Завідувачка кафедри права Г.І. Грещук та доцент кафедри геодезії та геоінформатики Р.М. Ступень 4 грудня 2019 були учасниками парламентських слухань, які відбулися у сесійній залі Верховної Ради України щодо законопроєкту №2178-10 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження сільськогосподарських земель. Також паралельно розглядається законопроєкт №2194 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». Цим законопроєктом планується комплексне реформування системи управління у сфері земельних відносин, що має привести до прозорого ринку землі в Україні. Слухання проводились за участі народних депутатів України, представників ОДА, науковців, аграріїв, власників фермерських господарств. Доповіді були різноманітно-емоційні, але мета одна – запуск прозорого та ефективного ринку землі, що потребує впорядкування нормативно-правової бази, проведення обліку земель, проведення інвентаризації земель, оновлення ґрунтових обстежень, методики проведення оцінки земель, дотримання сівозмін.