19 квітня 2024 р. в наукових школах професора Антона Третяка та професорки Олександри Ковалишин відбувся фаховий дискурс на тему «Трансформація закону України «Про землеустрій»: проблеми і перспективи».
Доповідач: професор А.М. Третяк.
Модератор: професорка кафедри земельного кадастру О.Ф. Ковалишин.
В дискусії взяли участь близько 40 освітян, науковців, фахівців-землевпорядників, а також здобувачі освітніх ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії.
В процесі дискусії обговорювались проблеми, які пов’язані із новітніми напрямками просторового розвитку землекористувань територіальних громад, що вимагає внесення змін до закону «Про землеустрій», які передбачають перехід чинної методології землевпорядного проєктування «земельна ділянка – режим її використання – землекористування як сукупність земельних ділянок – територія» до новітньої – «простір – територія – система землекористування – режим землекористування – земельна ділянка». Виникла потреба у реалізації нових землевпорядних заходів. Необхідне удосконалення та розроблення положень нових розділів у сфері управління землевпорядною діяльністю, планування використання і охорони земель та інших природних ресурсів, регулювання режиму землекористування, земельно-інформаційного забезпечення, економічного стимулювання розвитку сталого (збалансованого) землекористування та ін.
Учасники дискурсу активно обговорювали актуальні пропозиції функціонування землевпорядної галузі на перспективу та необхідність внесення поправок до освітніх компонент спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

 


У рамках проведення профорієнтаційної роботи та з метою залучення випускників ліцеїв до здобуття освіти у Львівському національному університеті природокористування декан факультету землевпорядкування та туризму Павло Колодій, завідувачка кафедри земельного кадастру Руслана Таратула, доцент Наталія Шпік, завідувачка кафедри туризму Оксана Крупа відвідали Стебницький ліцей № 7, ліцей № 2 Дрогобицької міської ради та Дрогобицький науковий ліцей імені Богдана Лепкого.
Зустріч здобувачів освіти ліцеїв та викладачів факультету проходила в дружній атмосфері. Ліцеїстів проінформовано про різносторонні аспекти діяльності нашого закладу, спеціальності, за якими готують фахівців, умови вступу на навчання, основні напрямки роботи факультету та кафедр зокрема, переваги проживання у студентському містечку.


В рамках запланованих наукових заходів кафедрою земельного кадастру проведено науковий семінар «Електронні аукціони як інструмент конкурентоспроможного земельного ринку».
Запрошеними гостями заходу були представники приватного підприємства «Фірма Сомгіз», яке на сьогодні є ще й оператором електронного майданчика АТ «Прозорро. Продажі», – генеральний директор Олександр Сімчук та заступник директора Оксана Цифуляк. До зустрічі долучились декан факультету землевпорядкування та туризму, викладачі інших кафедр та здобувачі освіти.
В межах зустрічі відбулося активне спілкування з проблемних питань продажу об’єктів нерухомості, зміщення акцентів активності функціонування регіональних ринків в умовах ведення воєнних дій.


Викладачі кафедри земельного кадастру факультету землевпорядкування та туризму ЛНУП завжди активно беруть участь у профорієнтаційних заходах. 19 березня 2024 року в рамках профорієнтаційної роботи професорка Олександра Ковалишин разом з іншими представниками факультету відвідала заклади освіти Стрийщини:
- НВК «Середня загальноосвітня школа-гімназія» імені Маркіяна Шашкевича села Дуліби (директор Степанія Кушнір);
- НВК «Конюхівський загальноосвітній навчальний заклад І-III ступенів – ДНЗ» (директор Мирон Войтович);
- НВК «Гірненський загальноосвітній навчальний заклад І-III ступенів – ДНЗ» (директор Василь Дума);
- НВК «Любинцівський загальноосвітній навчальний заклад І-III ступенів – ДНЗ» (директор Уляна Бойко).


14 березня на кафедрі управління земельними ресурсами, геодезії та кадастру факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування ДБТУ відбулось обговорення освітніх програм підготовки здобувачів І та II РВО за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій». До обговорення було запрошено стейкхолдерів та представників академічної спільноти. Зокрема, до участі в обговоренні долучилися представники факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування: проф. О.Ф. Ковалишин, декан факультету, доц. П.П. Колодій, завідувач кафедри земельного кадастру, проф. Р.Б. Таратула, завідувач кафедри геодезії та геоінформатики, проф. Р.М. Ступень.
Зустріч була результативною, оскільки учасники під час обговорення надали актуальні поради щодо підготовки здобувачів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій».


