Науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти в сьогоднішніх умовах є важливою складовою університетської освіти. Вона сприяє формуванню наукового світогляду та особистісному професійному становленню, розвиває творче мислення та індивідуальні здібності, формує навички самостійної науково-дослідної роботи, сприяє вихованню та підготовці молодих учених.

 

В залежності від змісту і характеру науково-дослідна робота здобувачів поділяється на три основні види:

  • науково-дослідна робота, яка передбачена навчальними планами і програмами та є обов’язковою;
  • науково-дослідна робота, що доповнює освітній процес (поза межами безпосередньої освітньої програми);
  • дослідження, які проводяться в позааудиторний час разом з науковцями університету.

Основними формами науково-дослідної роботи здобувачів в університеті є:

  • студентські науково-дослідні гуртки, творчі проблемні групи;
  • участь у студентських олімпіадах, наукових конференціях і конкурсах різного рівня (університетських, регіональних, всеукраїнських та міжнародних);
  • участь у міжнародних програмах, конкурсах, грантах;
  • виконання пошуково-дослідницьких проєктів під час написання курсових, бакалаврських та магістерських робіт.

 

З метою забезпечення якісної підготовки майбутніх фахівців на рівні світових кваліфікаційних вимог через розвиток їх наукового потенціалу на кафедрі створено студентський науковий гурток «Туризмознавець», в якому здобувачі мають можливість здійснювати наукову роботу в галузі туризму. Науковим керівником гуртка є кандидат економічних наук, доцент кафедри туризму Оксана Йосипівна Березівська.

Основними напрямами роботи студентського наукового гуртка «Туризмознавець» є:

  • участь членів гуртка та інших здобувачів у науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах та конкурсах;
  • організація та проведення зустрічей з провідними вітчизняними науковцями, представниками органів державної влади, експертами та фахівцями сфери туризму;
  • організація та проведення екскурсій для ознайомлення з особливостями діяльності провідних підприємств туристичної галузі;
  • проведення спільних наукових досліджень за участю викладачів, здобувачів та представників бізнесу.

Серед здобувачів, які займаються науково-дослідною роботою, визначаються особливо обдаровані, для яких створюються необхідні умови для якісної підготовки до участі у всеукраїнських та міжнародних студентських наукових заходах. Щороку наші здобувачі беруть участь у конкурсах студентських наукових робіт, студентських олімпіадах, наукових конференціях.

27 лютого 2024 року на кафедрі туризму ЛНУП відбувся I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023/2024 навчальному році за спеціальністю 242 Туризм і рекреація. Переможцем І етапу конкурсу стала Софія Вовк, здобувачка ІІІ курсу. Тема роботи: «Психологічні аспекти розвитку туризму». Науковий керівник – к.е.н., доцент Оксана Березівська.

У 2024 році Сертифікатом за участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт “Black Sea Science 2024”, який проходив в Одеському національному технологічному університеті, відзначено Вовк Софію Степанівну, здобувачку ІІІ курсу та Кобринчук Дарію Ігорівну, здобувачку ІІ курсу. Тема роботи: «Formation of ecological awareness and the role of education in the context of sustainable development of society through the prism of ecological tourism».  Наукові керівники: к.геол.н., доцент Юлія Боруцька, к.е.н., доцент Ірина Дидів.

29 березня 2023 року на кафедрі туризму ЛНУП відбувся I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році за спеціальністю 242 Туризм. Переможцем І етапу конкурсу став Віталій Червінський – здобувач V курсу , СВО Магістр.  Тема роботи: «Віртуальні екскурсії як інноваційний вид туризму в умовах війни». Науковий керівник: к.е.н., доцент Оксана Крупа;

У 2023 році здобувачка II курсу Вовк Софія здобула І місце у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2023», який проводився на базі Одеського національного технологічного університету. Тема роботи – «Positive psychology and tourism». Наукові керівники: к.е.н., доцент Оксана Крупа, к.е.н., доцент Оксана Березівська.

