Бандери провела директор музею лідера ОУН Яна Борщ, а з бібліотечним фондом ознайомила директор бібліотеки Марія Грицевич.
Наші гості мали можливість прогулятися парком і помилуватися мальовничими краєвидами студентського містечка Львівського ЛНУП.
Кафедра генетики, селекції та захисту рослин щиро дякує адміністрації школи за активну участь у профорієнтаційній зустрічі з учнями, а також радо запрошує на навчання майбутніх студентів!

27 березня 2024 р. Львівський національний університет природокористування відвідали студенти Івано-Франківського фахового коледжу, які навчаються за ОПП «Агрономія» і бажають продовжити навчання для здобуття ОС «Магістр», у супроводі завідувача технологічного відділення Віктора Вихованця.  Викладачі кафедри генетики, селекції та захисту рослин ознайомили гостей з університетом і з факультетом агротехнологій та екології. Професор Петро Завірюха провів екскурсію музеями та бібліотекою університету, в.о. доцента Марина Стюрко та асистент Дмитро Баранський представили матеріально-технічну базу факультету агротехнологій та екології, а викладачі факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій – нові лабораторії свого факультету.  Завідувач кафедри генетики, селекції та захисту рослин Юлія Голячук розповіла студентам коледжу про особливості вступної кампанії 2024 року, а заступник декана факультету агротехнологій та екології Галина Косилович відповіла на питання щодо організації навчального процесу за освітніми програмами факультету.
Колектив кафедри генетики, селекції та захисту рослин, а також факультету агротехнологій та екології запрошує на навчання студентів Івано-Франківського коледжу ЛНУП, а також усіх тих, хто бачить своє покликання у забезпеченні продовольчої безпеки України!

26 березня 2024 р. у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся II етап Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт «Збереження родючості ґрунтів».
Рішенням конкурсної комісії на основі результатів рецензування 69 наукових студентських робіт з різних ЗВО України претендентами на перемогу у конкурсі визначено авторів 19 наукових робіт.
Студенти групи ЗР-21 факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування Діана Ігорівна Грицевич та Дмитро Богданович Боднарчук нагороджені дипломом III ступеня. Роботу виконано на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин під керівництвом кандидата с.-г. наук, в.о. доцента Г.М. Корпіти.
Вітаємо переможців та бажаємо здобуття нових вершин у науковій діяльності!

На базі факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування з 4 до 13 березня 2024 р. проходили курси підвищення кваліфікації фахівців фітосанітарних лабораторій України за навчально-тематичною програмою «Відбір проб сільськогосподарської продукції в процесі карантинного огляду та експертизи». Лекції читали науково-педагогічні працівники кафедри генетики, селекції та захисту рослин – завідувач кафедри Юлія Голячук, доцент Олег Андрушко, доцент Галина Косилович, а також професор кафедри технологій у рослинництві Іван Шувар та доцент кафедри фізики, інженерної механіки та безпеки виробництва Юрій Ковальчук. Практичні заняття проводили на базі ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія» завідувач відділу біологічного методу захисту рослин Роман Лита та головний фахівець, керівник з якості Наталія Трухим.