Викладачі кафедри земельного кадастру Львівського національного університету природокористування долучилися до круглого столу «Електронні документи в землеустрої і топографо-геодезичній діяльності: поточний стан і перспективи», який проходив в онлайн-режимі.

На заході обговорювалися важливі питання, серед яких:

- Яким є сучасний стан електронного документообігу в землевпорядній та топографо-геодезичній діяльності?

- Яких покращень потребує нормативне регулювання створення електронних документів із результатами землевпорядних та топографо-геодезичних робіт?

- Чи достатній рівень технологічної підтримки електронного документообігу, включаючи програмне забезпечення, апаратне забезпечення та проблеми з доступом до кадастрових та реєстраційних систем?

У ході заходу присутні розглядали й інші важливі питання застосування електронних документів в землеустрої і топографо-геодезичній діяльності. Окрема увага звернута на шляхи вирішення окреслених питань, які пропонували фахівці з усіх куточків держави.


Згідно з графіком відбулося ще одне засідання студентського наукового гуртка «Галузеві кадастри», який функціонує на кафедрі земельного кадастру Львівського національного університету природокористування. Робота студентського наукового гуртка допомагає не тільки проявити себе і актуалізувати своє мислення, але й обговорити актуальні питання розвитку земельних відносин у сучасних умовах. Здобувачі вищої освіти висловлюють креативні ідеї щодо перспектив розвитку наукового гуртка та бажання набуття навичок дослідницької роботи, розширення кругозору та ерудиції. Загалом обговорені питання стосувалися ключових аспектів наукових досліджень та публікацій, які мають велике значення для наукового прогресу. Керівник наукового гуртка доцент кафедри земельного кадастру Мирослава Смолярчук розповіла студентам про наукові заходи, які відбудуться найближчим часом на факультеті. Зокрема, проінформовано про проведення І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, Звітної студентської наукової конференції факультету землевпорядкування та туризму за результатами наукових досліджень 2023 р., яка проходитиме 6-8 березня 2024 року, III Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Актуальні питання землекористування та туризму в контексті сталого розвитку України», яка відбудеться 18 квітня 2024 року. Крім того, здобувачів вищої освіти ознайомлено і з іншими науковими заходами, які організовують українські заклади освіти. Маємо сподівання, що здобувачі вищої освіти й надалі продовжуватимуть активно долучатися до студентської наукової роботи, працюватимуть над досягненням наукових цілей.


4 грудня 2023 року для здобувачів вищої освіти ЛНУ імені Івана Франка 3 курсу ОПП «Ґрунтознавство і експертна оцінка земель» було проведено бінарне заняття на тему «Етапи становлення та сучасний стан нормативної грошової оцінки земельних ділянок в Україні». Лекцію прочитала професорка кафедри земельного кадастру ЛНУП Олександра Федорівна Ковалишин.

 


30 листопада завідувачка кафедри земельного кадастру Львівського національного університету природокористування Руслана Богданівна Таратула прочитала лекцію для здобувачів вищої освіти ЛНУ імені Івана Франка ОПП «Ґрунтознавство і експертна оцінка земель» на тему «Кваліфікаційні вимоги до підготовки експертів з оцінки земель».

 

Виробнича практика у здобувачів вищої освіти є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття другого (магістерського) рівня та виступає невід’ємною складовою частиною процесу їх професійної підготовки. Тривалість практики у здобувачів ННІ заочної та післядипломної освіти ЛНУП спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» – з 3 липня до 9 жовтня 2023 року. За результатами проходження студентами практики зібрано матеріали для написання кваліфікаційних робіт, оформлено звіти, які при комісії захищено на кафедрі земельного кадастру.

Виховні години, проведені кураторами кафедри земельного кадастру доцентами Степаном Радомським, Наталією Шпік, Мирославою Смолярчук, Галиною Нестеренко, цього тижня присвячені державному святу України – Дню захисників і захисниць України. Українські герої віддано захищають українську землю від російської агресії. Їхня сміливість викликає велику гордість та повагу.

Попереду ще великий шлях боротьби, який ми пройдемо. Дякуємо вам, наші захисники та захисниці, за можливість жити, творити і навчатися!

Слава Україні! Героям слава!