У рамках співпраці між Львівським національним аграрним університетом і Технологічно-Природничим Університетом ім. Яна і Єнджея Снядецкіх (УТП) студенти другого і третього курсів факультету агротехнологій і екології (Надія Бабка, Ярослав Дутчак, Владислав Крищук, Богдан Федина, Андрій Остріков, Володимир Осідач, Дар’я Пальоха, Олена Самойлюк та Степан Петричкович) пройшли навчання у Весняній школі, організованій відділом сільського господарства і біотехнології УТП з 08 по 21 червня 2016 року. Упродовж двох тижнів наші студенти відвідували лекції та лабораторно-практичні заняття з профільних дисциплін. Під час навчання студентів супроводжували декан факультету агротехнологій і екології професор Василь Іванович Лопушняк та доцент кафедри генетики, селекції та захисту рослин Юлія Сергіївна Голячук.
Викладачі підрозділу молекулярної фітопатології кафедри молекулярної ентомології та фітопатології УТП Анна Батуро-Цісневска та Александр Лукановскі прочитали лекції з мікотоксикології та практичні заняття з молекулярних методів діагностики фітопатогенів (зокрема, застосування ПЛР-методу та електрофорезу) у сучасній фітопатологічній лабораторії.
Доктор Галина Домбковска-Наскрент причитала цікаву лекцію з охорони ґрунтів, а також зосередила увагу студентів на антропогенно змінених типах ґрунтів, які об’єднують у групу урбаністичних. Під керівництвом викладачів Шимона Ружанского та Ханни Яворскої студенти провели визначення щільності, обмінної здатності різних типів ґрунтів як за допомогою традиційних методик, так і з використанням сучасного лабораторного обладнання.
На заняттях з технології переробки продукції рослинництва студенти за допомогою серії експериментів змогли випробувати і оцінити свої органолептичні здібності. Викладач Ева Жари-Сікорська прочитала захоплюючу лекцію з історії гастрономії у світі загалом та Польщі зокрема.
Екскурсію на дослідну станцію відділу сільського господарства і біотехнології, що розташована у селищі Мохелек біля м. Бидгощ, провели викладач кафедри виробництва продукції рослинництва й експериментування Анна Венда-Пешик та керівник дослідної станції В’єслав Борис. Студенти ознайомилися з напрямками досліджень, що проводяться науковцями факультету сільського господарства і біотехнології УТП, а також колекцією рослин і особливостями утримання ВРХ. На метеорологічному майданчику, розташованому на дослідному полі, студенти мали змогу порівняти особливості збору метеоінформації за допомогою традиційних приладів та сучасної комп’ютерної апаратури.
Надзвичайно цікавими і повчальними виявилися лекції з біотехнології та екскурсії до біотехнологічної лабораторії і тепличного комплексу. На лабораторно-практичних заняттях наші студенти мали змогу самостійно приготувати поживне середовище, а також провести мікророзмноження рослин хризантем різними методами. Найбільше запам’яталося заняття, присвячене виділенню ДНК з листків рослин, яке студенти виконували у сучасній лабораторії молекулярної біології.
Наприкінці перебування в УТП наші студенти взяли участь у І Польсько-Українській конференції студентських наукових кіл «Modern trends in agronomy and technology of human nutrition», організованій відділом сільського господарства і біотехнології Технологічно-Природничого Університету у м. Бидгощ та факультетом агротехнологій і екології Львівського національного аграрного університету. За результатами конференції опубліковано тези доповідей.
Поза навчанням студенти мали змогу познайомитися з чарівним і мальовничим містом Бидгощ, відвідати Астрофестиваль, організований УТП, та заходи з нагоди святкування Дня міста.
Студенти і викладачі, що супроводжували студентів Львівського НАУ вдячні за теплий прийом і гостинність керівному складу факультету сільського господарства і біотехнології: декану професору Еві Спихай-Фабісяк, продеканам – доктору Рішарду Заморскі, доктору Пьотру Піщеку і доктору Яцеку Длугошу, а також докторові Шимону Ружанскі, які організували Весняну школу для студентів Львівського НАУ. Завдяки їх доброзичливому ставленню та всебічній допомозі наші студенти та викладачі отримали багато цікавих і позитивних вражень та набули нових практичних навичок з фаху.
Окрема подяка ректорату Технологічно-Природничого Університету ім. Яна і Єнджея Снядецкіх та особисто ректору професору Антоні Букалюку за надану можливість взяти участь в організованій Весняній школі студентам факультету агротехнологій і екології Львівського НАУ.