20 вересня 2018 року на факультеті агротехнологій і екології в рамках XІХ Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Системи виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів».

Учасниками конференції були представники Дослідної станції помології ім. Л. П. Симиренка Інституту садівництва НААН України (к.с.-г.н. В.В. Волошина, к.с.-г.н., Є.П. Постоленко, завідувач відділу генетичних ресурсів та селекції ягідних, малопоширених і горіхоплідних культур Л.В. Постоленко); Херсонського державного аграрного університету (к.с.-г.н. І. Михаленко, магістрант І. Йоенко, магістрант Е. Колесник); Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ (д.с.-г.н. Г.С. Коник, д.с.-г.н. Р.В. Ільчук); Національного лісотехнічного університету України (д.с.-г.н. Л.І. Копій,); Івано-Франківського коледжу ЛНАУ (к.с.-г.н. Б.А. Костюк); Золочівського коледжу ЛНАУ (к.с.-г.н. М.В. Павлюк,); Львівського екологічного коледжу ЛНАУ (М.В. Мороз); викладачі, аспіранти, студенти факультету агротехнологій і екології ЛНАУ.

Доповіді конференції характеризувалися різноплановим спрямуванням, переважна більшість їх була присвячена актуальним питанням виробництва органічної продукції рослинництва. Вчені факультету плідно працюють над розробкою й впровадженням науково обґрунтованих систем землеробства та науково-теоретичних основ біологічного рослинництва. Активна наукова дискусія засвідчила, що важливість і можливість використання біологічної системи землеробства розглядається в першу чергу з позиції збереження екологічної рівноваги довкілля та поліпшення якості вирощеної продукції. Крім цього, на конференції обговорювалися питання утилізації побутових відходів, розробки практичного механізму збалансованого природокористування у сфері аграрного виробництва.

З огляду на теоретичну й прикладну значимість застосування науково обґрунтованих систем виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів конференція факультету прийняла відповідну ухвалу.