12 грудня 2024 року на факультеті агротехнологій та екології відбулося розширене засідання вченої ради. Порядок денний: 1) про стратегії підвищення рівня практичної підготовки фахівців у галузі агрономії та екології з урахуванням запитів, очікувань та інтересів роботодавців (стейкхолдерів); 2) аналіз висновків експертних груп за результатами акредитацій ОПП «Агрономія» та «Екологія» РВО «Магістр»; 3) розгляд та рекомендація до друку навчально-методичної літератури; 4) різне.
На засіданні був присутній голова Комісії з реорганізації ЛНУП Іван Парубчак та запрошені роботодавці, більша частина з яких є випускниками факультету, зокрема: Оксана Лесь (ТОВ «Галич Екофрукт»), Артем Омельчук (BAYER), Тарас Блятник («Західний Буг»), Тарас Борух («Corteva Agriscience»), Степан Андрушко («Контінентал Фармерз Груп»), Ігор Павлишин (Фірма «Ерідон»), Роман Проць («Сервіс-Агрозахід»), Оксана Війтик (Департамент екології та природних ресурсів), Оксана Годованець (Яворівський національний природний парк), Світлана Бундз (ЛКП «Зелене місто»), Юрій Салига (Інститут біології тварин НААН України), Мирослав Мальований (Національний університет «Львівська політехніка»), Мар’яна Гоздог (компанія ландшафтного дизайну «Сади Едема»), Людмила Ілітич (ДУ «Львівська обласна фітосанітарна лабораторія»), Юлія Бекас («Плантпол-Україна»).
Широке представництво роботодавців дозволило в діловій та конструктивній атмосфері якісно обговорити актуальні проблеми підготовки фахівців у галузях агрономії та екології. Цінними з точки зору висвітлення практичних аспектів виробництва сільськогосподарської продукції, охорони довкілля, утилізації побутових відходів були виступи досвідчених агрономів, екологів та власників успішних регіональних підприємств. Їх виступи стосувалися технологічних рішень з утримання та догляду за багаторічними насадженнями, технологічних інновацій при вирощуванні декоративних культур у закритому ґрунті, систем захисту від шкідливих організмів, стратегій охорони довкілля.
Заступник декана факультету з НМР Галина Косилович представила учасникам засідання специфіку освітньо-професійних програм, за якими здійснюватиметься підготовка фахівців у межах спеціальностей H1 «Агрономія», H3 «Садово-паркове господарство», E2 «Екологія» та G2 «Технології захисту навколишнього середовища». Роботодавці відмітили високий фаховий рівень освітньо-професійних програм, ними були запропоновані напрямки, які потребують поглибленого вивчення в сучасних умовах, зокрема «Органічне рослинництво», «Біологічний захист рослин», «Комунікаційні технології» та інші, які після обговорення на засіданнях робочих груп будуть адаптовані в оновлені ОПП. Представники агропідприємств особливо наголошували на важливості якісної практичної підготовки майбутніх фахівців.
У своєму виступі голова Комісії з реорганізації ЛНУП Іван Парубчак наголосив на необхідності більш тісної взаємовигідної співпраці між всіма учасниками освітнього процесу, на важливості таких зустрічей для формування актуальних навчальних траєкторій здобувачів вищої освіти та імплементації потреб виробництва через якісні освітні програми. Доповідачем було доведено до відома присутніх поточний стан справ щодо реорганізації навчального закладу та факультету зокрема.
На засіданні також було детально проаналізовано висновки експертних груп за результатами акредитацій ОПП «Агрономія» та «Екологія» РВО «Магістр» та окреслено основні шляхи вирішення проблемних питань.
На завершення голова вченої ради доцент Олег Андрушко наголосив, що формат розширених засідань за участю роботодавців сприятиме підготовці фахівців, здатних вирішувати сучасні виклики агровиробництва в контексті змін клімату та збереження біорізноманіття.