29 лютого 2024 р. відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри генетики, селекції та захисту рослин ГеСеЗаР (абревіатура від назви кафедри). Засідання було досить різноманітним, різноплановим, а головне – надзвичайно цікавим і пізнавальним у науковому плані.
Спочатку керівник гуртка професор кафедри Петро Завірюха звернув увагу присутніх на якісну підготовку та виступи студентів-гуртківців на звітній студентській науковій конференції за наслідками НДР за 2023 рік.
Згодом відбувся науковий семінар на тему «Нові напрямки селекції картоплі на якість бульб та їх колористику», спікерами якого виступили професор Петро Завірюха і учень 9 класу Дублянського опорного ліцею імені Героя України Анатолія Жаловаги Юрій Коретчук, який є членом МАН, працює при кафедрі і вже підготовив наукову роботу та подав її на обласний конкурс.  Доповідачі продемонстрували оригінальні слайди і відкрили багато цікавого і нового щодо створення нових сортів картоплі із різноманітною колористикою шкірки і м’якуша бульб, їх поживності, вітамінного складу, зовнішньої привабливості, користі для здоров’я.
А «родзинкою» засідання стала колективна дегустація нових перспективних гібридів картоплі, виведених науковцями кафедри в останні роки за участю і студентів-гуртківців. У ній взяли участь 16 студентів і 8 науково-педагогічних працівників кафедри на чолі із завідувачкою Юлією Голячук. Ця процедура викликала особливий інтерес і пожвавлення серед присутніх, бо у такій дегустації студенти взяли участь вперше. Кожен із присутніх отримав дегустаційний листок і додаток до нього, у якому детально подавалися критерії та методика оцінки варених бульб за 5 показниками:  запах, розсипчастість м’якуша, консистенція м’якуша, смакові якості бульб, їх загальна дегустаційна оцінка. З елементами інтриги на стіл подавали зашифровані під певними номерами нові перспективні гібриди (усього їх було п’ять), а учасники вже виказували свої уподобання та смаки за дев’ятибальною міжнародною шкалою і заносили свої оцінки у дегустаційний листок. Після ретельного аналізу та узагальнення усіх дегустаційних листків студентів та викладачів були виведені середні показники смакових якостей бульб, а згодом і дешифровані номери, які пропонувалися для дегустаційної оцінки. За результатами проведеної дегустації смакових якостей бульб перше місце посів новий перспективний гібрид картоплі (попередня назва Переможна), який найбільше сподобався усім дегустаторам і отримав 7,4 бала з дев’яти можливих. Не випадково вже цього року кафедра планує його розмноження і підготовку до Державного сортовипробування як кандидата у нові сорти «другого хліба».

Вітаємо студенток групи Зр-31 Марту Шпот і Христину Стемпіцьку з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023–2024 н. р. за спеціальністю 202 «Захист і карантин рослин», який відбувався у Львівському національному університеті природокористування впродовж 26–29 лютого 2024 р. Наукові роботи студенток рекомендовані для участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Агрономія», який відбудеться 9–10 травня 2024 р. у Вінницькому національному аграрному університеті.
Бажаємо нашим молодим науковцям успіхів!

 

На кафедрі генетики, селекції та захисту рослин відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт студентів факультету агротехнологій та екології та Навчально-наукового інституту заочної та післядипломної освіти, що навчалися за ОПП «Агрономія» для здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти. Магістранти представили результати досліджень за темами своїх кваліфікаційних робіт, які за підсумками попереднього захисту рекомендовані до публічного захисту в Екзаменаційній комісії впродовж 20–21 лютого 2024 р.

 

Упродовж 22–23 січня 2024 року завідувачем кафедри генетики, селекції та захисту рослин доцентом Юлією Голячук були прочитані лекції із захисту рослин для агрономічної служби стейкхолдера освітньо-професійних програм факультету агротехнологій та екології агрохолдингу «Контінентал Фармерз Груп». Тематика лекцій стосувалася шкідників основних культур, вирощуванням яких займається агрохолдинг: озима пшениця, озимий ячмінь, кукурудза, соя, ріпак і соняшник.

Упродовж 17–18 січня 2024 року на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин відбувався попередній захист кваліфікаційних робіт студентами, які навчалися на факультеті агротехнологій та екології та в Навчально-науковому інституті заочної та післядипломної освіти ЛНУП для здобуття ОС «Магістр» за ОПП «Агрономія». Магістранти представили результати досліджень за темами кваліфікаційних робіт і мали змогу подискутувати з науково-педагогічними працівниками кафедри та студентами з питань, які викликали найбільше зацікавлення авдиторії. Представлені кваліфікаційні роботи були допущені до захисту перед екзаменаційною комісією, яка почне свою роботу на факультеті вже з 22 січня 2024 р.