У 2022 році здобувачка II курсу Маріам Мелконян взяла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, який проводився на базі Київського національного торговельно-економічного університету. Тема роботи: «Інклюзивний реабілітаційно-соціальний туризм: сучасний стан і потенціал розвитку». Науковий керівник: к.е.н., доцент кафедри туризму С.Я.Бугіль.

У 2021 році здобувачка III курсу Роксолана Ванько взяла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, який проводився на базі Київського національного торговельно-економічного університету. Тема роботи: «Тенденції розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Львівської області». Науковий керівник: к.е.н., старший викладач кафедри туризму О.Й.Березівська.

У 2020 році здобувачка II курсу Софія Гуріч взяла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, який проводився на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Тема роботи: «Сучасний стан та перспективи розвитку туристичної інфраструктури Львівської області». Науковий керівник: к.е.н., старший викладач кафедри туризму О.Й. Березівська.

6 грудня 2019 року здобувачка III курсу Іванна Корецька взяла участь у фіналі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Майбутнє туристичної галузі» у рамках реалізації стипендіальної програми національного туристичного оператора «Travel Professional Group» (TPG). Тема роботи: «Розвиток туристичної галузі в селах Стільсько, Дуброва та Ілів Миколаївського району Львівської області з використанням інноваційних інструментів надання туристичних послуг». Науковий керівник: к.г.н., старший викладач кафедри туризму Л.А. Гілета. Презентація роботи була представлена у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка і відзначена як найкраща у номінації «За краєзнавчий підхід».

10-12 квітня 2019 року здобувачка І курсу Софія Гуріч взяла участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Рекреологія», яка проводилась на базі Одеської національної академії харчових технологій, і була нагороджена Дипломом III ступеня.

 

Здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація Львівського національного університету природокористування щорічно беруть участь у Звітній студентській науковій конференції за результатами наукових досліджень за рік, Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Актуальні питання землекористування та туризму в контексті сталого розвитку України», Міжнародному студентському науковому форумі «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК», які проводяться у Львівському національному університеті природокористування, а також у Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегічні пріоритети розвитку соціально-економічних систем у контексті сучасного наукового виміру» у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, Всеукраїнській науковій конференції «Інновації, гостинність, туризм: наука, освіта, практика», Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю "Альтернативний туризм" та Міжнародній студентській науковій конференції «Тенденції розвитку наукової думки в менеджменті, галузях спорту, обслуговування та охорони здоров'я» у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського, Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку агропродовольчої сфери, індустрії гостинності та торгівлі» у Державному біотехнологічному університеті, Міжнародній науковій конференції «Розвиток туристичної галузі та індустрії гостинності: проблеми, перспективи, конкурентоздатність» в Університеті Альфреда Нобеля, Міжнародній студентській науковій конференції «Готельно-ресторанний та туристичний бізнес: реалії та виклики» у Державному торговельно-економічному університету та інших всеукраїнських і міжнародних наукових конференціях.

В межах засідань студентського наукового гуртка на кафедрі туризму були проведені наступні студентські наукові круглі столи та науково-практичні семінари:

«Сучасні тенденції застосування інноваційних технологій у туристично-рекреаційній сфері», 25 листопада 2024 р.;

«Активність здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація у міжнародних проєктах», 15 листопада 2024 р.;

«Актуальні питання наукових досліджень туристично-рекреаційної сфери в Україні та світі», 10 квітня 2024 р.;

«Інноваційні напрями розвитку туристично-рекреаційної сфери», 16 листопада 2023 р.;

«Стан та перспективи розвитку туристичного та готельно-ресторанного бізнесу», 9 травня 2023 р.;

«Реалії, перспективи та стратегії розвитку туристично-рекреаційної сфери у воєнний та післявоєнний періоди»,  28 грудня 2022 р.;

«Різдвяні туристично-краєзнавчі маршрути Україною», 23 грудня 2022 р.;

«Особливості інновацій в діяльності туристичних підприємств», 22 листопада 2022 р.;

