23 травня 2024 р. у рамках профорієнтаційної роботи науково-педагогічні працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва побували у низці шкіл Золочівщини.  Особливо приємні враження отримали від відвідання Андріївського закладу загальної середньої освіти І-III ступенів Золочівського району Львівської області. Завідувач кафедри Наталія Огородник ознайомила потенційних абітурієнтів із основними віхами становлення Львівського національного університету природокористування, його структурною організацією, факультетами, спеціальностями, творчими колективами, спортивними гуртками й секціями, здобутками та перемогами наших студентів, акцентувала увагу на зручному розташуванні та інфраструктурних особливостях закладу, що збільшує можливості для цікавого проведення студентського дозвілля.  Вихованець Андріївського ЗЗСО, а сьогодні найактивніший студент наукового гуртка «Сучасні технології у тваринництві і кормовиробництві» Андрій Дроздовський із власного досвіду поділився з присутніми усіма тонкощами здобуття фаху агронома та розповів про переваги навчання в університеті й широкі можливості для працевлаштування.  До уваги учнів було представлено проморолики, які презентували різні спеціальності факультету агротехнологій та екології, що викликало жваве обговорення й зацікавлення у школярів.
Щиро вдячні керівникам, педагогам та учням шкіл за теплий прийом, бажаємо абітурієнтам успішно скласти вступні іспити та з нетерпінням чекаємо усіх у гостинних стінах Львівського національного університету природокористування!

23 травня 2024 р. у залі засідань вченої ради в.о. ректора Львівського національного університету природокористування Василь Лопушняк вручив кращим студентам-науковцям з нагоди відзначення Дня науки грамоти за активну наукову діяльність й вагомі результати у науково-дослідній роботі.
Серед нагороджених був магістр V курсу факультету агротехнологій та екології Андрій Дроздовський, студент наукового гуртка «Сучасні технології у тваринництві та кормовиробництві».
Зичимо нашому студентові подальших успіхів у навчанні, нових звершень на науковому шляху і постійного прагнення до самовдосконалення!

 

17 травня 2024 р. науково-педагогічні працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва провели контрольне зважування птиці у рамках виконання досліджень з етапу «З’ясувати механізми дії нових комплексних кормових добавок, створених на основі пребіотичних сполук та штамів симбіотичних мікроорганізмів, на формування метаболічних процесів в організмі птиці у критичні періоди розвитку». У 2024 році кафедра продовжила п’ятирічну тематику під загальною назвою «Встановити ефективність впливу на продуктивність та збереженість тварин і птиці нових комплексних кормових добавок та дослідити кількісні і якісні зміни показників урожайності бобів кормових, залежно від мінерального удобрення». Згідно з дослідженнями перепелам контрольної групи згодовували стандартний раціон, а перепелам дослідної групи до раціону додавали пробіотичну добавку, що містила симбіотичні штами мікроорганізмів Lactobacillus acidophilus і Enterococcus faecium. Упродовж експериментів у різні вікові періоди вивчали особливості функціонування організму перепелів за дії вказаних чинників, при цьому спостерігали за клінічним станом і збереженістю птиці та проводили визначення середньодобових приростів маси тіла.

16 травня 2024 р. працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва взяли участь у заходах, приурочених до святкування Всесвітнього дня вишиванки, що відбулись у Львівському національному університеті природокористування. До програми заходу ввійшло вшанування хвилиною мовчання усіх полеглих у боротьбі за незалежність і суверенітет України, а також Національна руханка, що проходила під гаслом «Дякуємо ЗСУ».
Відзначення Дня вишиванки є елементом нескореності українського народу, даниною традиціям й уособленням нерозривного зв’язку між поколіннями! Сьогодні вишиванка слугує не лише символом національної самоідентифікації і сили духу українців, але й є своєрідною зброєю проти ворога!

14 травня 2024 р. працівниками кафедри тваринництва і кормовиробництва було організовано науковий семінар на тему «Сучасна технологія вирощування сої». Семінар провів доктор філософії, в.о. доцента кафедри тваринництва і кормовиробництва Мирослав Олександрович Пащак, який свого часу був агрономом ТОВ «Деметра Україна», «Контінентал Фармерз Груп» та «Акріс Захід». Як наголосила присутнім завідувач кафедри тваринництва і кормовиробництва Наталія Зіновіївна Огородник, сьогодні Мирослав Олександрович Пащак працює провідним спеціалістом у відомій українській компанії ТОВ «Барком» і є одним із професійних агрономів.
Доповідач поділився зі студентами основними технологічними моментами та практичним досвідом вирощування сої, своїм баченням щодо сівозміни, вибору ґрунтообробітку, термінів посіву, живлення та ролі інокуляції у живленні рослин сої. Також Мирослав Олександрович розповів про підходи щодо захисту рослин від бур’янів, шкідників та хвороб, які використовує на виробництві, охарактеризував ситуацію щодо вирощування культури в Україні та світі і її використання.

