5 квітня 2023 року на кафедрі тваринництва і кормовиробництва відбувся науковий семінар на тему «Інноваційні підходи до організації кормової бази у тваринництві». Семінар провела завідувачка кафедри, доктор ветеринарних наук Наталія Огородник. Доповідачка продемонструвала презентаційний матеріал, присвячений впровадженню сучасних підходів у вирішення питань, пов’язаних з забезпеченням тваринництва повноцінними кормами й кормовими засобами. Висвітлила основні проблеми, що виникають за організації збалансованої годівлі сільськогосподарських тварин, можливості застосування інноваційних технологій у цій сфері, автоматизації та роботизації основних технологічних процесів за роздачі кормів, що дозволяє зменшити виробничі затрати та збільшити прибутковість галузі.

Було представлено базову концепцію виробництва безпечної продукції, що відповідає європейським вимогам й ґрунтується на використанні у молочному скотарстві новітньої кормороздавальної техніки. Наголошено на тому, що економічна складова свинарства безпосередньо пов’язана з технологією утримання та оптимізацією годівлі свиней шляхом застосування спеціальних програм для визначення їхньої потреби у поживних речовинах і розробкою збалансованих раціонів на цій основі. Показано, що використання датчиків у птахівництві дає змогу оцінити ефективність раціонів, а застосування робототехнічних годівниць збільшує споживання птицею кормів і підвищує рентабельність виробництва.