13 квітня 2021 року відбувся міжуніверситетський науково-практичний онлайн-семінар для закладів вищої освіти Львова на тему «Важкі метали у навколишньому середовищі: екотехнологічні аспекти захисту» (проєкт Львівського НАУ на базі платформи «Zoom») за участю студентів факультету агротехнологій і екології Львівського НАУ, інших факультетів Львівського НАУ (членів гуртків «Хімія та технології», «Екологія»), а також студентів з інших закладів вищої освіти Львова (ЛНУ ім. Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. Ґжицького, ЛНМУ ім. Д. Галицького та ЛДУ безпеки життєдіяльності). До роботи семінару долучилися наукові керівники студентської молоді та інші викладачі ЗВО Львова (кафедри екології Львівського НАУ, кафедри аналітичної хімії ЛНУ ім. Івана Франка, кафедри екології та збалансованого природокористування Інституту сталого розвитку імені В. Чорновола НУ «Львівська політехніка», кафедри біологічної та загальної хімії ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. Ґжицького, кафедри екологічної безпеки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності).

З привітальним словом до учасників звернувся завідувач кафедри екології Львівського НАУ, к.б.н., доцент Петро Романович Хірівський, підкресливши важливість таких проєктів для покращення якості освітнього процесу здобувачів освіти. До обговорення долучилися доценти кафедри: к.т.н. О.Т. Мазурак, І.Є. Соловодзінська, Г.Ю. Уйгелій, М.Я. Іванків та інші. Доцент кафедри біологічної та загальної хімії ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Ґжицького Я.С. Ваврисевич відмітила актуальність, гарну організацію науково-практичного семінару та креативність доповідей студентів-дослідників, а також висловила бажання й надалі бути учасником таких проєктів.

Студенти ознайомили присутніх із науково-практичними аспектами захисту навколишнього середовища від впливу важких металів, зокрема еколого-технологічними методами та засобами сучасної інженерії, особливостями та напрямками їх впровадження в Україні та світі.

Студенти продемонстрували цікаві та актуальні результати наукових досліджень в хімічній, екологічній, технологічній, біологічній та медичній галузях у вигляді доповідей та презентацій.

Найкращі доповіді студентів були відзначені іменними сертифікатами.

Доповіді учасників семінару:

1. Нові тернарні фосфіди важких рідкісноземельних металів і паладію.

Оксана Каричорт, студентка-магістрантка 1 року навчання хімічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Науковий керівник – О.В. Жак, к.х.н., доцент кафедри аналітичної хімії Львівського національного університету ім. Івана Франка.

2. Синтез біогазу із біомаси гідробіонтів – шлях до уникнення екологічної загрози від їх неконтрольованого біорозкладу.

Олег Коновалов, студент 5 курсу Інституту сталого розвитку ім. В. Чорновола НУ «Львівська політехніка».

Науковий керівник – М.С. Мальований, д.т.н., професор, зав. кафедри екології та збалансованого природокористування НУ «Львівська політехніка».

3. Вміст цинку в рослинних та тваринних організмах.

Микола Лісовий, студент 1 курсу факультету харчових технологій та біотехнологій ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Ґжицького.

Науковий керівник – Я.С. Ваврисевич, к.б.н., доц. кафедри біологічної та загальної хімії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Ґжицького.

4. Хіміко-біологічні технології зниження вмісту іонів важких металів у водах шахт Червоноградського гірничопромислового району.

Ірина Бригас, студентка групи ТЗ-41 Львівського НАУ.

Науковий керівник – О.Т. Мазурак, к.т.н., доцент кафедри екології Львівського НАУ.

5. Токсичність сполук кадмію та плюмбуму для організму людини: особливості дії, виявлення та методи захисту.

Володимир Сало, студент 1 курсу медичного факультету Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького.

6. Місце металів у природних біоценозах та властивості їх основних сполук.

Назар Гармадій, студент групи Тз-11 Львівського НАУ.

Науковий керівник – І.Є. Соловодзінська, к.б.н., доцент кафедри екології Львівського НАУ.

7. Роль деяких металів у процесах ґрунтоутворення.

Катерина Філіпович, студентка групи Аг-11 Львівського НАУ.

8. Залежність біологічної ролі елементів підгрупи хрому.

Євген Мазурок, студент групи Ен-11 Львівського НАУ.

Науковий керівник – Г.Ю. Уйгелій, к.х.н., доцент кафедри екології Львівського НАУ.

9. Вплив елементів підгрупи феруму на довкілля та джерела забруднення їх похідними.

Олександр Буновський, студент групи Маш-11 Львівського НАУ.

10. Хімічні особливості та біологічна роль елементів підгрупи купруму.

Іван Годунов, студент групи Еко-21 Львівського НАУ.

11. Елементи I групи головної підгрупи в біосфері: характеристика особливостей впливу на живі організми.

Софія Куліковська, студентка групи Аг-11 Львівського НАУ.

12. Вплив елементів II групи головної підгрупи на довкілля та джерела забруднення.

Ліза Синявська, студентка групи Аг-11 Львівського НАУ.

13. Вміст елементів II групи головної підгрупи в продуктах харчування та їх роль у житті людини.

Богдан Рибка, студент групи Маш-11 Львівського НАУ.

14. Лужноземельні метали: біологічна роль та функціональні особливості.

Олег Пархомук, студент групи Аг-12 Львівського НАУ.

15. Екологічні проблеми транскордонного характеру, пов’язані із забрудненням р. Шкло (в межах м. Яворова).

Христина Урбанська, студентка групи ЕК-31 Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Науковий керівник – Т.І. Шуплат, к.с-г.н., викладач кафедри екологічної безпеки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.