16 листопада 2016 р. відбулось засідання науково-теоретичного семінару землевпорядного факультету та представників Департаменту АПК у Львівській області. Зокрема від представників Департаменту були присутні Ігор Теодорович Вус – начальник управління розвитку сільськогосподарського виробництва, продовольства та аграрного ринку і Тетяна Романівна Борушок – начальник відділу розвитку землеробства та тваринництва.

Семінар проводив в.о. професора кафедри управління земельними ресурсами М.С. Богіра, який наголосив, що надзвичайно важливою є  участь структур державної влади у розвитку сучасного землекористування та визначенні перспективних напрямів його регулювання.

Виступали як викладачі нашого факультету, так і представники Департаменту АПК, ділились досвідом і практичними порадами щодо особливостей використання земель в сучасних умовах господарювання.

Ключовими моментом семінару було питання проблематики диференціації орендної плати пайовикам. Було зауважено, що проблематика регулювання земельних відносин у сільській місцевості значною мірою зберігає дискусійний характер. Ґрунтовного наукового аналізу потребують наслідки функціонування створеної в Україні орендної моделі сільськогосподарського землекористування, при якій реальні товаровиробники фактично позбавлені прав власності на основний засіб виробництва. Лише на основі такого аналізу можуть бути розроблені рекомендації щодо формування ефективної державної політики у галузі земельних відносин.