9 червня 2022 року на кафедрі геодезії і геоінформатики Львівського національного університету природокористування відбувся круглий стіл на тему «Актуальні питання розвитку освіти і науки в галузі геодезії та землеустрою». У засіданні взяли участь провідні науковці у сфері підготовки фахівців за спеціальністю «Геодезія та землеустрій», які представляли ЗВО Миколаєва, Ужгорода, Харкова, Херсона та Львова, а також аспіранти, які працюють над написанням дисертаційного дослідження за цією ж спеціальністю.
Вченими запропоновано до обговорення стратегічні питання освітнього простору у підготовці фахівців у сфері геодезії та землеустрою, які цілісно характеризують стан і перспективи розвитку науки та освіти.
Під час круглого столу прозвучали такі доповіді:
- Завдання освіти в контексті сучасного виробництва у сфері геодезії та землеустрою (П.П. Колодій, завідувач кафедри геодезії і геоінформатики Львівського національного університету природокористування);
- Освітньо-професійна програма як інструмент підготовки високопрофесійних фахівців (Н.Є. Стойко, декан факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування);
- Шляхи вдосконалення викладання дисциплін геодезичного напряму для фахівців спеціальності «Геодезія та землеустрій» (С.С. Перій, завідувач кафедри геодезії НУ «Львівська політехніка»);
- Основні акценти у викладанні дисциплін землевпорядного профілю (А.С. Попов, професор кафедри землеробства, геодезії та землеустрою Миколаївського національного аграрного університету);
- Вдосконалення підготовки фахівців у сфері управління земельними ресурсами та регулювання земельних відносин (І.В. Кошкалда, завідувачка кафедри управління земельними ресурсами та кадастру Державного біотехнологічного університету);
- Основні акценти в освітньому процесі висококваліфікованого фахівця за спеціальністю «Геодезія та землеустрій» (В.Ю. Пересоляк, завідувач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Ужгородського національного університету);
- Напрями вдосконалення підготовки фахівців у сфері геодезії та землеустрою (Н.В. Дудяк, завідувачка кафедри землеустрою, геодезії та кадастру Херсонського державного аграрно-економічного університету).
В дискусіях обговорено ці стратегічні питання. Це дало можливість зробити висновок, що освітній процес при підготовці фахівців за спеціальністю «Геодезія та землеустрій» має надавати здобувачам можливість вивчати чотири головні напрями діяльності фахівця у цій сфері, а саме: геодезію, землевпорядкування, земельний кадастр та управління земельними ресурсами.
Щиро дякуємо всім учасникам круглого столу за цікаву і плідну роботу.