30 вересня 2023 року відбулася робоча зустріч з метою підписання Меморандуму про співпрацю зі створення рекреаційно-туристичного кластера між представниками Івано-Франківської селищної ради (І. Перун), Яворівського національного природного парку (C. Маруняк, І. Любінець) та Львівського національного університету природокористування (П. Хірівський, Б. Кректун).

Передумовою підписання Меморандуму було усвідомлення представниками місцевої територіальної громади, бізнесу, регіональної природоохоронної установи та університету природокористування важливості туристичної галузі для успішного економічного розвитку регіону Розточчя та підвищення конкурентоспроможності місцевого бізнесу. З цією метою в рамках виконання проєкту Erasmus+ «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP (UniClad), що фінансується Європейським Союзом, укладено Меморандум для створення кластера під назвою «Екокластер Розточчя».
Ключовими завданнями кластера є:
- сприяння розробці стратегії та плану розвитку туризму на Розточчі;
- формування на основі найбільш привабливих туристичних ресурсів Розточчя конкурентоспроможного регіонального туристичного продукту, призначеного для реалізації на внутрішньому та міжнародному туристичному ринках;
- сприяння поширенню технологій природотерапії у зеленому туризмі та рекреації;
- розробка та впровадження маркетингової політики щодо планування, просування та управління в сфері зеленого туризму;
- створення єдиного туристичного інформаційного простору регіону Розточчя шляхом збору актуальної та достовірної інформації та об’єднання її в друкований та електронний ресурси;
- промоція та маркетингове просування туристичних брендів, розроблених в рамках пілотного проєкту;
- організація конференцій, семінарів, круглих столів, виставок та інших заходів, пов’язаних з розвитком та промоцією туризму;
- сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел, що були поширені на Яворівщині;
- участь у проєктах, спрямованих на захист навколишнього середовища, історичної та культурної спадщини регіону;
- залучення іноземних туристів, розвиток міжнародного туризму в регіоні;
- забезпечення сприятливих умов для функціонування внутрішнього та міжнародного туризму.
Спільні зусилля працівників ЯНПП, ЛНУП, підприємців і органів влади сприятимуть сталому розвитку об’єднаної територіальної громади та регіону Розточчя в цілому.