2 січня 2025 року у Львівському національному університеті природокористування відбувся науковий суспільно-комунікативний захід «Степан Бандера – провідник української нації», на якому завідувач Музею Степана Бандери ЛНУП, старший викладач кафедри туризму Павло Іванюк доповів на тему «Роль національно-патріотичного виховання в сучасних умовах на прикладі туристичного маршруту "Стежками Степана Бандери"».
На завершення заходу науково-педагогічні працівники кафедри туризму взяли участь у презентації книжкової виставки-памʼяті «Степан Бандера: людина і міф», організованої Науковою бібліотекою ЛНУП під керівництвом директорки Марії Грицевич.
Викладачі мали можливість оглянути експозицію, присвячену видатному Герою України, та приємно поспілкуватися з Олексієм Бурнаєвим, кандидатом фізико-математичних наук, доцентом, реставратором і реконструктором історичної техніки (вежових годинників, дзвонів та жакмарів), і Юрієм Чековим, українським актором, Заслуженим діячем мистецтв України.
Щиро вдячні усім причетним за чудову організацію урочистостей, присвячених Степанові Бандері ‒ видатному борцю за волю та незалежність України!
Поки 31 грудня усі готуються до святкування Нового року, ми вітаємо з прийдешнім днем народження Степана Бандеру і реалізовуємо сповна нашу авторську ідею, за котру ми так вперто боролися та час якої настав, ‒ маркування 16 зупинок туристичного історико-краєзнавчого маршруту «Стежками Степана Бандери» (відповідальні виконавці ‒ Оксана Крупа, Юлія Боруцька, Павло Іванюк).
Ідей у нас ще багато, аби здоров’я вистачило! Дякуємо богу і ЗСУ за можливість жити та працювати!
Далі ‒ буде далі!
27-30 грудня 2024 року відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти факультету землевпорядкування та туризму спеціальності 242 Туризм і рекреація СВО Магістр. Працювала екзаменаційна комісія у складі: голови ЕК – Наталії Стойко, членів ЕК – Павла Колодія, Олександри Ковалишин, Оксани Крупи, Юлії Боруцької, Світлани Бугіль, секретаря Ірини Мацелюх.
Здобувачі вищої освіти виконали кваліфікаційні роботи на актуальні теми і представили хороші результати своїх наукових досліджень. Зокрема, було заслухано доповіді про геопросторові аспекти організації екскурсійної та туристично-рекреаційної діяльності в країнах Європейського Союзу, вплив руйнувань історико-культурної спадщини на розвиток екскурсійно-туристичної сфери, формування нових туристичних дестинацій, маркетингове забезпечення розвитку туристичної індустрії України. Виступи супроводжувалися насиченими презентаціями, а відповіді на запитання підсилювалися прикладами з власного досвіду в туристично-рекреаційній сфері. Приємно відзначити, що більшість здобувачів попередньо закінчили у нас СВО Бакалавр, а дехто й коледжі, які входять у структуру ЛНУП.
Щиро вітаємо випускників спеціальності 242 Туризм і рекреація зі завершенням навчання на СВО Магістр і бажаємо вміло розвивати туристично-рекреаційну сферу України під мирним небом!
Неформальна освіта відіграє важливу роль у сучасному житті, оскільки забезпечує гнучке та доступне здобуття нових знань, умінь, навичок, адаптуючи студентів і молодь до суспільних змін та нових умов на ринку праці. Вона сприяє особистісному розвитку здобувачів освіти, самореалізації та формуванню компетенцій, удосконалюючи світоглядне бачення, критичне мислення та лідерські якості, такі необхідні в сучасному світі.
Упродовж І семестру 2024‒2025 н.р. здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація у контексті неформальної освіти пройшли курси та отримали підтверджуючі сертифікати на платформах Prometehus і Дія.Освіта, обравши наступну актуальну тематику:
Науково-педагогічні працівники кафедри туризму та здобувачі вищої освіти спеціальності 242 Туризм і рекреація Львівського національного університету природокористування взяли активну участь у змаганнях зі спортивного туризму, здійснивши сходження на гору Пікуй (1408 м), організоване управлінням молоді та спорту Львівської ОДА. Під час сходження на найвищу вершину Львівщини усі учасники отримали неймовірні враження та позитивні емоції, милуючись чудовими гірськими краєвидами, а також неоціненний досвід командної поведінки в горах.
Команда ЛНУП у змаганнях зі спортивного туризму поміж учнів та студентів за програмою «Карпатська веселка – 2024» зайняла II місце зі зіркового походу ‒ сходження на гору Пікуй.
Щиро дякуємо організаторам і начальнику управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації Роману Хім’яку за сприяння та надану можливість випробувати власні сили у чудовій компанії, отримати незабутні враження та нові знайомства.
20 грудня 2024 р. для внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок російсько-української війни, старшим викладачем кафедри туризму ЛНУП і завідувачем Музею Степана Бандери Павлом Іванюком було проведено екскурсію історико-краєзнавчим маршрутом «Стежками Степана Бандери». Він поділився своїми знаннями про життєвий шлях і діяльність провідника ОУН, видатного борця за незалежність України. Також екскурсанти відвідали Музей Степана Бандери та Музей історії ЛНУП.
