16 березня 2023 р. відбулося весняне засідання Комісії всесвітньої літератури імені Миколи Лукаша Наукового товариства імені Тараса Шевченка (НТШ). Засідання проведено за допомогою платформи Майкрософт Тімс (Microsoft Teams).
У науковому заході взяли участь провідні вчені у сфері художнього і військово-технічного перекладу зі всієї України.
У доповіді Богдана Шуневича, професора Львівського національного університету природокористування, проведено аналіз помилок перекладу українських імен, прізвищ, вчених ступенів і звань, а також назв закладів вищої освіти (ЗВО) англійською мовою, запропоновано шляхи їх правильного написання. Матеріалом дослідження послужили англомовні статті фахових журналів, виданих у львівських ЗВО за 2020–2022 рр. У дослідженні використаний досвід редагування англомовних статей проф. Шуневича як асоційованого редактора наукового журналу «Information Technologies and Learning Tools» (Web of Science) Інституту цифровізації освіти НАПН України.
Проф. Б. Шуневич також презентував членам комісії два, видані у співавторстві, перекладні словники:
1. Короткий українсько-англійський словник термінів автомобільного транспорту / уклад.: Шуневич Б., Олексів Г., Шийка Ю. – Львів: СПОЛОМ, 2021. – 188 с.
2. Техногенез та захист довкілля: англійсько-український термінологічний словник / Іващишин О., Волошин І., Шуневич Б. – Львів: СПОЛОМ, 2022. 140 с.