10 травня 2024 р. відбувся заключний семінар-лекція з циклу семінарів від стейкхолдерів, організованих у цьому навчальному році для студентів-агрономів кафедрою тваринництва і кормовиробництва. Семінар провів Іван Лучка, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії інтелектуальної власності та аналітичних досліджень Інституту біології тварин НААН. У доповіді Іван Васильович торкнувся глобальної проблеми людства, що має планетарне значення, ‒ емісії метану в атмосферу, а також наголосив на змінах клімату й парниковому ефекті, спричинених його надмірними викидами. Було представлено різні механізми утворення метану в біоценозах та науково обґрунтовано особливості метаногенезу в рубці жуйних тварин за участю метаногенних бактерій. Загалом студенти й науково-педагогічні працівники кафедри ознайомились із екологічними, мікробіологічними та біохімічними аспектами утворення метану. Доповідач розглянув науково-практичні основи й світові тенденції у регуляції викидів метану та зусилля, які докладаються у різних державах для зменшення його емісії в атмосферу.