26-29 березня 2024 р. завідувач кафедри тваринництва і кормовиробництва Наталія Огородник взяла участь у роботі Міжнародного науково-практичного WEB-форуму «Forum Sois, 2024: розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя». Відповідно до тематики заходу пройшла навчальний курс обсягом 30 академічних годин (1 кредит ECTS) й отримала сертифікат SF6p № 279-24.
WEB-форум був організований під егідою Міністерства освіти і науки України й відбувся завдяки спільним зусиллям провідних наукових установ, закладів освіти і громадських об’єднань України й зарубіжжя. Основною місією WEB-форуму було впровадження ідеї розбудови єдиного відкритого інформаційного освітнього простору для України та європейських держав, пріоритетом яких є сталий розвиток науки і освіти. На форумі було представлено ефективні методики й інтерактивні технології, що сприяють формуванню інтелектуального потенціалу, кращій генерації ідей, розвитку й інтернаціоналізації закладів вищої освіти, пошуку наукових інновацій за обставин сьогодення. Доповідачі продемонстрували освітні кейси сучасного педагога, показали переваги застосування цифрових та Smart рішень з метою підвищення мотивації й зацікавленості у здобувачів освіти, розвитку критичного мислення та індивідуалізації навчання.

 


Викладачі кафедри тваринництва і кормовиробництва доцент Сергій Павкович і в.о. доцента Мирослав Пащак у складі команди факультету агротехнологій та екології здобули перше місце у змаганнях з волейболу серед факультетів Львівського національного університету природокористування.
Вітаємо переможців та бажаємо подальших перемог!


22 березня 2024 р. працівниками кафедри тваринництва і кормовиробництва було організовано науковий семінар на тему «Оптимізація азотного живлення зернових культур з урахуванням агрономічних і економічних аспектів» для студентів першого та третього курсів РВО «Бакалавр» спеціальності 201 «Агрономія». Семінар провів доктор філософії, в.о. доцента кафедри тваринництва і кормовиробництва Мирослав Олександрович Пащак, який свого часу був агрономом ТОВ «Деметра Україна», «Контінентал Фармерз Груп» та «Акріс Захід». Як наголосила присутнім завідувач кафедри тваринництва і кормовиробництва Наталія Зіновіївна Огородник, сьогодні Мирослав Олександрович Пащак працює провідним спеціалістом у відомій українській компанії ТОВ «Барком» і є одним із професійних агрономів, практиків від виробництва. Доповідач поділився зі студентами основними аспектами ролі азоту у живленні рослин, охарактеризував наявні сьогодні на українському ринку азотні добрива і обґрунтував вибір агрономів на користь того чи іншого джерела азоту, продемонстрував розрахунки, якими користуються при визначенні потреби пшениці озимої та кукурудзи в азотному живленні з огляду на заплановану урожайність культур, та вказав на їх залежності від ґрунтово-кліматичних і агротехнічних умов вирощування.


19 березня 2024 року в.о. ректора Львівського національного університету природокористування Василь Лопушняк вручив студенту групи Аг-51 Андрію Дроздовському Грамоту за активну участь у Звітній студентській науковій конференції за результатами наукових досліджень 2023 р., а студент групи Аг-42 Ростислав Тютюнник отримав Грамоту за підписом декана факультету агротехнологій та екології Володимира Бальковського. Цьогоріч на факультеті агротехнологій та екології у рамках Звітної студентської наукової конференції за результатами наукових досліджень 2023 р. науковий гурток «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві» представляли Андрій Дроздовський із доповіддю «Вплив передпосівної інокуляції насіння пшениці озимої на формування її продуктивності» та Ростислав Тютюнник, тематика досліджень якого стосувалась вивчення «Формування урожайності та поживної цінності зерна сої різних сортів». Згідно з засіданням студентської наукової конференції факультету було прийнято ухвалу кращі доповіді наукових досліджень відзначити нагородами. Вітаємо наших студентів-гуртківців із нагородженням й високою оцінкою їхніх наукових здобутків, бажаємо подальших звершень у царині науки!


14-15 березня 2024 р. завідувач кафедри тваринництва і кормовиробництва ЛНУП, професор Наталія Огородник взяла участь у тренінгу «Вивчення європейського досвіду впровадження систем управління якістю освітніх послуг», що проводився у рамках Міжнародного проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module «European Experience in Implementing Quality Management Systems for Products and Services» («Європейський досвід впровадження систем управління якістю продукції та послуг»). Даний захід відбувався у змішаному форматі й проводився на базі Національного університету «Львівська політехніка», він об’єднав близько 130 учасників з різних державних установ, освітніх закладів, підприємств та громадських організацій. Спікери тренінгу наголосили на потребі забезпечення якісної освіти, на важливості запровадження сучасних стандартів управління якістю освітніх послуг, на відповідності систем управління якістю освіти вимогам стандартів ISO 9001 і ESG 2015, на підготовці й підборі персоналу та проведенні його незалежної сертифікації у сферах менеджменту, медицини, енергетики і автомобільній галузі. Даний тренінг дозволив ознайомитись з інноваціями та кращими практиками в управлінні якістю освіти й можливостями для впровадження європейського досвіду в Україні.


