На кафедрі земельного кадастру факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування проходив захист звітів з виробничої практики здобувачами вищої освіти ОС «Бакалавр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». Такого роду практика виступає невід’ємною складовою частиною процесу професійної підготовки здобувачів вищої освіти.
Кожен зі студентів мав змогу у сформованих звітах презентувати свою базу проходження практики, розповісти про делеговані на виробництві обов’язки та, як результат, набуті практичні навички.
Викладачі кафедри земельного кадастру та аспіранти кафедри взяли участь в щорічному заході, який проводить Львівський національний університет природокористування, – Міжнародному науково-практичному форумі «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій», зокрема долучилися до роботи секції «Земельні відносини в контексті просторового розвитку територій».
Доповідачі мали можливість поділитися з учасниками заходу цікавими дослідженнями, які стосувались питань планування землекористування територіальних громад, використання даних моніторингу меліорованих земель для цілей землеустрою, ревіталізації міських територій.
20 червня науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у практичній конференції «Розвиток просторового планування територій громад Львівщини», організованій Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), Національним університетом «Львівська політехніка» та Львівським національним університетом природокористування.
Впевнені у подальшій співпраці та реалізації проєкту.
Здобувачі вищої освіти факультету землевпорядкування та туризму, учасники кафедрального гуртка кафедри земельного кадастру «Галузеві кадастри» Тетяна Якимів, Христина Редько та Ольга Заяць отримали сертифікати про участь у IV Науковій конференції студентів, аспірантів і молодих науковців «Горизонти ґрунтознавства» та електронний збірник матеріалів доповідей.
Конференція відбулась 17 травня 2024 року в Львівському національному університеті ім. Івана Франка на кафедрі ґрунтознавства і географії ґрунтів географічного факультету та охоплювала різні аспекти збалансованого використання й охорони ґрунтів, продовольчої безпеки України і світу та стану ґрунтово-земельних ресурсів нашої країни в умовах російської агресії.
Вкотре відбулась зустріч стейкхолдера, інженера-геодезиста Юрія Думи (ФОП Дума Юрій Іванович) із гарантами та розробниками освітньо-професійних програм ОС «Бакалавр», ОС «Магістр» та наукової програми «Доктор філософії» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».
В ході обговорення було розглянуто всі освітні компоненти, які забезпечують результати навчання на певних рівнях освіти та у послідовності їх вивчення.
Юрій Іванович відзначив, що на рівні бакалаврату варто більше уваги приділяти вивченню програмних продуктів, які забезпечують вирішення різноманітних завдань в землеустрої та кадастрі.
На магістерському рівні стейкхолдер звернув увагу на досить значну кількість кредитів, передбачених на практичну підготовку, де здобувачі можуть закріпити набуті теоретичні знання.
Всі освітні програми спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» містять у собі необхідні структурні та змістовні складові, відображають сучасні вимоги до підготовки фахівців у сфері геодезії та землеустрою.
На кафедрі земельного кадастру викладачами кафедри проводяться семінари згідно з графіком проведення консультацій щодо написання кваліфікаційних робіт на освітньому рівні «Бакалавр».
Під час таких заходів керівники кваліфікаційних робіт контролюють хід виконання роботи здобувачами вищої освіти частинами та загалом, проводячи поетапний контроль. Рекомендують необхідну літературу для опрацювання за темою роботи. Наголошують на дотриманні принципів академічної доброчесності.
19 квітня 2024 р. в наукових школах професора Антона Третяка та професорки Олександри Ковалишин відбувся фаховий дискурс на тему «Трансформація закону України «Про землеустрій»: проблеми і перспективи».
Доповідач: професор А.М. Третяк.
Модератор: професорка кафедри земельного кадастру О.Ф. Ковалишин.
В дискусії взяли участь близько 40 освітян, науковців, фахівців-землевпорядників, а також здобувачі освітніх ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії.