Організаторкою цієї пізнавальної мандрівки була докторка географічних наук, професорка кафедри туризму Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Тетяна Божук.
Щиро вдячні Тетяні Іванівні за відмінну організацію, плідну співпрацю та чекаємо нових зустрічей!
Закінчення календарного року – це не лише підведення підсумків, але й зародження нових ідей і складання планів на майбутнє. Саме про це спілкувалися викладачі кафедри туризму з директоркою Тереблянського опорного ліцею Буштинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області Антоніною Юхимчук.
Керівниця ліцею завітала до нас із пропозицією плідної співпраці, запросила відвідати їхній та сусідні заклади освіти з метою профорієнтації, адже впевнена, що саме Закарпаття – це один із регіонів, де власне зараз, у такий складний для України час, найбільше потрібні дипломовані фахівці зі сфери туризму та рекреації. Під час обговорення також виникли ідеї спільних проєктів, які дозволять залучати нашу талановиту молодь до креативних розробок і творчих заходів. В результаті домовилися про спільну зустріч на теренах Тячівщини викладачів, вчителів, здобувачів вищої освіти та учнів, а також Антоніна Вікторівна запропонувала для студентів декілька дестинацій для проходження навчальної практики влітку.
За національними традиціями директорка завітала з подарунками, які передали учні ліцею. Саме таку продукцію вони успішно презентували в рамках проєкту «Інклюзивна пасіка» на конкурсі «Кращі інклюзивні практики України ‒ 2024».
Щиро дякуємо шановній Антоніні Юхимчук за таку цікаву ініціативу та дуже сподіваємося на подальшу плідну співпрацю у контексті розвитку нашого безцінного туристично-рекреаційного потенціалу під мирним українським небом.
Попри вкрай активний робочий графік на завершення року, ракетні та дронові атаки, повітряні тривоги і відключення електроенергії, кафедра туризму ЛНУП (відповідальні виконавці – Оксана Крупа, Юлія Боруцька, Павло Іванюк), докладаючи усіх зусиль і не покладаючи рук, готується до дня народження Степана Андрійовича Бандери.
Макети усіх інформаційних вказівників туристичного історико-краєзнавчого маршруту вже продумані-виконані-готові, отож сподіваємося, що і погодні умови нам ще посприяють у технічній реалізації нашого проєкту на місцевості!
Ніщо не зупинить ідею, час якої настав!
Далі буде!
Триває співпраця науково-педагогічних працівників кафедри туризму ЛНУП зі Спілкою сільського зеленого туризму України. Усі викладачки є багаторічними членкинями спілки та завжди підтримують заходи, які вона організовує.
Ми щиро вдячні п. Галині Щуці, нашій колезі, віцепрезидентці Академії сільського розвитку, докторці педагогічних наук, професорці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці II, експертці з питань професійної освіти в туризмі, за подаровані друковані примірники журналу «Туризм сільський зелений», які будуть передані у місцеві територіальні громади. Сподіваємося, що це значно сприятиме збільшенню кількості власників агросадиб. Окрім того, такий доробок поповнить бібліотеку періодичних видань ЛНУП.
Віримо у майбутню плідну співпрацю на безцінних теренах нашого українського села під рідним, мирним небом!
Доцент кафедри туризму Світлана Бугіль взяла участь у тренінгах «Створення особистого колеса цифрових компетенцій» (08.11.2024) та «Оцінка компетенцій для сталого працевлаштування. Curriculum Vitae Europass» (11.11.2024) в межах проєкту Еразмус+ «Формування стратегії розвитку особистості в цифровому освітньому просторі: Україна-ЄС», що відбувалися на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Дякуємо організаторам за актуальний і важливий курс!
6 грудня у нашій державі святкують День Збройних Сил України. Це свято належить всім військовим, які служать у ЗСУ, та тим, хто поклав своє життя за Незалежність і Суверенітет країни.
А 105 років тому, 6 грудня 1919 року, почався Перший зимовий похід Армії Української Народної Республіки.
І саме в такий день хочеться наголосити, що кафедра туризму ЛНУП завершує роботу над вказівниками та маркуванням туристичного історико-краєзнавчого маршруту «Стежками Степана Бандери» (відповідальні виконавці – Оксана Крупа, Юлія Боруцька, Павло Іванюк), урочисте відкриття якого відбулося 27 вересня 2024 року.
Степан Бандера є символом боротьби за незалежність України, зокрема в умовах, коли країна перебувала під загрозою з боку тоталітарних режимів – радянського та нацистського. Його постать набрала особливого значення під час сучасних подій, таких як Революція Гідності (2013–2014) та російсько-українська війна. І для нас, свідомих українців, він назавжди залишатиметься уособленням непохитності в досягненні національної ідеї!
Слава Україні! Героям слава!
Сторінка 1 із 21