17 червня 2024 року на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт студентів, що здобувають ОС «Бакалавр» за ОПП «Захист і карантин рослин». Студенти представили результати своїх досліджень за темами кваліфікаційних робіт. Усі роботи викликали жваве обговорення, а студенти змогли відчути атмосферу захисту своїх кваліфікаційних робіт перед екзаменаційною комісією, який відбудеться 27 червня 2024 року.

13 червня 2024 р. у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся II етап Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство».
Рішенням конкурсної комісії на основі результатів рецензування 354 проєктів з українських та закордонних закладів вищої освіти були визначені фіналісти (25% від загальної кількості учасників відповідно до рейтингу), які запрошені до участі у другому турі II етапу конкурсу.
Студентка групи Аг-23 факультету агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування Мар’яна Якимів спільно зі студенткою першого курсу аграрного факультету рівня «Магістр» Міжнародної академії прикладних наук в Ломжі (Польща) Ксенією Іванець нагороджені дипломом III ступеня. Роботу виконано на кафедрі генетики, селекції та захисту рослин під керівництвом кандидата с.-г. наук, в.о. доцента Г.М. Корпіти.
Вітаємо переможців та бажаємо здобуття нових вершин у науковій діяльності!

Студентське життя – це завжди море емоцій, а також цікавий, корисний досвід. Важливою складовою освітнього процесу у Львівському національному університеті природокористування є практична підготовка здобувачів вищої освіти. Під час навчальних практик студенти мають можливість закріпити здобуті теоретичні знання практичними навичками не лише в лабораторіях і на дослідних полях, а й побувати на сучасному аграрному виробництві.
У рамках співпраці з виробництвом здобувачі вищої освіти факультету агротехнологій та екології спеціальностей 201 «Агрономія» та 202 «Захист і карантин рослин» мали екскурсійну поїздку на агрокомплекс ВП «Північний» компанії ПрАТ «МХП».


Під час проходження ознайомчої практики з дисципліни «Захист і карантин рослин» студенти першого курсу долучилися до закладки демонстраційних дослідів кафедри генетики, селекції та захисту рослин під керівництвом викладачів І.Л. Тригуби, М.О. Стюрко, О.В. Ковтун.

Вітаємо студентку третього курсу факультету агротехнологій та екології Христину Стемпіцьку, яка навчається за ОПП «Захист і карантин рослин», з перемогою (Диплом II ступеня) в II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Агрономія», який відбувся 23 травня 2024 р. на базі Вінницького національного аграрного університету.

 

21 травня 2024 року в Українському католицькому університеті міста Львова відбулася конференція «На шляху до ЄС – розвиток сільських територій». Конференція організована Представництвом Польської академії наук у Києві. Від Львівського національного університету природокористування у конференції взяли участь професор Юрій Губені, завідувач кафедри підприємництва та торгівлі, який виступив із доповіддю про інноваційність на сільських територіях, та в.о. доцента кафедри генетики, селекції та захисту рослин Олена Ковтун.
Під час конференції українські й польські науковці та практики обговорили своє бачення щодо сталого розвитку та бажаної моделі сільських територій в Україні, закордонні колеги поділилися досвідом розвитку сільських територій Польщі.

У рамках відзначення Дня науки та Міжнародного дня здоров’я рослин з ініціативи наукового гуртка ХДАЕУ «Захист і карантин рослин» студентський науковий гурток кафедри генетики, селекції та захисту рослин ЛНУП 16 травня 2024 року взяв участь у розширеному міжуніверситетському засіданні, учасниками якого були наукові гуртки Херсонського державного аграрно-економічного університету, Одеського державного аграрного університету, Державного біотехнологічного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України та Львівського національного університету природокористування. Засідання відбувалося в дистанційному режимі з використанням платформи Zoom.
Доповідачами від університетів були як студенти, так і професорсько-викладацький склад. Так, із науковими доповідями перед гуртківцями виступили к.с.-г.н., доцент Іван Мринський, доктор філософії Ірина Стеценко (ХДАЕУ) та к.б.н., доцент Ірина Леженіна (ДБТУ). Жваве обговорення викликали доповіді щодо шкідливих організмів на троянді ефіроолійній, мелісі лікарській і м’яті перцевій від студентів ХДАЕУ.
Львівський національний університет природокористування представили студенти ОПП «Захист і карантин рослин» і ОПП «Агрономія» ОС «Бакалавр», які виступили з доповідями за результатами своїх наукових досліджень: Вадим Грищук (студент групи Аг–31, староста гуртка), Марта Шпот і Христина Стемпіцька (студентки групи Зр–31), Діана Грицевич (студентка групи Зр–21) та Олександра Кривошеєнко (студентка групи Зр–41). Усі представлені доповіді викликали зацікавлення в авдиторії.
Проведений захід виявився надзвичайно пізнавальним для студентів, а викладачі мали можливість поділитися власними науковими доробками та обмінятися досвідом зі своїми колегами.
Висловлюємо щиру подяку організаторам заходу, зокрема завідувачу кафедри ботаніки та захисту рослин ХДАЕУ, д.с.-г.н., професору Олені Марковській, та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

