Традиційно у вересневу пору в рамках XХІ Міжнародного науково-практичного форуму «Теорія і практика розвитку агропромислового комплексу та сільських територій» на факультеті агротехнологій і екології відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Системи виробництва продукції рослинництва на основі екологостабілізуючих заходів». Карантинні обмеження дозволили комбінувати різні форми реалізації програми конференції з залученням сучасних засобів відеозв’язку, зокрема платформи Zoom.

Учасниками конференції були представники Люблінського природничого університету (д-р габ. Галина Ліпінська, д-р габ. Тереза Вілупек, Хелена Цвінталь, Адам Гаврилюк), Західно-поморського технологічного університету в Щецині (д-р габ., проф. Ева Чернявська-Пятковська, д-р габ., проф. Рената Піларчук, д-р габ. Інга Ковалевська-Лучак), Державної вищої школи ім. Шимона Шимоновича в м. Замості (д-р габ., ректор Анджей Самборський), Варшавського університету природничих наук (д-р габ., проф. Йоанна Грущинська, д-р габ. Вєслав Швадерек, д-р Беата Гжегжулка), Національної академії аграрних наук України (д.с.-г.н. В.В. Хареба), Поліського національного університету (к.с.-г.н. Б.В. Борисюк, к.с.-г.н С.П. Ковальова, к.с.-г.н. Р.А. Валерко), Національного університету біоресурсів і природокористування України (д.с.-г.н. Г.І. Демидась), Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (д.с.-г.н. М.Й. Шевчук, к.с.-г.н. Т.П. Бортнік), Українського інституту експертизи сортів рослин (к.с.-г.н. Н.В. Лещук, н.с. Н.В. Павлюк, н.с. І.В. Коховська), Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ (д.с.-г.н. Р.В. Ільчук, к.с.-г.н. М.М. Хом’як), Івано-Франківського коледжу ЛНАУ (к.с.-г.н. Б.А. Костюк, к.с.-г.н. В.Я. Вихованець), Золочівського коледжу ЛНАУ (к.с.-г.н. М.В. Павлюк), Львівського екологічного коледжу ЛНАУ (М.В. Мороз), стейкхолдери, викладачі, аспіранти, студенти факультету.

Наукові доповіді були присвячені питанням динамічних змін клімату та їх впливу на агропромисловий комплекс, адаптації до змін клімату технологій вирощування сільськогосподарських культур, розробки інноваційних технологій вирощування сільськогосподарських культур, спрямованих на накопичення та економне використання природної вологи, виробництва органічної продукції рослинництва, проблемам формування в Україні конкурентоспроможної системи насінництва картоплі та овочевих культур, застосування мікродобрив, використання рекультивованих земель, збалансованого природокористування. Активна наукова дискусія засвідчила актуальність порушеної проблематики, важливість розвитку біологічного землеробства з метою забезпечення органічного виробництва сільськогосподарської продукції на засадах збереження екологічної рівноваги довкілля й поліпшення якості та поживної цінності вирощеної продукції, нагальну необхідність розширення програми наукових досліджень з питань адаптації системи землеробства до сучасної агроекологічної ситуації.
Підсумки роботи конференції були підведені головою конференції доцентом В.В. Бальковським та озвучені в ухвалі. За результатами роботи конференції учасники отримали сертифікати та подяки за участь.