«Розвиток туризму в регіонах України та сільських територіях», 21 квітня 2022 р.;

«Роль та інструменти маркетингових досліджень у діяльності туристичних підприємств», 18 квітня 2022 р.;

«Андріївські вечорниці», 17 грудня 2021 р.;

«Інноваційні технології в туризмі та індустрії гостинності», 10 листопада 2021р.;

«Сучасні тенденції світового круїзного ринку», 11 листопада 2021р.;

«Індустрія туризму та гостинності України: проблеми розвитку і регулювання в сучасних умовах», 28 вересня 2020 р.;

«Подорожі очима студентів», 21 вересня 2019р.;

«Проблеми та перспективи розвитку туризму в Україні», 15 листопада 2018р.

Кожного року наші здобувачі беруть участь у різноманітних конкурсах на здобуття державних премій, іменних стипендій, грантів для підтримки наукових досліджень молодих учених. До них належать всеукраїнський конкурс на здобуття грантів на оплату навчання «Розумним бути модно», конкурс стипендіальної програми «Завтра.UA», який проводить Фонд Віктора Пінчука, конкурс на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола для здобувачів закладів фахової передвищої та вищої освіти та інші. Також в межах Львівського національного університету природокористування проводяться конкурси «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування», «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного університету природокористування» та інші.

17 червня 2024 року було нагороджено Дипломом IІІ ступеня здобувачку IIІ курсу Софію Вовк за участь у конкурсі «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування 2024».

У 2024 році здобувачка ІІІ курсу Чеканьова Євгенія взяла участь у конкурсі стипендіальної програми «Завтра.UA», який проводить Фонд Віктора Пінчука.

17 листопада 2023 року здобувачку ІІІ курсу Софію Вовк нагороджено Дипломом лауреата премії обласної державної адміністрації та обласної ради для студентів закладів вищої освіти Львівщини у 2023 році за активну життєву та громадську позицію, особистий внесок у розвиток і утвердження вітчизняної науки, сприяння суспільному прогресу, соціально-економічним перетворенням в Україні та світі.

8 червня 2023 року було нагороджено Дипломом I ступеня здобувачку II курсу Софію Вовк за перемогу у конкурсі «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування».

У 2023 році здобувачці II курсу Софії Вовк призначено академічну стипендію Президента України на II семестр 2022–2023 н.р. терміном з 01.01.2023 до 30.06.2023 р. в розмірі 4400 гривень.

24 листопада 2021 року було нагороджено Дипломом лауреата премії обласної державної адміністрації й обласної ради та обласної премії імені В’ячеслава Чорновола за сумлінний підхід до освітнього процесу, активну життєву позицію, особистий внесок у розвиток і утвердження вітчизняної науки, сприяння суспільному прогресу, соціально-економічним перетворенням в Україні та світі здобувачку IV курсу Софію Гуріч.

За ефективну діяльність у 2023-2024 навчальному році та активну участь у конкурсі «Кращий студент-науковець Львівського національного університету природокористування 2024» студентський науковий гурток «Туризмознавець» кафедри туризму нагороджено дипломом III ступеня.

За ефективну діяльність у 2022–2023 навчальному році та активну участь у конкурсі «Кращий студентський науковий гурток Львівського національного університету природокористування 2023» студентський науковий гурток «Туризмознавець» кафедри туризму нагороджено Дипломом I ступеня.

