Доцент кафедри геодезії і геоінформатики Зоряна Рижок успішно пройшла 8-тижневий навчальний курс для розробників містобудівної документації «Геоінформаційні системи у просторовому плануванні». Цей курс призначений для слухачів, діяльність яких пов’язана з аналізом територій, створенням просторової документації та візуалізацією геопросторових даних. Його метою є вивчення специфіки та можливостей географічних інформаційних систем, надання необхідних базових навичок для успішної роботи з ГІС. Під час курсу розглядалися технічні аспекти процесу розробки просторової документації, зокрема аналіз території, обробка вихідних даних, створення геометрії та атрибутів об’єктів території, оформлення документації для друку.

Результатом курсу є розуміння принципів та культури роботи в ГІС, а також досвід створення просторової документації базовими інструментами ГІС за допомогою програмного забезпечення QGIS. Під час його проходження доцентом кафедри геодезії і геоінформатики Зоряною Рижок отримано навички з:

- налаштування робочого середовища для створення нового проєкту;

- підключення та завантаження геопросторових даних з різних джерел, приведення їх до структури проєкту для подальшого використання при розробленні генерального плану;

- аналізу векторних та растрових даних, створення геометричних об’єктів з використанням розширених інструментів оцифрування;

- оброблення та аналізу даних для формування елементів пояснювальної записки;

- об’єднання окремих операцій в послідовні робочі процеси для автоматизації робіт при розробці містобудівної документації, виведення креслень на друк;

- публікації проєкту в мережі інтернет.