23 вересня  2015 року на землевпорядному факультеті розпочала свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Земельні відносини в контексті просторового розвитку сільських територій» в рамках XVІ Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій».
Відкрив засідання д.е.н., професор Михайло Ступень. Він зазначив необхідність впровадження інноваційних форм управління відносинами щодо землекористування у зв’язку з екологічними обмеженнями щодо використання земельних ресурсів.
На конференції виступали вчені нашого факультету, а також зарубіжні вчені, зокрема з Латвійського національного університету, з яким укладено договір про співпрацю навесні цього року.

М.С. Богіра, професор кафедри управління земельними ресурсами доповідав про результати земельної реформи в Україні. Навколо цієї тематики розвинулася бурхлива дискусія, під час якої обговорювались шляхи вирішення проблеми сільських територій.
В конференції участь брав І.Р. Залуцький, к.е.н., доцент ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України, який доповідав про сучасний стан земельного кадастру та основну проблематику оцінки земель.
Були заслухані також доповіді науковців із Прибалтики, зокрема професора Велти Паршової, доктора економічних наук, завідувача кафедри землеустрою та геодезії, професора Анди Янкави та доцента Армандса Целмса, доктора економічних наук Латвійського сільськогосподарського університету, Латвія. Вони доповіли про особливості земельних перетворень на своїй Батьківщині.