Неформальна освіта відіграє важливу роль у сучасному житті, оскільки забезпечує гнучке та доступне здобуття нових знань, умінь, навичок, адаптуючи студентів і молодь до суспільних змін та нових умов на ринку праці. Вона сприяє особистісному розвитку здобувачів освіти, самореалізації та формуванню компетенцій, удосконалюючи світоглядне бачення, критичне мислення та лідерські якості, такі необхідні в сучасному світі.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація, у контексті неформальної освіти, активно проходять курси з отриманням підтверджуючих сертифікатів на всесвітньо- та загальновідомих платформах PROMETEHUS, ДІЯ.ОСВІТА та інших, обираючи наступну актуальну тематику:

«Як туристичні ініціативи змінюють громади?»;

«Мистецтво готельного сервісу»;

«Безбар'єрність у галузі гостинності»;

«Навчаймось вчитись: потужні розумові інструменти для опанування складних предметів»;

«Небайдужі: базові емоційні потреби та соціальна взаємодія»;

«Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців»;

«Основи проєктного менеджменту: створення та планування проєкту»;

«Інформаційна безпека»;

«Молодіжна робота: від теорії до практики»;

«Як втілити соціальний проєкт у громаді?» та  інші.

 Здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація факультету землевпорядкування та туризму ЛНУП мають можливість навчатися та стажуватися за програмами ЄС Erasmus+ (кредитна мобільність студентів). Зокрема, компанія SkillSprint надає можливість професійного стажування в Болгарії. Важливо, що за результатами стажування здобувачі зможуть отримати міжнародний досвід в динамічному середовищі та сертифікат про участь в міжнародній програмі, свідоцтво про офіційний стаж в Європі, можливість практикувати англійську мову й сертифікат про мовний рівень. Комерційна програма ліцензованої компанії “Erasmus Bulgaria” в Міністерстві праці “ТОВ СТАФФОРЕНТ” з обміну здобувачами та викладачами між університетами та коледжами з України та об’єктами, які є базою практики в Болгарії дозволяє навчатися, проходити стажування, працювати або викладати в об’єкті, що бере участь у програмі.

Програма UniClaD (University Clusters for Agricultural Development) пропонує здобувачам можливість мобільності та навчання в університетах-партнерах. Ця програма, підтримувана Erasmus+, має на меті розвиток кластерів, орієнтованих на інновації та сталий розвиток, і включає участь здобувачів, викладачів та дослідників з різних країн. Здобувачі можуть брати участь у лекціях, дослідженнях і польових проектах, зосереджених на стійких технологіях, зеленій педагогіці та екотуризмі.

Компанія Mavista, агенція з працевлаштування,  надає широкий асортимент послуг пов’язаних із навчанням, стажуванням, практикою та роботою у Німеччині, Чехії, Данії, Канаді та інших країнах.

У вересні 2024року здобувачка ІV курсу Тетяна Янкова проходила навчання в Австрії в межах міжнародного проєкту UniClaD «Підвищення сприятливості університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інноваційності та стійкості» в рамках програми ЄС ERASMUS+ «Розвиток потенціалу вищої освіти». Здобувачка брала участь у лекціях, дослідженнях і польових проектах, зосереджених на стійких технологіях, зеленій педагогіці та екотуризмі. Завершальним етапом навчання була участь у звітній конференції, де здобувачка доповідала на тему: «Аналіз стратегій управління туризмом у Відні». У своїй презентації вона розглянула комплексні стратегії управління туризмом у Відні, від ключових пам'яток до сталих практик, які забезпечують всебічне розуміння туристичного надбання міста.

Окрім, навчання наші здобувачі вищої освіти мали можливість другий рік поспіль пройти практику в Болгарії. Зокрема, здобувачка ІІІ курсу Дарія Кобринчук, здобувачка ІІ курсу Анна Кравчик, здобувачки ІV курсу Галина Стельмах та Софія Лучка успішно пройшли практику у готелях, які входять до комерційної програми ліцензованої компанії “Erasmus Bulgaria” в Міністерстві праці “ТОВ СТАФФОРЕНТ”. Наші здобувачки обрали 4-ох зірковий готель «RIVA», який розташований на курорті Сонячний берег. Важливо зазначити, що практикантки мали можливість самостійно обирати види діяльності та за потреби змінювати їх.

У 2024 році  здобувачка ІV курсу Софія Вовк проходила практику в ресторані «Pier 3», у м. Варен, Німеччина. В цьому ресторані Софія виконувала обов’язки офіціантки. Її практика стала можливою завдяки агенції з працевлаштування “MAVISTA”.

