З ініціативи викладачів кафедри екології (Наталії Качмар, Тетяни Дацко, Мар’яни Іванків, Андрія Дидіва) під керівництвом завідувача кафедри Петра Хірівського 8 березня 2023 року відбувся науковий захід у форматі круглого столу на особливо актуальну на сьогодні тематику «Функціонування екосистем в умовах воєнного часу».
Активну участь у заході взяли студенти бакалаврату спеціальності 101 «Екологія» (групи Еко-21, Еко-41). Були підготовлені та заслухані доповіді-презентації, присвячені змінам, які виникають в екосистемах за активних бойових дій, порушенню біотопів, загрозам біорізноманіттю та проблемам белігеративного ландшафту загалом. Жвавий інтерес в присутніх викликало обговорення шляхів відновлення зруйнованих ландшафтних комплексів.