На кафедрі генетики, селекції та захисту рослин нашого університету завершена багаторічна селекційна робота з виведення нового сорту картоплі з попередньою назвою Шляхетна (Гібрид 02/10-40), одержаного методом складної ступінчастої міжсортової гібридизації за участю вихідних батьківських форм українського і зарубіжного походження.
Сорт Шляхетна належить до середньостиглої групи, столового використання. Потенційна урожайність сорту за належної агротехніки – 50 т/га. Товарність урожаю – 90-93 %. Уміст крохмалю в бульбах – 13,7-17,3 %, сухої речовини – до 23 %. Смакові та кулінарні якості бульб добрі – 4,1-4,2 бала за 5-бальною шкалою. М’якуш кремовий, розваристий. Лежкість бульб при зимовому зберіганні (3-4 °C) добра. Новий сорт картоплі Шляхетна у 2023 році буде інтенсивно розмножуватися і проходити відповідну підготовку для реєстрації та передачі його у Державне сортовипробування.