Одним із важливих аспектів освітнього процесу здобувачів вищої освіти є співпраця зі стейкхолдерами та роботодавцями, яких кафедра туризму активно залучає до науково-освітніх зустрічей із здобувачами та гостьових лекцій.

27 листопада 2024 року на кафедрі туризму ЛНУП відбулася гостьова лекція з начальником відділу поширення інформації, комунікацій з користувачами та громадськістю Головного управління статистики у Львівській області Оксаною Голод та її заступником Мар’яною Петльованою, які багато уваги приділили обговоренню проблем проведення державних статистичних спостережень, акцентували увагу на проблемі збору та аналізу даних щодо туристично-рекреаційної діяльності в умовах російсько-української війни.

Упродовж жовтня-листопада 2024-2025 н.р., в межах вивчення освітніх компонент «Туризм на природоохоронних територіях» і «Рекреалогія та рекреаційні комплекси світу», для здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація СВО Бакалавр Львівського національного університету природокористування було прочитано актуальні та змістовні лекції багаторічним стейкголдером, директором Яворівського національного природного парку Сергієм Маруняком.

16 жовтня відбулася зустріч із багатолітнім директором Яворівського національного природного парку, старшим викладачем кафедри екології ЛНУП, Заслуженим природоохоронцем України Михайлом Біляком, який ознайомив слухачів із завданнями та особливостями функціонування Яворівського НПП, зокрема, природоохоронною, рекреаційною та еколого-освітньою діяльністю.

1 травня 2024 року, прочитано лекцію стейкхолдером, кандидатом біологічних наук, директором Державного природознавчого музею Національної Академії Наук України Тарасом Яницьким на тему «Характерні особливості рекреаційного природокористування та рекреаційного впливу на природні комплекси», в якій було розкрито  зміст понять «природокористування» і «рекреаційне природокористування», механізми й інструментарій збереження довкілля у системі природокористування, рекреаційне зонування території та диференційований режим щодо охорони, відтворення і використання природних ресурсів.

30 квітня 2024 року, відбулась гостьова лекція з Оксаною Клебан, головою  ГО «Кластер сільського зеленого туризму «Бойківський колорит» на тему: «Практичні аспекти створення та розвитку кластерів сільського зеленого туризму», лекторка акцентувала увагу слухачів на необхідності зміни фокусу стратегічних цілей і завдань сталого розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Також розповіла історію про створення «Кластеру сільського зеленого туризму «Бойківський колорит», особливості та проблеми ведення туристичного бізнесу в умовах війни, з якими нетиповими ситуаціями довелось зіткнутись.

20 вересня 2023 року прочитано гостьову лекцію стейкхолдером, кандидатом біологічних наук, директором Державного природознавчого музею Національної Академії Наук України Тарасом Петровичем Яницьким на тему «Інформаційне забезпечення наукових досліджень в туристичній індустрії», в якій теоретична інформація підтверджувалася прикладами з практичної складової у сфері туристично-рекреаційної діяльності.

19 вересня 2023 року, була організована бесіда-зустріч з стейкхолдерами з Державного природничого музею НАН України директором, к.б.н. Петром Яницьким, к.б.н., науковою співробітницею Катериною Гуштан і к.б.н., завідувачем відділу Володимиром Різуном.

2 червня 2023 року відбулась гостьова лекція з стейкхолдером Наталією Олійник – директоркою Регіонального ландшафтного парку «Верхньодністровські Бескиди». Лекторка поділилася власними напрацюваннями, багато уваги зосередила щодо розвитку туристично-рекреаційної сфери на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду України загалом і Львівщини зокрема, навела приклади практичної діяльності очолюваного нею РЛП «Верхньодністровські Бескиди», акцентувала увагу здобувачів освіти на перспективності обраного фаху.

Не менш важливою освітнього процесу є її практична складова, яку кафедра туризму забезпечує, організовуючи виїзні інтегровані практичні заняття та екскурсії для ознайомлення з особливостями діяльності провідних підприємств галузі туризму та індустрії гостинності.

