23 лютого 2024 р. в науковій школі відбувся фаховий дискурс на тему «Землевпорядно-екологічне нормування землекористування, пов’язаного з порушеннями у зв’язку із бойовими діями, для надання йому юридичного статусу та обрахунків збитків».
Доповідач: професор А.М. Третяк.
Модератор: доцент Тетяна Миколаївна Прядка, Білоцерківський національний аграрний університет.
В дискурсі взяли участь близько 40 освітян та фахівців-землевпорядників з України.
В процесі дискусії зазначено, що чинна законодавчо-нормативна база не забезпечує реалізацію завдань, що стоять перед фахівцями із землеустрою щодо фіксації (інвентаризації земельних ділянок і ідентифікації прав на них) статусу землекористування й оцінки заподіяної йому шкоди на територіях, що зазнали воєнних дій росії в Україні, і потребує удосконалення.
Також порушено питання щодо місії землевпорядників територіальних громад в розробленні стратегій (концепцій) розвитку територіальних громад і ролі потенціалу земельних та інших природних ресурсів у забезпеченні фінансової стійкості громад.
Одночасно загострено увагу на відсутності нормативів щодо визначення пріоритетності відновлення землекористування як екосистеми.