Кафедру туризму було створено 01 вересня 2017 року в складі землевпорядного факультету Львівського національного аграрного університету. Вона є випусковою за спеціальністю 242 Туризм і рекреація для СВО Бакалавр і СВО Магістр.
Першою завідувачкою була к.е.н., доцент Н.Є. Стойко, яка розбудовувала новостворену кафедру разом з доцентом Р.П. Дудяком, в.о. доцента О.Й. Березівською, ст. викл. Н.П. Хомич, ст. лаборантом І.Б. Дидів. В наступні роки кафедру очолював к.е.н., доцент Р.П. Дудяк. З вересня 2021 р. завідувачкою кафедри є к.е.н., доцент О.М. Крупа. Значний внесок у розвиток кафедри  в різні роки зробили доцент А.С. Ковальчук, доцент С.Я. Бугіль, доцент М.З. Гамкало, доцент Ю.З. Боруцька, доцент Л.В. Погребняк, доцент М.Є. Стадник, доцент І.Б. Дидів, старший викладач П.В. Іванюк, а також старший лаборант І.П. Мацелюх. Молодий колектив кафедри відзначається високим професійним рівнем, педагогічною майстерністю та креативністю. З метою підвищення своїх викладацьких якостей науково-педагогічні працівники кафедри проходять довготривале стажування у закладах вищої освіти і туристично-рекреаційної сфери як в Україні, так і за її межами.
Колективом кафедри і здобувачами освіти на основі підписаних договорів здійснюється тісна багаторічна співпраця із філіалами кафедри, серед яких агрокластер «ГорбоГори», Яворівський національний природний парк, Регіональний ландшафтний парк «Верхньодністровські Бескиди», ПП «Древній Град», ТзОВ «Марс», «Будьмо», «Status», туроператор «Відвідай», різноманітні туристичні агенції. Викладачі кафедри здійснюють наукове консультування філіалів кафедри та інших організацій туристичного спрямування.
Науковою темою кафедри була 0119U100297 «Дослідження особливостей розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Західного регіону України», 01.2019-01.2023, на теперішній час є 0123U101617 «Розвиток соціо-еколого-економічної системи туризму і рекреації в умовах глобалізації»,  03.2023-02.2028, відповідно до якої на кафедрі ведеться викладацька і студентська наукова робота, а саме круглі столи, наукові семінари тощо.
Кафедра туризму у 2020 р. успішно пройшла процедуру затвердження акредитаційної справи на підготовку і випуск здобувачів вищої освіти СВО Бакалавр за спеціальністю 242 Туризм терміном на 5 років. А вже у 2023 р. було акредитовано освітньо-професійну програму «Туризм і рекреація» для другого (магістерського) рівня освіти за спеціальністю 242 Туризм і рекреація.
У 2021 р. відбувся захист дисертації старшого викладача кафедри І.Б. Дидів на тему «Розвиток агротуризму як виду підприємницької діяльності на селі».
Враховуючи специфіку спеціальності, вивчення теоретичної частини освітніх компонентів вдало поєднується з виїзними та гостьовими навчально-екскурсійними заняттями, де здобувачі освіти мають можливість комплексно оцінити весь туристично-рекреаційний потенціал природних туристично-рекреаційних ресурсів та унікальної історико-культурної спадщини.
Більшість здобувачів освіти входять до наукового гуртка «Туризмознавець», беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, форумах, круглих столах щодо питань розвитку туризму та рекреації. З ініціативи здобувачів освіти створено Туристичний клуб ЛНУП «KontouR» як простір, що об’єднує здобувачів, викладачів, аспірантів для організаційно-виховної роботи, пропагування активних видів краєзнавчо-туристичної діяльності у ЛНУП.
У 2024 р. викладачами кафедри туризму, зокрема за ініціативи доцентки Юлії Боруцької, завідувачки Оксани Крупи, старшого викладача Павла Іванюка, було розроблено і відкрито туристичний історико-краєзнавчий маршрут «Стежками Степана Бандери». Після удару дронами 1 січня 2024 р. по корпусу факультету землевпорядкування та туризму ЛНУП, на кафедрі вирішили завдати удару у відповідь і приступили до реалізації ідеї розробки маршруту, пов’язаного з діяльністю та навчанням Батька Нації Степана Бандери у студентські роки на території міста Дубляни. У червні 2024 р. розроблений і апробований маршрут отримав підтримку усієї спільноти ЛНУП і як наслідок, було ухвалено Вченою радою ЛНУП і введено в дію наказом ректора «Положення про туристичний історико-краєзнавчий маршрут «СТЕЖКАМИ СТЕПАНА БАНДЕРИ». У вересні в рамках святкування Всесвітнього дня туризму відбулося офіційне відкриття маршруту, а до Дня народження Степана Андрійовича його було промарковано. Ми щиро віримо, що незабаром зможемо розширити географію маршруту й створимо тур не лише теренами Західної України, але й до місця його поховання у Мюнхені.