30 жовтня 2024 року викладачами кафедри туризму ЛНУП було проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття,   де   екскурсійними об’єктами маршруту були: Гора Лиса (1158 м, Горгани, Івано-Франківщина) − річка Мізунка − Мізунські водоспади (с. Новий Мізунь, Івано-Франківщина) − «Болото Ширковець» (відома гідрологічна пам'ятка загальнодержавного значення, Долинський район, Івано-Франківщина) − Центр спадщини Вигодської вузькоколійки ‒ «Карпатський трамвай» (Вигода, Івано-Франківщина).

З метою посилення практичної складової підготовки й ознайомлення з природно-ресурсним потенціалом, історико-культурною спадщиною та туристично-рекреаційною інфраструктурою Львівського району (на прикладі м. Жовкви) здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація, 23 жовтня 2024 року викладачами кафедри туризму ЛНУП було проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття, де Екскурсійними об’єктами маршруту були: Церква св. Трійці, церква св. Йосафата, площа Ринок, Жовківський замок, Ратуша (музей Жовкви), колегіата св. Лаврентія, церква Серця Христового, Синагога.

З метою удосконалення теоретично-практичної складової підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація Львівського національного університету природокористування, ознайомлення з природно-ресурсним потенціалом, історико-краєзнавчою спадщиною та туристичною інфраструктурою Львова, 9 жовтня 2024 року, було проведено виїзне екскурсійне заняття в регіональному ландшафтному парку «Знесіння».

26 квітня 2024 року, в контексті співпраці з ТзОВ «Логістична компанія "Захід Ресурс"», а також із метою посилення теоретично-практичної складової освітнього процесу й організації проходження виробничих практик здобувачами вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація, викладачами кафедри туризму Львівського національного університету природокористування, було проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття. Екскурсійними об’єктами були потужності та особливості виробничого процесу ТзОВ «Логістична компанія "Захід Ресурс"»: митні пости «Скнилів» і «Городок» (здійснення митного контролю та митного оформлення товарів; складські приміщення, загальною площею 372,5 кв.м, призначені для зберігання товару під митним контролем; садово-парковий центр, площею більше 50 га, для розведення декоративних культур, плодових дерев та інших зелених насаджень; адміністративні комплекси, загальною площею 4000 кв.м,; автосервіс із сучасними технологіями та широким комплексом сервісних послуг; банкетний зал на 200 чоловік та піцерія з літнім майданчиком;

відпочинковий комплекс і рекреаційна зона.

28 лютого 2024 року, відбулося виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття у готель-ресторан SТAТUS, який є нашим багаторічним стейкголдером. Директорка готелю-ресторану SТAТUS Анна Ільченко розповіла  історію створення та діяльність свого закладу. Працівниці Ольга і Мар'яна показали роботу рецепції з використанням програми UCS Shelter, номери готелю, конференц-зал, сауну, тренажерний зал, ресторан, бенкетний зал з терасою.

9 листопада 2023 року проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття .Кільцевий туристичний маршрут виїзного заняття пролягав наступними дестинаціями: Дубляни – Львів – Меденичі − Дрогобич − Урич − Тустань − Львів − Дубляни. Екскурсійними територіями й об’єктами були: Церква Успіння Пресвятої Богородиці, яка є головною визначною пам’яткою смт Меденичі, і разом із дзвіницею внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України; Церква Святого Юра в Дрогобичі − пам'ятка галицької дерев'яної архітектури кінця XV − початку XVI століть, яка входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; Дрогобицька солеварня − підприємство з видобутку солі, яке працює тут з XIV століття, без зупинок, за давньою технологією; Туристично-інформаційний центр Дрогобича, в повноваження якого входять організація та надання громадянам і юридичним особам, в тому числі іноземним, комплексних туристично – екскурсійних та інших послуг; Ратуша в Дрогобичі − з її вежі можна оглянути не тільки панораму міста з найгарнішими будівлями, але в добру погоду також і обриси Борислава, Трускавця, Стебника; Дрогобицька хоральна синагога, яка є пам’ятником архітектури й однією серед восьми з двадцяти, а за іншими свідченнями – двадцяти трьох синагог Дрогобича, що залишилися у нас після Другої Світової війни; «Вуличний музей»,брендовані логолавки, телефонна будка, з якої досі можна подзвонити, art стовпці, мурали; Гастро-кав'ярня «Кавун», де готують найсмачніші каву та торт з дрогобицькою сіллю; Державний історико-культурний заповідник «Тустань». Фортеця Тустань розташована біля села Урич. Це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. Заповідник "Тустань" є складовою природного національного парку "Сколівські Бескиди".