15 травня 2024 р. у Львівському національному університеті природокористування відбувся День відкритих дверей для учнів загальноосвітніх закладів. Завітали гості й на факультет агротехнологій та екології.
Розпочався захід з вітального слова в.о. ректора ЛНУП Василя Лопушняка. Відповідальний секретар Приймальної комісії ЛНУП Людмила Гнатишин ознайомила гостей з особливостями вступної кампанії 2024 року, а голова ССО «Основа» Ернест Яроцький розповів про переваги студентського життя в університеті.
Учні мали змогу ознайомитися з музеями університету, його інфраструктурою.
На факультеті до майбутніх студентів звернувся в.о. декана Олег Андрушко, а заступник декана Галина Косилович презентувала факультет і спеціальності, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.
Гості заходу відвідали кафедри факультету, зокрема учні Великомостівського ліцею Великомостівської міської ради Львівської області у супроводі класних керівників завітали на кафедру генетики, селекції та захисту рослин, де мали змогу детально ознайомитися з навчальними авдиторіями, лабораторіями, а також з особливостями навчання за освітньо-професійною програмою «Захист і карантин рослин» і можливостями працевлаштування за даним фахом.
Наприкінці зустрічі гості мали можливість оглянути студентське містечко та прогулятися його затишними парковими алеями.
Дякуємо директору Великомостівського ліцею та вчителям, які супроводжували учнів, за активну участь у Дні відкритих дверей ЛНУП та запрошуємо відвідати університет і факультет знову!

На кафедрі генетики, селекції та захисту рослин 10 травня 2024 року відбувся науковий семінар, присвячений Міжнародному дню здоров’я рослин, який відзначається в усьому світі 12 травня. На семінар були запрошені колеги з ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія», які представили змістовні й цікаві доповіді, які стосуються впливу здоров’я рослин на продовольчу безпеку та життя людства у глобальному масштабі.
Із доповідями виступили заступник директора лабораторії Ольга Біла, завідувач відділу фітосанітарного аналізу Оксана Калагурка, завідувач відділу молекулярно-генетичних досліджень продуктів рослинного походження Марія Дацишин і провідний фахівець лабораторії Андріана Косач. Надзвичайно цікавими й такими, що викликали жваве обговорення, були доповіді про види шкідливих організмів, які є карантинними для рослин, а також про показники і методики визначення генетично модифікованих організмів. Представники лабораторії поділилися практичним досвідом зі своєї практики та окреслили перспективи сучасних молекулярно-генетичних досліджень у сфері фітосанітарії.
Колектив кафедри генетики, селекції та захисту рослин і студенти спеціальностей 202 «Захист і карантин рослин» і 201 «Агрономія» щиро вдячні колегам за можливість обміну науковим і практичним досвідом.

 

8 травня 2024 р. на запрошення доцента кафедри агрохімії та ґрунтознавства Віктора Іванюка була прочитана лекція для студентів факультету агротехнологій та екології представником компанії Syngenta к.б.н. Олександром Зозулею. Лекція була присвячена питанням застосування методів «цифрової агрономії» в захисті рослин. Студентам на практичних прикладах із досвіду представників компанії було наведено переваги й недоліки різних методів моніторингу посівів: візуального польового, цифрового польового, супутникового та з використанням дронів. Найуважніші слухачі, традиційно, одержали від компанії подарунки, які вони принагідно зможуть використати під час навчальної та виробничої практик.
Дякуємо представникам компанії та особисто спікеру Олександру Зозулі за змістовну й цікаву лекцію.

Практичне заняття з дисципліни «Сільськогосподарська фітопатологія» для студентів групи Зр-21 29 квітня 2024 р. було проведене на дослідних полях факультету агротехнологій та екології. Студенти мали можливість з допомогою завідувача кафедри генетики, селекції та захисту рослин Юлії Голячук у польових умовах провести візуальну діагностику фітосанітарного стану посівів польових культур і плодово-ягідних насаджень. Крім фітопатологічних об’єктів, студенти з великим захопленням визначали й ентомологічний комплекс на сільськогосподарських культурах. Такий формат заняття дозволяє студентам узагальнити знання, одержані під час лекцій та лабораторних занять в авдиторіях університету, і набути практичних навичок із захисту рослин, зокрема визначення шкідливих видів організмів за морфологічними ознаками.