22−23 червня 2023 р. у контексті проходження здобувачами вищої освіти I-II курсів спеціальності 242 «Туризм» навчальних практик «Краєзнавча» (керівник − к.геол.н., доц. Юлія Боруцька) й «Екскурсійна» (керівник − к.е.н., доц. Оксана Березівська) відбувся один із етапів польових досліджень у Яворівському національному природному парку (смт Івано-Франкове, Львівська область).

Метою таких навчальних практик є формування у здобувачів освіти теоретично-практичних навичок і компетенцій щодо алгоритму створення привабливого туристичного іміджу окремого регіону рідного краю для мотивації та стимулювання туристів, рекреантів, екскурсантів до відвідування цієї території у контексті екскурсійної роботи.

Основними завданнями під час польового етапу, що забезпечують досягнення мети та формування результатів навчання, є наступні:

− збір різнобічної інформації у контексті туристичних досліджень щодо природно-ресурсного потенціалу, історико-культурної спадщини та інфраструктурних особливостей Львівщини;

− синтез інформації, отриманої в процесі пошуку й узагальнення даних з різних джерел за допомогою туристично-екскурсійної роботи;

− туристично-краєзнавча діяльність щодо збереження матеріальної спадщини, духовної культури, природних ресурсів і автентичних регіональних особливостей області;

− популяризація знань та інформації про різнопланові аспекти історичного минулого і сучасного буття, культуру, традиції, звичаї, фольклор етносів окремих локацій Львівщини, зокрема й за допомогою туристично-екскурсійної роботи;

− усвідомлення майбутніми фахівцями важливості «м’яких навичок» (soft skills) під час розробки конкурентоздатного продукту в туристично-краєзнавчій сфері та екскурсійній галузі загалом.

Програмами практик були передбачені та проведені наступні заходи:

− знайомство зі структурою та природно-ресурсною базою Яворівського національного природного парку, яке здійснив директор парку Сергій Маруняк;

− пізнавальна лекція від працівників парку щодо загальної характеристики й основних принципів роботи територій і об’єктів природно-заповідного фонду України, яку провів Михайло Біляк;

− майстер-клас із плетіння віників з кропиви для підгодовування тварин у зимовий період за участю здобувачів освіти та працівників кафедри;

− вивчення природно-ресурсного й екотуристично-рекреаційногопотенціалу «Стежки Івана Франка», екскурсію якою провела Ірина Любинець.

Також під час візиту відбулося підписання документації щодо продовження співпраці між Львівським національним університетом природокористування та Яворівським національним природним парком.

Колектив кафедри туризму, зокрема завідувачка кафедри к.е.н., доцент Оксана Крупа та науково-педагогічні працівники доценти Юлія Боруцька, Оксана Березівська, Світлана Бугіль та Ірина Дидів,щиро вдячні директору Яворівського НПП п. Сергію Маруняку, начальнику науково-дослідного відділу п. Ірині Любинець, а також п. Михайлу Біляку за чудову зустріч, конструктивне спілкування та обмін досвідом. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю під мирним українським небом!