27 вересня 2023 року, проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття за маршрутом: Церква св. Параскеви П’ятниці, Монастир св. Онуфрія, Церква св. Миколая, Церква св. Іоана Хрестителя, Високий замок, підземелля Гарнізонного храму св. Петра і Павла.

11 травня 2023 року, проведено виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття, маршрут. якого пролягав наступними туристичними дестинаціями й об’єктами історико-культурної туристично-рекреаційної спадщини: пам’ятник Степану у м. Дубляни; площа Галицька у Львові; фонтан на честь Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла та всіх українських добровольців; пам’ятник Данилу Галицькому; Галицький Ринок; площа Соборна; Костел і монастир Бернардинів; Храм святого Андрія Первозванного; площа Митна (давня назва − Цлова);. музей сакральної барокової скульптури Пінзеля; вулиця Личаківська; Державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар»; військовий цвинтар («Марсове поле»).

20 березня 2023 року проведене виїзне інтегроване навчально-екскурсійне заняття, маршрут, якого пролягав територіями й об’єктами історико-культурної туристично-рекреаційної спадщини міста Лева: Державний природознавчий музей НАН України; Будинок Офіцерів (у минулому − Народний Дім, товариство і редакція Галицько-Руської матиці, театр "Розмаїтості", пам'ятка архітектури);Храм Преображення Господнього; музей "Львів Стародавній"; Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької (Театр графа Станіслава Скарбека, Галицька «Ла Скала»); Ринок «Вернісаж»; Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького; театр опери та балету у Львові, в історичному центрі міста, названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької; історичний центр Львова (Світова Спадщина ЮНЕСКО).

2 березня 2023 року проведено виїзне інтегроване навчально-практичне заняття у ТЗОВ "МАРС", де було проведено екскурсію готельно-ресторанним комплексом, під час якої було продемонстровано номери класу люкс, напівлюкс, стандарт та комфорт, три конференц-зали, які дають можливість проводити ділові заходи, зали ресторану (центральний зал, зелений зал та альтанки), критий басейн та джакузі.

З метою поглиблення ідеї національно-патріотичного виховання, ознайомлення з історико-культурною спадщиною м.Львова та нівелювання теоретично–практичного бар’єру в освітньому процесі у здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм, 23 листопада 2022 р., проведено виїзне інтегроване навчально–екскурсійне заняття «Через знання минулого - до боротьби за майбутнє»..! Основними об’єктами дослідження туристичного маршруту, у контексті навчальних дисциплін і національно–патріотичної тематики, були наступні історико-культурні, природні та інфраструктурні туристично–рекреаційні локації: Будинок Вчених (пам'ятка архітектури місцевого значення, необароковий стиль); Вankhotel (сучасний готель в історичній частині Львова); регіональна філія «Львівська залізниця» (управління залізниці);пам"ятник Героям ЗУНР (історична пам'ятка, присвячена 100-літтю Листопадового чину та утворення ЗУНР); Святоюрський комплекс (Святоюрська гора та Церква Юра - архітектурна пам’ятка світового значення, що нині перебуває під охороною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО); Західний науковий центр НАН України (пам’ятка пізнього необароко); парк імені Івана Франка (пам'ятка садово-паркового мистецтва національного значення, найстаріший міський парк в Україні); пам'ятник І. Франку (зразок монументалізму, пам'ятник визначному українському письменникові, поету, вченому і мислителю); університет імені Івана Франка (пам'ятка архітектури національного значення).

