Сучасний студент повинен володіти не тільки теоретичними знаннями обраної спеціальності, але і мати практичні навики, які б дали йому можливість комфортно почувати себе на ринку праці. Отож 6 жовтня 2016 року к.с-г.н., доцент І.В. Дидів провів для студентів групи АГ-51 і АГ-61 факультету агротехнологій та екології практичне виїзне заняття з дисципліни «Технології закритого ґрунту та культиваційні споруди» в тепличному господарстві ПАТ «Агрофірма «Провесінь», що знаходиться на околиці м. Львова. Тема практичного заняття: «Сучасна технологія вирощування огірків та помідорів в спорудах закритого ґрунту».
Тепличне господарство спеціалізується на вирощуванні свіжих овочів у спорудах закритого ґрунту, роздрібній та гуртовій торгівлі овочевою продукцією, розсаді високоврожайних сортів помідорів та огірків вітчизняної та зарубіжної селекції, експорті сільськогосподарської продукції.
Головний агроном «Агрофірми Провесінь» Назар Юрійович Самковський ознайомив студентів із сучасною технологією вирощування помідорів і огірків у зимово-весняній культурозміні зимових теплиць площею 3 га. Він зазначив, що в Україні помідори в теплицях займають друге місце після огірків. Вони за врожайністю поступаються огіркам, проте належать до цінних за поживністю овочів, а також користуються постійним стійким попитом в населення протягом року.
Назар Юрійович розповів, що для підвищення ефективності вирощування овочевої продукції треба розвивати науково-дослідні роботи галузі овочівництва закритого ґрунту. Головні напрямки цих досліджень:
- селекція сортів та гібридів, які відповідають сучасним вимогам ринку;
- сучасні технології вирощування овочів у закритому ґрунті;
- технології з можливим застосуванням механізації виробничих процесів;
- ефективні нові види субстратів у тепличному виробництві;
- ефективність будівництва тепличного господарства;
- енергозберігаючі технології в овочівництві закритого ґрунту;
- економічну ефективність виробництва овочів;
- ефективність нових видів біологічних засобів захисту рослин від шкідників і хвороб, водорозчинних добрив з мікро- та макроелементами та стимуляторів росту;
- вивчення інфраструктури ринку переробки овочів та логістики.
Під час екскурсії по тепличному господарстві студенти ознайомилися із сучасною технологією вирощування помідорів та огірків в другому обороті, а також з конструкціями теплиць, створенням та регулюванням мікроклімату в теплицях, особливостями вирощування огірків та помідорів на мінеральній ваті, біологічними особливостями нових високоінтенсивних сортів та гібридів. Особливу увагу було звернуто на технологію вирощування розсади овочів в розсадному відділенні, садіння, поливний режим, формування рослин, запилення джмелями, засоби захисту рослин від шкідників та хвороб, мінеральне живлення, збирання врожаю.
Студенти самі змогли пересвідчитися, що на «Агрофірмі Провесінь» діє повний технологічний комплекс з виробничою інфраструктурою та постійно впроваджуються новітні технології, що дають можливість забезпечити споживачів високоякісною овочевою продукцією.
Проведений практичний семінар був надзвичайно цікавий та пізнавальний, а також корисний для майбутніх спеціалістів-агрономів. Адже студенти повинні усвідомлювати, що сучасний агроном-овочівник зобов’язаний досконало вивчити біологічні особливості овочевих рослин, освоїти сучасні технології вирощування овочів у відкритому і закритому ґрунті, вміти їх впроваджувати і постійно вдосконалювати на основі нових досягнень науки та передового досвіду виробництва, щоб у майбутньому кваліфіковано керувати виробничими колективами або створити свій власний бізнес в галузі овочівництва. Усе це потребує глибоких знань і зусиль в освоєнні різноманітних технологій з овочівництва, а також зміцнення зв’язків науки з виробництвом.