24-26 квітня 2023 року на кафедрі агрохімії та ґрунтознавства Львівського національного університету природокористування під головуванням академіка НААН Володимира Снітинського та за участю президента ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», проф. Юрія Дмитрука, вчених з University of Missouri (USA), Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Rzeczpospolita Polska), International Journal Of Environmental Studies (United Kingdom), Office for Pedological and Agrochemical Studies Cluj (Romania), Pavol Jozef Šafárik University in Košice (Slovak Republic), Latvian Rural Advisory and Training Centre (Latvijas Republika), Львівського національного університету імені Івана Франка, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН, Державного природознавчого музею НАН проведена Міжнародна наукова конференція «Ґрунти, сталий розвиток та українське ґрунтознавство», присвячена 120-річчю від дня народження Григорія Андрущенка (МНК-120).

На наш заклик виступити включилися в Zoom колеги зі Сполученого Королівства, Нідерландів, Республіки Польща, Словацької Республіки, Італії, Алжиру, Молдови, численні українські колеги. З 26 доповідачів першим виступив Микола Мірошниченко – заступник директора ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського», який презентував актуальну тему «Бачити ґрунт у часі та просторі». Проф. David Dent з Великобританії та Zhanguo Bai з Нідерландів, а також президент УТГіА, проф. Юрій Дмитрук висвітлили глобальні проблеми охорони ґрунтів. Проф. Józef Chojnicki з SGGW (Варшава) зробив історичний екскурс і показав вікову спорідненість українського та польського ґрунтознавства на прикладі біографій та наукових шкіл знаменитих польських вчених – вихідців з Дублян. З українського боку цей аспект розвинув проф. Петро Завірюха. Проф. Юрій Чернобай розкрив «Геосистемну парадигму у львівській ґрунтознавчій школі». Професори Зіновій Паньків, Роман Трускавецький, Федір Топольний, Михайло Шевчук, Зенон Гамкало заглибилися в актуальні методологічно-прикладні проблеми сучасного українського ґрунтознавства. Закордонні колеги, професори Jerzy Jonczak (Польща) і Vincenzo Barbarino (Італія), Vasyl Cherlinka (Словаччина), а також українські вчені Володимир Нікорич, Оксана Качмар, Олег Орлов та інші доповідачі й автори наукових праць, що включені у збірник матеріалів, показали новітні результати глибоких ґрунтових досліджень, здійснених сучасними лабораторними приладами та космічними засобами. Збірник матеріалів МНК-120 на 204 сторінках умістив напрацювання усіх, хто не потрапив у програму усних доповідей. Посилання на збірник:
Щиро дякуємо за участь, за фахові доповіді, закликаємо надалі активніше співпрацювати з нашими науковими колективами.

Вкладення:
Скачати цей файл (Resolution_of_the_International_Scientific_Conference_SOILS_SUSTAINABLE_DEVELOPMENT_AND_UKRAINIAN_SOIL_SCIENCE.pdf)Резолюція308 Кб