Впродовж 08-10 червня 2015 року проходила Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Агрохімічні та агроекологічні проблеми підвищення родючості ґрунтів і використання добрив», присвячена 150-річчю від дня народження академіка Д.М. Прянишникова та Міжнародному Дню агрохіміка.

Мета конференції полягала у проведенні наукових дискусій на міжнародному рівні з актуальних питань агрономічної науки, обміні науковими поглядами, ідеями, отриманими результатами досліджень, їхньою апробацією.

Для участі в роботі конференції були запрошені науковці вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ, докторанти, аспіранти, студенти, представники науково-виробничих структур. Окрім учасників з України, в конференції взяли участь науковці з Азербайджану, Польщі та Росії. Загальна кількість учасників конференції склала 120 осіб.

Робота конференції проводилася за такими тематичними напрямами:

1. Наукова спадщина академіка Д.М. Прянишникова та сучасний стан розвитку агрохімічної науки.
  2. Сучасні напрями відновлення родючості ґрунтів та проблеми їхньої охорони.
  3. Фізіологічні аспекти мінерального живлення сільськогосподарських культур.
  4. Управління якістю сільськогосподарської продукції та біологічна цінність врожаю.
  5. Екологічні проблеми використання агрохімічних засобів в агроценозах та шляхи їхнього вирішення.

За результатами роботи конференції підготовлено збірник матеріалів на 432 сторінках з 62 науковими статтями.

З електронною формою збірника у PDF-форматі можна ознайомитися на сайті Львівського національного аграрного університету у новинах кафедри агрохімії та ґрунтознавства.

В рамках проведення конференції в галереї провідних науковців ґрунтознавчої і агрохімічної науки було урочисто відкрито портрет багатолітнього завідувача кафедри, фундатора агрохімічної школи агрохімії в Дублянах, професора Г.І. Крилової у День її народження.