В процесі дискусії обговорювались проблеми, які пов’язані із новітніми напрямками просторового розвитку землекористувань територіальних громад, що вимагає внесення змін до закону «Про землеустрій», які передбачають перехід чинної методології землевпорядного проєктування «земельна ділянка – режим її використання – землекористування як сукупність земельних ділянок – територія» до новітньої – «простір – територія – система землекористування – режим землекористування – земельна ділянка». Виникла потреба у реалізації нових землевпорядних заходів. Необхідне удосконалення та розроблення положень нових розділів у сфері управління землевпорядною діяльністю, планування використання і охорони земель та інших природних ресурсів, регулювання режиму землекористування, земельно-інформаційного забезпечення, економічного стимулювання розвитку сталого (збалансованого) землекористування та ін.
Учасники дискурсу активно обговорювали актуальні пропозиції функціонування землевпорядної галузі на перспективу та необхідність внесення поправок до освітніх компонент спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».
У рамках проведення профорієнтаційної роботи та з метою залучення випускників ліцеїв до здобуття освіти у Львівському національному університеті природокористування декан факультету землевпорядкування та туризму Павло Колодій, завідувачка кафедри земельного кадастру Руслана Таратула, доцент Наталія Шпік, завідувачка кафедри туризму Оксана Крупа відвідали Стебницький ліцей № 7, ліцей № 2 Дрогобицької міської ради та Дрогобицький науковий ліцей імені Богдана Лепкого.
Зустріч здобувачів освіти ліцеїв та викладачів факультету проходила в дружній атмосфері. Ліцеїстів проінформовано про різносторонні аспекти діяльності нашого закладу, спеціальності, за якими готують фахівців, умови вступу на навчання, основні напрямки роботи факультету та кафедр зокрема, переваги проживання у студентському містечку.
В рамках запланованих наукових заходів кафедрою земельного кадастру проведено науковий семінар «Електронні аукціони як інструмент конкурентоспроможного земельного ринку».
Запрошеними гостями заходу були представники приватного підприємства «Фірма Сомгіз», яке на сьогодні є ще й оператором електронного майданчика АТ «Прозорро. Продажі», – генеральний директор Олександр Сімчук та заступник директора Оксана Цифуляк. До зустрічі долучились декан факультету землевпорядкування та туризму, викладачі інших кафедр та здобувачі освіти.
В межах зустрічі відбулося активне спілкування з проблемних питань продажу об’єктів нерухомості, зміщення акцентів активності функціонування регіональних ринків в умовах ведення воєнних дій.
Викладачі кафедри земельного кадастру факультету землевпорядкування та туризму ЛНУП завжди активно беруть участь у профорієнтаційних заходах. 19 березня 2024 року в рамках профорієнтаційної роботи професорка Олександра Ковалишин разом з іншими представниками факультету відвідала заклади освіти Стрийщини:
- НВК «Середня загальноосвітня школа-гімназія» імені Маркіяна Шашкевича села Дуліби (директор Степанія Кушнір);
- НВК «Конюхівський загальноосвітній навчальний заклад І-III ступенів – ДНЗ» (директор Мирон Войтович);
- НВК «Гірненський загальноосвітній навчальний заклад І-III ступенів – ДНЗ» (директор Василь Дума);
- НВК «Любинцівський загальноосвітній навчальний заклад І-III ступенів – ДНЗ» (директор Уляна Бойко).
14 березня на кафедрі управління земельними ресурсами, геодезії та кадастру факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування ДБТУ відбулось обговорення освітніх програм підготовки здобувачів І та II РВО за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій». До обговорення було запрошено стейкхолдерів та представників академічної спільноти. Зокрема, до участі в обговоренні долучилися представники факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування: проф. О.Ф. Ковалишин, декан факультету, доц. П.П. Колодій, завідувач кафедри земельного кадастру, проф. Р.Б. Таратула, завідувач кафедри геодезії та геоінформатики, проф. Р.М. Ступень.
Зустріч була результативною, оскільки учасники під час обговорення надали актуальні поради щодо підготовки здобувачів за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій».
Сторінка 1 із 3