Факультет землевпорядкування та туризму – структурний підрозділ Львівського національного університету природокористування, який проводить підготовку бакалаврів, магістрів, докторів філософії за освітньою програмою 193 «Геодезія та землеустрій» і бакалаврів, магістрів за освітньою програмою 242 «Туризм і рекреація».

Історія факультету починається з 1947 року, коли у Львівському сільськогосподарському інституті засновано землевпорядний факультет, який став першим структурним підрозділом з підготовки інженерів-землевпорядників у Західному регіоні України. У вересні 2021 року факультет перейменовано на факультет землевпорядкування та туризму.

Фундатором і першим деканом факультету був професор О.Д. Шулейкін (1947–1967), пізніше факультет очолювали доцент К.М. Баєв (1968–1977), доцент Я.І. Лютий (1978–1991), доцент В.І. Пастернак (1992–1996), доцент Р.Й. Гулько (1997–1999), професор Д.І. Гнаткович (1999–2000), доцент О.Я. Микула (2001–2006), професор М.Г. Ступень (2007–2020), доцент Н.Є. Стойко (2021–2023). З 2023 року факультет очолює доцент П.П. Колодій.

У структурі факультету чотири спеціалізовані та дві загальноуніверситетські кафедри: кафедра геодезії та геоінформатики, кафедра землеустрою, кафедра земельного кадастру, кафедра туризму, кафедра іноземних мов, кафедра фізичного виховання та довійськової підготовки.

Основна мета діяльності факультету і кафедр ‒ формувати висококонкурентне освітньо-наукове середовище та здійснювати підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних креативно мислити, сприймати й використовувати інноваційні підходи, практично реалізувати отримані знання у сферах геодезії, землеустрою, земельного кадастру, управління земельними ресурсами, туризму.

Навчальний процес відбувається в тісному зв’язку з новітніми досягненнями науки і практики. Цьому сприяє: написання і видання викладачами факультету підручників, навчальних посібників, практикумів, методичних рекомендацій; залучення до занять працівників філій кафедр на виробництві; виконання курсових і кваліфікаційних робіт на виробничих об’єктах; проходження виробничих практик у підприємствах, установах та організаціях, що належать до землевпорядної та туристичної сфер.

Для навчання і практичної підготовки студентів на спеціальних кафедрах є сучасні геодезичні прилади та інструменти, комп’ютерні класи зі спеціальним програмним забезпеченням, навчальні та навчально-наукові лабораторії, навчально-методичний кабінет, туристичний клуб ЛНАУ «KontouR».

Значна увага приділяється виховній роботі студентів, яка спрямована на національно-патріотичне і християнське виховання, сумлінне ставлення до навчального процесу і здобуття високої професійної підготовки.

При факультеті функціонує Навчально-науковий інститут геодезії та землеустрою Львівського національного аграрного університету, який очолює доцент М.С. Богіра. На базі цього інституту проводять професійну підготовку оцінювачів та підвищення їх кваліфікації, а також проходять виробничу практику студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

Наукова діяльність кафедр здійснюється в рамках науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт: «Механізм забезпечення збалансованого використання земель у контексті просторового розвитку територій» (2021–2025), «Лінгвістичні, психолого-педагогічні та методологічні аспекти навчання іноземної мови у ЗВО» (2021–2025), «Розвиток соціо-еколого-економічної системи туризму і рекреації в умовах глобалізації» (2023–2028).

На кожній кафедрі функціонують студентські наукові гуртки, в яких студенти займаються науковою роботою і здійснюють підготовку студентських наукових робіт для участі у всеукраїнських конкурсах.

Невід’ємною складовою розвитку факультету є аспірантура, в якій починаючи з 1954 року підготовлено не один десяток науково-педагогічних і наукових працівників. Сьогодні в аспірантурі ведеться підготовка докторів філософії спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій.

Міжнародна діяльність факультету направлена на співпрацю в навчальній та науково-дослідній роботі з закладами вищої освіти Польщі, Латвії, Литви, Молдови, Естонії, Словаччини, Грузії.

Контакти
Наша адреса:
Факультет землевпорядкування та туризму
вул. В. Великого, 1, м. Дубляни, Львівська область, 80381

Телефони:
(032) 22-42-906 – деканат факультету
(032) 22-42-498 – приймальна комісія
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Facebook: @zem.lnau
Instagram: https://www.instagram.com/faculty_land_and_tourism_lnau/