28 грудня 2022 року на кафедрі туризму ЛНУП відбулося підсумкове засідання студентського наукового гуртка кафедри «Туризмознавець» на тему «Реалії, перспективи та стратегії розвитку туристично-рекреаційної сфери у воєнний і післявоєнний періоди».

Розпочала засідання завідувачка кафедри туризму, к.е.н., доцент Оксана Крупа, котра наголосила на беззаперечній важливості обговорення нагальних питань діяльності туристично-рекреаційної сфери в умовах війни, констатуючи наразі непрості часи для функціонування туристичної галузі України. Також до вітального слова долучилася заступниця з науково-дослідної роботи студентів, к.е.н., доцент Оксана Березівська, яка озвучила основні теми і напрями наукового заходу, акцентувавши на його актуальності, особливо у контексті аналізу теоретичних і прикладних питань у сфері туризму, зокрема спричинених реаліями війни.

На засіданні студентського наукового гуртка спікери представили результати своїх досліджень у форматі доповідей та презентацій. Тематика наукових зацікавлень студентів стосувалась питань розвитку туристично-рекреаційної сфери у воєнний та післявоєнний періоди. Було ретельно проаналізовано наслідки завданої шкоди галузі туризму в результаті воєнних дій на території України та запропоновано стратегії розвитку туристично-рекреаційної сфери нашої держави у післявоєнний період.

Результати проведених наукових досліджень здобувачі вищої освіти представили в наступних доповідях:

- Христина Штогрин (група Тур-21), тема доповіді «Спеціальні умови функціонування внутрішнього туризму на Львівщині під час воєнного стану» (науковий керівник − к.е.н., доцент О.М. Крупа);

- Руслана Павлюк (група Тур-31), тема доповіді «Перспективи післявоєнного відновлення сфери туризму та рекреації в Україні» (науковий керівник − к.е.н., доцент О.Й. Березівська);

- Юлія Калитовська (група Тур-12сп), тема доповіді «Вплив воєнних дій на туристичний природно-ресурсний потенціал в Україні» (науковий керівник − к.геол.н., доцент Ю.З. Боруцька);

- Євгенія Чеканьова (група Тур-21), тема доповіді «Розвиток туризму та індустрії гостинності в стратегії постконфліктного відновлення економіки України» (науковий керівник − к.е.н., доцент С.Я. Бугіль);

- Регіна Каменщик (група Тур-31), тема доповіді «Безпека туристичного регіону як ключовий фактор розвитку туризму» (науковий керівник − к.е.н., в.о. доцента І.Б. Дидів);

- Софія Петриш (група Тур-11), тема доповіді «Туристично-рекреаційний потенціал регіонів України: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку» (науковий керівник − к.е.н., доцент О.М. Крупа);

- Любомир Зварич (група Тур-11), тема доповіді «Екологічний і сільський туризм: реалії та перспективи сталого розвитку» (науковий керівник − к.геол.н., доцент Ю.З. Боруцька);

- Валерія Яцков (група Тур-31), тема доповіді «Партнерство бізнесу та освіти у сфері туризму та рекреації» (науковий керівник − к.е.н., доцент О.Й. Березівська);

- Мар’ян Семенюк (група Тур-31), тема доповіді «Формування стратегічних пріоритетів сталого розвитку туристично-рекреаційної сфери на засадах інклюзивного зростання» (науковий керівник − к.е.н., в.о. доцента І.Б. Дидів).

Представлені доповіді жваво обговорювались учасниками студентського наукового гуртка та викладачами, що, безсумнівно, засвідчувало гостру актуальність та своєчасність обраної проблематики. Це спонукало до появи нових цікавих тем, які потребують ретельного дослідження і подальшого обговорення на схожих заходах.

Щиро дякуємо усім учасникам круглого столу! Бажаємо міцного здоров’я, успіхів у навчанні та цікавих наукових досліджень у майбутньому! До нових зустрічей!