26 березня 2025 року студенти випускних курсів ВСП «Золочівський фаховий коледж ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького» мали чудову нагоду побувати з профорієнтаційним візитом у Північному кампусі Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького.
Під час зустрічі працівники кафедри агрохімії та ґрунтознавства факультету агротехнологій та охорони довкілля ознайомили здобувачів освіти з історією університету та перспективами вступу до нього, розповіли про структуру університету та освітні програми бакалаврського рівня, за якими навчаються майбутні фахівці, провели екскурсію студмістечком та ознайомили із навчальними лабораторіями, музеями та авдиторіями.

25 березня 2025 р. на факультеті агротехнологій та охорони довкілля було проведено міжкафедральний семінар, на якому відбулася публічна презентація дисертаційних досліджень аспіранта кафедри агрохімії та ґрунтознавства Богдана Коцюби на тему «Оптимізація системи азотного удобрення сої з використанням інгібітора нітрифікації та інокуляції насіння в умовах Малого Полісся». Дисертація подана на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 Агрономія.
Ґрунтовна доповідь аспіранта викликала наукову дискусію та жваве обговорення серед присутніх. Враховуючи позитивні відгуки наукового зібрання, актуальність теми дослідження, наукову новизну і практичне значення одержаних результатів, їх впровадження та повноту викладення матеріалів дисертації в опублікованих працях, було ухвалено спільне рішення про рекомендацію дисертації Богдана Ігоровича Коцюби за темою «Оптимізація системи азотного удобрення сої з використанням інгібітора нітрифікації та інокуляції насіння в умовах Малого Полісся» для подальшого розгляду на спеціалізований вченій раді.

До Всесвітнього дня поезії 19 березня для студентів групи Аг-12 куратором-наставником було проведено виховний захід на тему «Титани слова, духу, боротьби».
Феномен Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка полягає в тому, що їхня творчість не лише відображає дух свого часу, а й стала фундаментом національної самосвідомості українців. Вони заклали ідеї свободи, боротьби за справедливість, цінності освіти та духовного розвитку, які залишаються актуальними для сучасної молоді.
Тарас Шевченко – не просто поет, а символ національного відродження. Його заклик до боротьби, осуд тиранії та любов до простого народу формують у молодого покоління почуття відповідальності за майбутнє країни.

10 березня доценти кафедри агрохімії та ґрунтознавства Львівського НУВМБ ім. С.З. Ґжицького Оксана Гаськевич, Марія Полюхович і Богдан Пархуць відвідали Дублянський опорний ліцей імені Героя України Анатолія Жаловаги ЛМР, де зустрілися з учнями 9-11 класів.
18 березня відбулася дистанційна профорієнтаційна зустріч доцента Оксани Гаськевич та старшого викладача Дмитра Баранського зі старшокласниками Жидачівського ЗЗСО І-III ступенів № 2.

5 березня 2025 року відбулась зустріч студентства факультету агротехнологій та охорони довкілля з представниками міжнародної компанії, яка спеціалізується на виробництві добрив, – «Timac AGRO» (представництво в Україні «Тімак Агро Україна»). Особливістю продуктів компанії є підвищена доступність елементів живлення завдяки використанню біологічних добавок: водоростей, рослинних екстрактів та гумінових речовин.
Експерт із живлення рослин Микола Бойко та продукт-менеджер компанії Артем Гайдаєнко провели лекцію на тему «Інновації в живленні рослин». Найуважніші та найактивніші студенти мали змогу виграти заохочувальні подарунки. Дякуємо лекторам за цікавий матеріал щодо дослідження та впровадження інновацій в галузі живлення рослин.

Співпраця з виробництвом є ключовим етапом у підготовці висококваліфікованих фахівців у галузі агрономії. Вона забезпечує студентам можливість на практиці застосовувати здобуті теоретичні знання, ознайомлюватися з сучасними агротехнологіями та отримувати безцінний досвід роботи в реальних умовах. Тому для майбутніх агрономів важливо не лише володіти ґрунтовною теоретичною підготовкою, а й мати практичні навички, які допоможуть їм ефективно працювати у сфері сільськогосподарського виробництва.
27 лютого студенти факультету агротехнологій та охорони довкілля мали чудову нагоду зустрітись з представниками дослідної станції компанії Syngenta. Агрономи-дослідники Віктор Галілюк, Євгеній Чорнобай, Микола Тяпкін та наш випускник Святослав Лемішка ознайомили здобувачів з особливостями дослідної роботи та головними напрямками випробування продуктів компанії. Найактивніші студенти, які правильно відповіли на запитання гостей, отримали заохочувальні подарунки.

До Міжнародного дня рідної мови куратором-наставником групи Аг-12 Дмитром Баранським було проведено виховний захід на тему «(Не) знищена Скрипниківка, або чому гордости, любови, радости – не помилки?» (на матеріалах праць Ірини Фаріон).
Виховні заходи такого напрямку мають важливе значення для студентів, адже сприяють формуванню національної свідомості, поваги до культурних цінностей та традицій свого народу. Під час таких заходів студенти усвідомлюють багатство та унікальність рідної мови, її роль у збереженні історичної спадщини та самоідентифікації.