10 травня 2024 р. відбувся заключний семінар-лекція з циклу семінарів від стейкхолдерів, організованих у цьому навчальному році для студентів-агрономів кафедрою тваринництва і кормовиробництва. Семінар провів Іван Лучка, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії інтелектуальної власності та аналітичних досліджень Інституту біології тварин НААН. У доповіді Іван Васильович торкнувся глобальної проблеми людства, що має планетарне значення, ‒ емісії метану в атмосферу, а також наголосив на змінах клімату й парниковому ефекті, спричинених його надмірними викидами. Було представлено різні механізми утворення метану в біоценозах та науково обґрунтовано особливості метаногенезу в рубці жуйних тварин за участю метаногенних бактерій. Загалом студенти й науково-педагогічні працівники кафедри ознайомились із екологічними, мікробіологічними та біохімічними аспектами утворення метану. Доповідач розглянув науково-практичні основи й світові тенденції у регуляції викидів метану та зусилля, які докладаються у різних державах для зменшення його емісії в атмосферу.

 


5 травня 2024 року для студентів факультету агротехнологій та екології доцент кафедри тваринництва і кормовиробництва Сергій Павкович провів науковий семінар на тему «Генномодифіковані організми та біобезпека».
На семінарі доповідач розповів про трансгенні організми (рослини, тварини, мікроорганізми), історію, основні етапи створення та використання генетично модифікованих організмів, наслідки від вживання ГМО для здоров’я людей, а також заходи, спрямовані на попередження і зменшення впливу небезпечних біологічних чинників на людей, тварин, рослини та навколишнє середовище.

 

26 квітня 2024 р. кафедра тваринництва і кормовиробництва вчергове організувала для студентів-першокурсників факультету агротехнологій та екології спеціальності «Агрономія» семінар від стейкхолдера. Семінар провів в.о. доцента кафедри, доктор сільськогосподарських наук Віталій Ткачук, який упродовж багатьох років працює у добре знаному серед фахівців, що спеціалізуються на тваринництві, Товаристві з обмеженою відповідальністю «Агро Фемелі», основним видом діяльності котрого є виготовлення кормів для різних видів тварин.
Тема семінару стосувалась такої важливої на сьогодні проблеми вівчарства, як вади вовни овець, і була вдалим продовженням проведеного завідувачкою кафедри тваринництва і кормовиробництва, доктором ветеринарних наук Наталією Огородник лекційного заняття на тему «Технологія виробництва продукції вівчарства» з дисципліни «Тваринництво».
Доповідач ознайомив слухачів зі статистичними даними щодо сучасного виробництва світовою текстильною промисловістю різних тканин, у тому числі й вовняних, торкнувся унікальних властивостей вовняного волокна і детально зупинився на основних вадах вовни та причинах їх появи.

23-24 квітня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри тваринництва і кормовиробництва взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції науковців, викладачів та аспірантів «Відновлення та інноваційний розвиток тваринництва в умовах сучасних викликів».
Конференція була присвячена сучасному стану та перспективам розвитку галузі тваринництва, шляхам відновлення виробничих потужностей підприємств у післявоєнний період та можливостям для їх нарощування. Доповідачі запропонували технологічні рішення для промислового тваринництва, інноваційні підходи до підвищення якості виробництва і переробки продукції тваринництва та птахівництва. Цікаво було ознайомитись із альтернативними технологіями і науково-технічним забезпеченням галузі, автоматизацією виробничих процесів й використанням роботизованих систем, сучасними методами контролю якості продукції тваринництва, технологічними аспектами виробництва екологічно чистої високоякісної сировини. Відомі вчені представили сучасні біотехнологічні методи відтворення поголів’я в молочному скотарстві, перспективи розвитку м’ясного скотарства України, напрями збереження генофонду овець, поліпшення генетичного потенціалу коней.
Загалом конференція охопила різні галузі тваринництва й торкнулась питань, які потребують нагального вирішення в умовах сучасних реалій.

26-29 березня 2024 р. завідувач кафедри тваринництва і кормовиробництва Наталія Огородник взяла участь у роботі Міжнародного науково-практичного WEB-форуму «Forum Sois, 2024: розбудова єдиного відкритого інформаційного простору освіти впродовж життя». Відповідно до тематики заходу пройшла навчальний курс обсягом 30 академічних годин (1 кредит ECTS) й отримала сертифікат SF6p № 279-24.
WEB-форум був організований під егідою Міністерства освіти і науки України й відбувся завдяки спільним зусиллям провідних наукових установ, закладів освіти і громадських об’єднань України й зарубіжжя. Основною місією WEB-форуму було впровадження ідеї розбудови єдиного відкритого інформаційного освітнього простору для України та європейських держав, пріоритетом яких є сталий розвиток науки і освіти. На форумі було представлено ефективні методики й інтерактивні технології, що сприяють формуванню інтелектуального потенціалу, кращій генерації ідей, розвитку й інтернаціоналізації закладів вищої освіти, пошуку наукових інновацій за обставин сьогодення. Доповідачі продемонстрували освітні кейси сучасного педагога, показали переваги застосування цифрових та Smart рішень з метою підвищення мотивації й зацікавленості у здобувачів освіти, розвитку критичного мислення та індивідуалізації навчання.