22-23 травня 2024 р. відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні ековиклики. Стратегії екологічної безпеки довкілля», присвячена 25-річчю заснування кафедри екології Львівського НУП.
Засідання конференції розпочалося із вшанування пам’яті полеглих воїнів хвилиною мовчання.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися: проректор з наукової роботи Львівського НУП, доцент Богдан Гулько; в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик; завідувач кафедри екології Львівського національного університету ім. Івана Франка, депутат Львівської обласної ради Звенислава Мамчур; доктор інженер Іренеуш Жуховський, професор, ректор Міжнародної академії прикладних наук в Ломжі; фундатор та багаторічний завідувач кафедри екології Львівського НУП, доктор біологічних наук, професор, академік НААН України Володимир Снітинський.

У змішаному форматі в роботі пленарного засідання конференції взяли участь науковці з різних наукових установ та вищих навчальних закладів України та Польщі.
З науковими доповідями виступали:
- Мирослав Мальований, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування Інституту екології, природоохоронної діяльності та туризму ім. В’ячеслава Чорновола НУ «Львівська політехніка»;
- Петро Гнатів, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри агрохімії та ґрунтознавства Львівського НУП;
- Ізабела Ліпінська, проф., д-р габ. (Природничий університет у Познані, Польща);
- Анджей Самборський, проф., д-р габ. (Замойська академія, Польща);
- Олег Зинюк, кандидат технічних наук, доцент, директор Західного наукового центру НАН України і МОН України;
- Людмила Архипова, доктор технічних наук, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу;
- Марія Лазорко, старший викладач КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»;
- Ірина Рабик, кандидат біологічних наук, доцент Інституту екології Карпат НАН України;
- Анатолій Кучер, доктор економічних наук, старший дослідник, професор, чл.-кор. АЕНУ (Національний університет «Львівська політехніка», Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»);
- Вікторія Оліферчук, доктор біологічних наук Інституту екологічної економіки НЛТУ України;
- Наталя Корінець, кандидат сільськогосподарських наук (Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН);
- Ірина Любинець, начальник науково-дослідного відділу Яворівського національного природного парку;
- Максим Сорочан, начальник науково-дослідного природоохоронного відділення «Грушківське» (Національний природний парк «Холодний Яр»);
- Олександр Кагало, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу охорони природних екосистем Інститут екології Карпат НАН України;
- Лілія Тедаш, фахівець з екологічної освіти Регіонального ландшафтного парку «Верхньодністровські Бескиди».
У доповідях були висвітлені основні результати наукових досліджень, які стосуються актуальних екологічних проблем України та Європейського Союзу. Окремо варто виділити доповіді, що стосувалися проблем, пов’язаних із воєнними діями. Значна увага була приділена діяльності природно-заповідних територій, їх участі у збереженні та інтродукції біорізноманіття, а також еколого-просвітницькій роботі. Окремі доповіді стосувались питань поводження з відходами та запровадження в аграрний сектор України та Польщі Європейського зеленого курсу (Green Deal).
Бажаємо учасникам Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні ековиклики. Стратегії екологічної безпеки довкілля» плідної праці, міцного здоров’я та нових наукових здобутків!