8 травня 2024 р. на факультеті агротехнологій та екології ЛНУП з ініціативи кафедри агрохімії та ґрунтознавства (доцент Віктор Іванюк) компанія «Syngenta» представила презентацію і спеціальні прилади у сфері точного рільництва, а також літературу та рекламну атрибутику фірми. Лекцію прочитав фахівець компанії Олександр Зозуля – керівник групи регіональних технічних експертів «Syngenta Training Center». Йому асистував представник компанії Олександр Дикий – наш випускник.
Олександр Зозуля у лекції-презентації «Цифрова агрономія» розповів про зв’язок агро- та IT-сфер, про те, як залишатися затребуваним на ринку праці агрономом та які навички необхідно опанувати молодому фахівцю, щоб оволодіти азами точного рільництва. IT-агроном та оператор дронів – це вже професії сьогодення, які мають підвищений попит у аграрних компаніях.
Лектор ознайомив студентів та викладачів з особливостями цифрової діагностики стану ґрунтів та рослин з використанням супутникового сканування, знімків з дронів і сучасними портативними приладами для цифрової агрономії. Студенти довідалися про плюси та мінуси новітніх технологій і про те, які вміння та навички слід опанувати, щоб стати висококваліфікованими фахівцями у галузі точного рільництва.
Було продемонстровано роботу портативного інфрачервоного сканера GrainSense на предмет аналізу якісних показників зерна сої, пшениці і ячменю.
Лекція була цікавою не лише для студентів-агрономів, але й для студентів-агроінженерів, які ставили фахові питання лектору.
Після завершення лекції представник компанії «Syngenta» Олександр Дикий провів вікторину для студентів, які за правильні відповіді були нагороджені фірмовими призами.
Дякуємо фахівцям компанії «Syngenta» за регулярні зустрічі, які роблять освітній процес цікавим та практико-орієнтованим.
Дякуємо викладачам, які прийшли підвищити свій науково-педагогічний рівень.
Слава Україні!
Героям слава!

18 квітня 2024 року на факультеті агротехнологій та екології Львівського національного університету природокористування відбулося засідання робочих груп з підготовки відомостей про самооцінювання ОПП «Агрономія» та ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Заступник декана факультету з навчально-методичної роботи Галина Косилович ознайомила членів робочої групи з етапами та вимогами процедури проходження акредитації відповідних освітніх програм у 2024–2025 н.р. Гарант ОПП «Агрономія» Іван Шувар та гарант ОПП «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» Іванна Рожко доповіли про стан готовності освітніх програм до процесу акредитації та забезпечення освітнього процесу на відповідність кадровим вимогам. Робочими групами визначені заходи, необхідні для забезпечення ефективного процесу акредитації, та погоджено відповідальних осіб за підготовку проєкту Відомостей про самооцінювання відповідних освітніх програм.

 

16 квітня 2024 року у ЛНУП на факультеті агротехнологій та екології кафедрою агрохімії та ґрунтознавства була організована відкрита лекція на тему «Кращі практики відновлення родючості ґрунту», яку прочитала Юлія Миронова – керівник відділу із розвитку органічного землеробства та біологізації інтенсивних технологій БТУ-Центру (м. Ладижин, Вінницька обл.). Також виступила директорка з управління персоналом Ірина Самайчук з повідомленням «Кар’єрні можливості» щодо кадрової політики БТУ-Центру. На завершення виступив Олексій Ткачук, провідний фахівець відділу тваринництва та переробки, і поділився своїм кар’єрним успіхом в житті.
Окрім студентів, лекцію відвідали проф. Володимир Лихочвор, завідувач кафедри технологій у рослинництві доц. Марія Тирусь та завідувач кафедри екології доц. Петро Хірівський, викладачі та аспіранти.
Компанія БТУ-Центр має власне виробництво, де уже понад 20 років створює біологічні засоби регулювання ґрунтових та продукційних процесів у рільництві. На базі БТУ-Центру діє сучасний науково-дослідний центр – Інститут прикладної біотехнології. Інститут працює над удосконаленням властивостей біопрепаратів, технологій їх застосування в агроценозах, а також виконує лабораторні дослідження ґрунту, насіння, рослин для аграрних підприємств.
Наша кафедра експериментує з препаратами БТУ-Центру, зокрема вивчає ефективність мікоризних грибів (роду Glomus VS, Trichoderma Harzianum) та фосфатмобілізаційні бактерії (Bacillius megaterium var. phosphaticum, Bacillus subtilis, Bacillus muciloginosus, Enterobacter sp.) у формі препарату Мікофренд.
Після завершення доповідей відбулася інтерактивна дискусія, за правильні відповіді студенти і викладачі отримали призи. На завершення була проведена онлайн-вікторина, у якій найбільшу кількість правильних відповідей дали: Ірина Поручник (Аг-21) – перше місце, Ірина Тетенкова (Аг-21) – друге місце, Руслан Пазюк (Аг-31) – третє місце.
Студенти проявили підвищений інтерес до продукції та кар’єрної політики БТУ-Центру.
Кафедра садівництва та овочівництва ім. професора І.П. Гулька виявила велику зацікавленість щодо тематики виступів та асортименту продукції для органічного овочівництва і садівництва.
Кафедра агрохімії та ґрунтознавства обговорила з лекторами перспективи довготривалої тісної співпраці з БТУ-Центром і готова бути базовою ланкою у співпраці БТУ-Центру з агровиробниками на Заході України.
Дякуємо Юлії Мироновій, Ірині Самайчук та Олексію Ткачуку за співпрацю з ЛНУП.