З ініціативи викладачів кафедри екології (Тетяни Дацко, Наталії Качмар, Мар’яни Іванків, Андрія Дидіва) під керівництвом завідувача кафедри Петра Хірівського 3 травня 2023 року відбувся науковий захід у форматі круглого столу за темою «Інвазійні види гідробіонтів у водоймах України». Активну участь у заході взяли студенти бакалаврату спеціальності 101 «Екологія» групи Еко-21, які саме зараз вивчають дисципліну «Водні екосистеми». Були підготовлені та заслухані доповіді-презентації про еколого-біологічні особливості найбільш відомих інвазійних видів гідробіонтів водних об’єктів України, таких як: рапана венозна, пістія шарувата, карликовий сомик коричневий, сонячний окунь звичайний, реброплав мнеміопсіс, елодея канадська. Доповідачі представили цікавий матеріал, наповнений інформаційними даними та ілюстраціями.

Жвавий інтерес у присутніх викликало обговорення пошуку шляхів боротьби з інвазійними видами.

Вдячні всім учасникам за активну участь!