14 березня 2024 року студенти групи Аг-21 з куратором Сергієм Павковичем відвідали виставу «Наталка Полтавка», яка відбулася у Національному драматичному театрі імені Марії Заньковецької. Однойменна п’єса Івана Котляревського була написана понад 200 років тому і відтоді користується любов’ю і повагою глядачів.
Присутні могли зануритися в історію, де закохані доводять, що любов справді перемагає все.


7 березня 2024 р. на кафедрі тваринництва і кормовиробництва відбувся науковий семінар на тему «Особливості створення пасовищ з урахуванням природно-кліматичних умов». Науковий семінар провів доцент Іван Дудар. Захід було проведено згідно з планом основних заходів у рамках наукової роботи. На семінарі були присутні: завідувач кафедри, професор Наталія Огородник, доцент Сергій Павкович, в.о. доцентів Віталій Ткачук і Мирослав Пащак, доцент кафедри екології Богдан Кректун та студенти факультету агротехнологій та екології. Доцент кафедри тваринництва і кормовиробництва Іван Дудар ознайомив присутніх зі значенням пасовищ та пасовищного корму для тварин, системами та технікою випасання, організацією території, обладнанням культурних пасовищ, раціональним використанням та доглядом за травостоями. Висвітлив особливості створення і раціонального використання пасовищ у різних ґрунтово-кліматичних зонах України.


6 березня 2024 р. відбулось засідання наукового гуртка «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві», на якому було заслухано студентів кафедри тваринництва і кормовиробництва щодо підготовки до Звітної студентської наукової конференції. Студенти представили доповіді й презентували матеріали своїх експериментальних досліджень, проведених упродовж 2023 року. Тематика наукових доповідей стосувалась вивчення особливостей формування продуктивності та поживної цінності зерна сої, люпину, пшениці ярої й озимої, кукурудзи, гороху, пелюшки, ячменю ярого та озимого, жита озимого, тритикале ярого, зеленої маси конюшини, з’ясування впливу передпосівної інокуляції насіння пшениці озимої. Керівник наукового гуртка Н.З. Огородник відзначила добру підготовку гуртківцями матеріалів наукових робіт. Присутні на засіданні обрали кращі доповіді студентів, які було запропоновано делегувати для представлення наукового гуртка на Звітній студентській науковій конференції факультету агротехнологій та екології за результатами досліджень у 2023 році.

 


29 лютого 2024 р. студент Львівського національного університету природокористування групи Аг-51 Сергій Йосипович Федишин на засіданні наукового гуртка «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві» й на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023–2024 н.р. (спеціальність «Агрономія») представив наукову роботу, виконану на тему «Урожайність й поживна цінність зерна сортів озимого ячменю за енергоощадної технології вирощування» (науковий керівник – д.вет.н., професор Наталія Зіновіївна Огородник). Конкурсна комісія з розгляду студентських наукових робіт під головуванням заступника декана з наукової роботи факультету агротехнологій та екології доцента Володимира Сергійовича Борисюка вирішила за перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт нагородити С.Й. Федишина Дипломом другого ступеня. Вітаємо нашого студента-магістра із перемогою й бажаємо нових наукових здобутків!


З 20 до 27 лютого 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва брали участь у курсах підвищення кваліфікації за темою «Впровадження інтерактивних технологій на заняттях у вищій школі». Викладач курсів Галина П’ятакова люб’язно поділилась цікавими підходами до організації навчального процесу для ефективнішого викладання дисциплін та електронним посібником «Інтерактивні технології у вищій школі», а викладач Марія Крива ознайомила слухачів із презентаційними матеріалами щодо особливостей організації дистанційного навчання з використанням цифрових інструментів, різноманітних платформ, нових напрямків й методологій. На основі заслуханої інформації науково-педагогічні працівники кафедри набули базових навичок з інтерактивних методів викладання та форм міжособистісної взаємодії шляхом застосування тренінгової технології та проведення дидактичних ігор. Свідоцтво про підвищення кваліфікації в обсязі 30 годин (1 кредит ЄКТС) отримали завідувач кафедри Наталія Огородник, доценти Сергій Павкович, Іван Дудар, в.о. доцентів Віталій Ткачук й Мирослав Пащак.