22 квітня 2015 року к.с-г.н., доцент І.В. Дидів провів для студентів групи АГП-32 факультету агротехнологій та екології практичне виїзне заняття з дисципліни «Технології закритого ґрунту» в тепличному господарстві ПАТ «Агрофірма Провесінь, що знаходиться на околиці м. Львів.

Тепличне господарство спеціалізується на вирощуванні свіжих овочів у спорудах закритого ґрунту, роздрібній та гуртовій торгівлі овочевою продукцією, розсаді високоврожайних сортів помідорів та огірків вітчизняної та зарубіжної селекції, експорті сільськогосподарської продукції.

Головний агроном «Агрофірми Провесінь» Назар Юрійович Самковський ознайомив студентів із технологією вирощування помідорів у зимово-весняній культурозміні зимових теплиць площею 3 га. Він зазначив, що в Україні помідори в теплицях займають друге місце після огірків. Вони за врожайністю поступаються огіркам, проте належать до цінних за поживністю овочів, а також користуються постійним стійким попитом в населення протягом року.

Під час екскурсії по тепличному господарстві студенти ознайомилися з такими аспектами технологічного процесу вирощування томатів як конструкції теплиць, мікроклімат, особливості гідропонних систем, біологічні особливості сортів та гібридів, вирощування розсади, садіння, поливний режим, формування рослин, запилення джмелями, засоби захисту рослин від шкідників та хвороб, мінеральне живлення, збирання врожаю.

Студенти самі змогли пересвідчитися, що на «Агрофірмі Провесінь» діє повний технологічний комплекс з виробничою інфраструктурою та постійно впроваджуються новітні технології, що дають можливість забезпечити споживачів високоякісною овочевою продукцією.

Таке навчання у виробничих умовах значно покращує професійний рівень та досвід студентів, який їм пригодиться для прийняття самостійних рішень та виконання складних технологічних операцій.

Сподіваємося, що студенти нашого університету зацікавляться перспективним тепличним бізнесом і будуть у майбутньому розвивати його потужності з метою забезпечення внутрішнього ринку вітчизняною продукцією.