28 вересня 2022 р. проведено виїзне інтегроване навчально–екскурсійне заняття «Герої не вмирають: минуле – сьогодення – майбутнє», присвячене Міжнародному Дню туризму та Світлій пам’яті Михайла Гамкала…Основними об’єктами дослідження  маршруту, у контексті національно–патріотичної тематики, були наступні туристично–рекреаційні локації: Домініканський собор (історичний бароковий комплекс храму і монастиря ордену домініканців XVIII ст., пам'ятка архітектури національного значення); пам’ятник художнику Никифору Дровняку (український художник–примітивіст з Лемківщини, який фігурував у мистецтвознавчих книжках цілого світу); пам'ятник першодрукареві на території України Івану Федорову, встановлений на честь 400–ліття книгодрукування на українських землях; Королівський Арсенал (споруда фортифікаційного плану, тепер – Державний архів Львівської області); Успенська церква або Ставропігійна Церква Успіння Пресвятої Богородиці (чинна мурована церква у Львові, збудована у 1591–1629 роках за планом Павла Римлянина, Ренесансна архітектура, Маньєризм); музей "Арсенал" (фортифікаційна споруда, побудована в 1554–1556 роках; пам'ятка ренесансної оборонної архітектури; сьогодні музей зброї «Арсенал» – відділ Львівського історичного музею); реберня "Під Арсеналом" (популярний мережевий ресторан реберець у старовинному підвальному приміщенні); пам'ятник В'ячеславу Чорноволу (монумент на честь українського громадського та політичного діяча, засновника «Народного руху України»); парк "На валах" або Трофейка (парк–пам'ятка садово–паркового мистецтва місцевого значення); Порохова вежа (одна з небагатьох збережених до сьогодні пам'яток фортифікаційного будівництва у Львові, орієнтовна дата – 1522 рік); спортивно–рекреаційний майданчик "На валах"; церква Святого Михаїла (Костел кармелітів босих з монастирем був окремим укріпленим пунктом та входив у загальну систему фортифікацій міста. Пам'ятка барокової архітектури Львова поч. XVII ст.); Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні (меморіальний комплекс на честь Героїв новітньої історії України, загиблих під час Революції гідності 2014 року).

6 жовтня 2021р., з метою удосконалення практичних навичок у здобувачів вищої освіти спеціальності «Туризм» була реалізована виїзна інтегрована навчально-екскурсійна поїздка «Маківка – 2021». У процесі екскурсії відбулось сходження на г.Маківку, яка має вагоме історико-культурне значення. Також, було проаналізовано на практиці роль природних туристично-рекреаційних ресурсів НПП "Сколівські Бескиди" (ландшафтних, орографічних, флоро-фауністичних, гідрологічних) та історико-культурної спадщини (пам"ятка місцевого значення "Могила князя Святослава") у формуванні туристичного потенціалу території.

5 жовтня 2021 року було організовано та проведено виїзне інтегроване навчально-практичне заняття у ПП «Древній град». Разом із фахівцями даного підприємства були обговорені важливі питання щодо організації та надання готельно-ресторанних послуг. Також, присутні мали змогу ознайомитись із історією створення закладу, особливостями структурних підрозділів, принципами функціонування рецепції, ресторанів, різноплановим номерним фондом, процесом обслуговування гостей, іншими підрозділами готелю. Здобувачам була проведена екскурсія готельно-ресторанним комплексом, під час якої було продемонстровано ресторан "Древній Град", терасу "Віз", шатро, альтанки, зони для пікніку, а також дворівневі котеджі з виходом на внутрішній дворик (патіо), номери напівлюкс, покращений, стандарт, конференц-зали та пляжно-розважальний комплекс RUMBAMBAR.